Výber sedacej súpravy by ste nemali podceniť, kupujete ju predsta na dlhú dobu. Mala by byť kvalitná, nadčasová, pohodlná, multifunkčná a zapadnúť k vášmu životnému štýlu. Na sedačke trávite značnú časť svojho voľného času a hostíte na nej svoje návštevy. Častokrát na nej musí aj niekto prespať. Preto pri jej kúpe musíte zvážiť mnoho faktorov, aby nepodľahla rýchlemu opotrebeniu. Prinášame vám prehľad faktorov, aby sme vám pomohli vybrať tú správnu sedaciu súpravu pre vašu domácnosť.

To najdôležitejšie v skratke

 Sedacia súprava je väčšia investícia na dlhú dobu. Mala by mať skôr neutrálnejší dizajn a hlavným kritériom kúpy by mala byť kvalita nosného rámu, výplne sedákov, opierok a poťahového materiálu. Tam by ste si mali dať pozor na spôsob jeho údržby.

 Existuje niekoľko typov sedacích súprav podľa spôsobu rozmiestnenia, najobľúbenejšie sú tvary L a U, či rovné sedacie zostavy. Rohová sedačka šetrí miesto. Pri kúpe si práve spôsob umiestnenia sedačky a jej rozmery treba dobre premyslieť.

 Okrem primárnej funkcie sedenia spĺňajú sedačky aj funkciu miesta na spanie. Sedacia súprava väčšinou disponuje možnosťou rozkladu pre pohodlnejšie spanie. Mnoho modelov má v sebe zabudovaný aj úložný priestor. Extra vychytávkou sú polohovateľné sedačky.

 Sedaciu súpravu je nutné pravidelne vysávať a aspoň raz do roka vyčistiť strojovo špeciálnymi prípravkami určenými na konkrétny typ čalúnenia. Extrémne citlivá na správnu starostlivosť je pravá koža a prírodná bavlna.

Čo je to sedacia súprava

Sedacia súprava je väčší kus nábytku určený primárne na sedenie pre viac osôb naraz. Zvyčajne je vyrábaný vo forme lavičky s opierkou chrbta. Ľudovo sa nazýva aj gauč alebo sedačka. Väčšina z nich má k dispozícii aj opierky ramien na jednom alebo oboch koncoch. Ide o plne čalúnený nábytok s kovovým alebo dreveným oporným rámom a je vyplnený rôznym materiálom pohodlným na sedenie, ale aj spanie.

Mnoho sedacích súprav je rozkladacích pre poskytnutie väčšieho priestoru na spanie, poprípade ponúkajú vo svojom vnútri úložný priestor. Patria k nim aj vankúše a sedáky na mieru. Väčšie sedacie súpravy majú k dispozícii okrem pohovky – sedačky aj taburetky či čalúnené kreslá. Vtedy hovoríme o sedacom sete, ktorý si môžete vyskladať podľa svojich predstáv.

Vidiecky štýl bývania – účelný domov plný prírody a pokoja

Vidiecky štýl bývania prináša do domu prírodné prvky a zároveň všetko v interiéri musí spĺňať svoj účel. Kedysi sa spájal iba s chalupárstvom a kopíroval kultúrne prvky oblasti, v ktorej sa chalupa nachádzala. Dnes už je bežné zariadiť si bývanie vo vidieckom štýle aj v stálom domove. Najčastejšie sa využívajú prvky anglického, amerického a provensalského vidieka.

Aké typy sedacích súprav existujú

Sedacie súpravy sa delia na typy podľa formy ich umiestnenia a priestoru na sedenie. Aké druhy nájdete na našom trhu a ktorý je pre vás ten najvhodnejší?

Pohovky

Pohovky patria k najzákladnejšiemu typu sedačiek. Ide o rovný typ sedačky a  existujú dva základné typy, a to dvojmiestna a trojmiestna pohovka. Medzi pohovky sa dá zaradiť aj kreslo, ľudovo nazývané fotelka, či otoman, ktoré poskytne sedenie pre jednu osobu. Základnou črtou pohoviek je, že zaberajú málo miesta, majú univerzálny tvar a vzhľad. Súčasne si ich môžete rozložiť v priestore podľa vlastných predstáv.

VÝHODY

  priestorová nenáročnosť

  univerzálnosť

  ľahká kombinovateľnosť

  cena

NEVÝHODY

  menší priestor na sedenie

  nie všetky disponujú možnosťou rozkladu na prespanie

Sedacie zostavy

Z jednotlivých pohoviek si môžete vyskladať aj sedacie súpravy podľa vlastných predstáv. Predajcovia ponúkajú už hotové súpravy v rovnakom dizajne. Najčastejšie sa kombinuje jedna trojmiestna pohovka s dvomi kreslami. Avšak čoraz populárnejšia je zostava 3+2+1, kde sa jedno kreslo nahradí dvojmiestnou pohovkou. Ak disponujete väčším priestorom, tak bežne v obchodoch nájdete aj sety 3+ 2+ 2 alebo 2 + 2 +2. Pri takýchto zostavách býva väčšinou rozkladacia iba ich najväčšia časť.

VÝHODY

  variabilnosť rozmiestnenia po miestnosti

  veľký priestor na sedenie

NEVÝHODY

  priestorová náročnosť

  vyššia cena

Rohové sedačky

Aj pri tomto type sedačiek nájdete v ponuke dva základné typy, sedačky do tvaru L a do tvaru U. Rohová sedacia súprava je vyrábaná v rôznych rozmeroch. Tie kompaktnejšie sa hodia do menších bytov. Predovšetkým sedacia súprava do L je v šetrení priestoru veľmi praktická. Na druhej strane veľké rohové súpravy so samostatným rohom sa perfektne hodia do rozľahlejšieho priestoru. Sedacia súprava do U patrí medzi najobľúbenejšie typy sedačiek, pretože poskytuje veľa priestoru na sedenie pre viacero osôb, prípadne aj rozľahlú plochu na ležanie.

VÝHODY

  možnosť využitia priestoru v okolí rohov

  vyrábané v rôznych veľkostiach

  poskytujú pohodlné sedenie/ležanie pre viac osôb

NEVÝHODY

  limitované spôsoby umiestnenia

  vyššia cena

Rozkladacie sedačky

Drvivá väčšina sedacích súprav dnes už disponuje nejakým rozkladacím systémom na zabezpečenie dostatočne veľkej a pohodlnej plochy na spanie. Je to najvyhľadávanejšia funkcia medzi zákazníkmi. Chcú túto možnosť, aj keď disponujú väčším bytom. Rozkladacia sedačka do obývačky sa hodí hlavne pre dočasné prespanie vašich známych.

Rohový rozkladací gauč je najpredávanejším typom sedačky vôbec. Je to preto, lebo na umiestnenie potrebuje menej priestoru a okrem primárnej funkcie plní aj funkciu v podstate plnohodnotnej postele. To sa hodí najmä do menších bytov a garsoniek, kde je obývačka zároveň spálňou.

VÝHODY

  multifunkčnosť

  veľký výber na trhu

NEVÝHODY

  vyššia cena

  častým rozkladaním môže dôjsť k rýchlejšiemu opotrebovaniu

Sedačky s úložným priestorom

Čoraz viac sedacích súprav má v sebe zabudovaný aj úložný priestor. Túto možnosť ponúka predovšetkým rohový gauč, kde práve roh máva v sebe dutiny a vydvihnuteľné veko. Takisto aj v sedacích zostavách býva k dispozícii jeden kúsok s touto možnosťou.

VÝHODY

  ušetríte miesto v skrini

  veci na prenocovanie hostí máte hneď po ruke

NEVÝHODY

  menší výber na trhu

Polohovacie sedačky

Maximálny komfort ponúkajú sedačky, ktoré majú sklápaciu opierku, prípadne miesto na sedenie sa dá vyklopiť do vodorovnej polohy a vy si tak pohodlne vyložíte nohy. Niektoré modely disponujú výškovým nastavovaním operadiel na ruky, čo poskytuje komfort všetkým členom domácnosti bez ohľadu na ich výšku.

VÝHODY

  vysoký komfort

  prispôsobivosť na potreby jednotlivcov

NEVÝHODY

  vyššia cena

Podľa čoho vyberať sedaciu súpravu ?

Gauč je potrebné vyberať na základe dvoch vecí. Sú nimi miesto, kde bude stáť a akým spôsobom sa bude používať. Od odpovedí na tieto otázky sa neodvíja len výber konkrétneho typu sedačky, ale aj všetky ostatné kritériá, ktoré musíte pri jej kúpe zvážiť. 

Kto a ako často bude sedačku používať?

Pred kúpou sedacej súpravy zoberte do úvahy počet členov vašej domácnosti, ale aj obvyklú frekvenciu a veľkosť vašich návštev. Podľa počtu osôb, ktoré ju budú používať voľte veľkosť sedačky (tomu budete musieť prispôsobiť aj výber miesta kam ju umiestnite). Ak máte deti alebo domácich miláčikov voľte ľahko umývateľný materiál poťahu, poprípade sedačku so snímateľným prateľným poťahom.

Pokiaľ budete gauč využívať na každodenné leňošenie, vyberte si (ak je to možné) rohový gauč, ktorý poskytne viac miesta na natiahnutie sa s nižšou výškou sedu. Ideálna je v takom prípade jeho polohovateľná verzia. Vyššia výška sedu sa hodí pre prípady krátkodobého sedenia a hostenia ľudí pri občerstvení. V prípade takéhoto príležitostného používania sedačky môžete zainvestovať do poťahového materiálu z hodvábu či vlny, poprípade ekonomickejšej, avšak málo odolnej bavlny.

Vhodne zvolený výber sedacej súpravy vám príjemne dotvorí interiér

Umiestnenie sedačky

Dobre si pred kúpou rozmyslite kam a ako chcete gauč do obývačky umiestniť. Čím viac miest na sedenie chcete mať, tým viac priestoru pre ňu musíte vymedziť. Vizualizujte si predstavu ideálnej sedačky, ktorá by sa do daného priestoru hodila a dôkladne si priestor rozmerajte.

Rozmery a dizajn sedačky

Keď ste sa už rozhodli pre typ a miesto umiestnenia sedačky, tak tomu prispôsobte jej dĺžku a šírku. Sedacia súprava do L môže mať ľavé alebo pravé prevedenie rohu, takže aj na to si pred kúpou po výbere umiestnenia dávajte pozor. Sedacia súprava do U sa dá umiestniť prakticky ľubovoľne. Výška sedu máva dva varianty: pod úrovňou kolien je vhodnejší na dlhodobé sedenie, viac ako ten na úroveň kolien. Z toho sa však zas pohodlnejšie vstáva. Pri kúpe sedačky myslite aj na jej hmotnosť tak, aby sa ľahko presúvala, ale nebola labilná. Jej nosnosť by nemala klesnúť po prepočte pod 90 kg na osobu. Dizajn by mal byť čo najneutrálnejší, aby zapadla ku akýmkoľvek kusom nábytku, ktoré vymeníte jednoduchšie než sedačku.

DOBRE VEDIEŤ:

Existuje mnoho typov sedačiek, ktoré sa rozlišujú podľa dizajnu opierok na ruky a podľa operadiel napr. Chesterfield, anglická pohovka. Ide väčšinou o špeciálne kúsky inšpirované minulosťou. Väčšina sedačiek nemá čalúnený chrbát. Existujú však aj celočalúnené modely, ktoré netreba oprieť o stenu a slúžia ako skvelí predeľovací prvok.

Výber výplňového materiálu

Vnútro sedacej súpravy je tvorené nosným rámom a výplňou sedákov a opierok. Lacnou materiálovou možnosťou na rám je drevotrieska a plast, ale tie sa rýchlo opotrebujú. Zlatý stred medzi kvalitou a cenou je kov. Ideálom je však drevený masív z buku alebo dubu. Vyhnite sa borovici, tá sa môže časom prehýbať.

Lacnou variantou výplne sedákov a opierok je PUR pena, takzvaný molitan v kombinácii s Borell pružinami. PUR pena má nižšiu tvrdosť a rýchlo sa vysedí, Borell sedačke dodáva tvrdosť a pevnosť, ale tiež sa jedná o menej trvácny materiál. Lepšou alternatívou je takzvaná vlnovcová pružina. Je to vodorovne uložená pružina v tvare vlnovky ukotvená priamo na konštrukciu sedačky. Je pružnejšia a mäkšia ako Borellová pružina. V kombinácií s HR PUR penou poskytuje vyššiu odolnosť voči vysedeniu, ale sedáky sú tvrdšie.

Pamäťová pena je o niečo drahšia, ale poskytuje väčšie pohodlie. Namiesto peny možno vystlať sedáky perím a páperím z husí a kačíc, čo navýši cenu, ale dodáva maximálny komfort a aj relatívnu stálosť sedeniu po dlhé roky. Pomerne drahou možnosťou výplne je silikón a málokedy sa používa do celej sedačky. Väčšinou iba do opierok a sedáky sú vyplnené niektorým druhom vyššie spomenutých pien.

Správnym výberom použitých materiálov si zvýšite svoje pohodlie

Výber druhu poťahu

Poťah si vyberajte podľa spôsobu a frekvencie používania sedačky. Domácnosti s deťmi a domácimi miláčikmi by si mali vyberať takzvané bezúdržbové materiály, ako sú mikrovlánko, mikroplyš, vlna či alcantrana (umelý semiš). Naopak pravý semiš, hodváb, či koža sú symbolom luxusu, ale náročnejšie na údržbu. Rýchlemu mechanickému opotrebeniu podlieha bavlna a koženka.

Najčastejšie poťahové materiály na sedacie súpravy sú:

  • Alcantara alebo Velur, teda umelý semiš. Ide o odolný materiál z vlákien laminátového kompozitu, tkaný na husto. Je teda priedušný, pružný, nekrčivý, odolný, a nenáročný na údržbu a čistenie.
  • Bavlna je v podstate opakom umelého semišu. Je to lacný prírodný materiál, príjemný na dotyk. Nemožno ju však tkať na husto, takže má nižšiu životnosť. Navyše ľahko podlieha zafarbeniu.
  • Vlna je pomerne drahý, ale príjemný hrejivý materiál. Je pružná a nezachytávajú sa na nej nečistoty.
  • Mikrovlákno je syntetický nahusto tkaný materiál z jemných vlákien, je veľmi príjemný na dotyk a takmer bezúdržbový.
  • Mikroplyš vzniká kombináciou bavlny a polyesteru. Má nahusto tkaný podklad a vrch tvorí mäkký vlas. Dobre odoláva nečistotám a aj mechanickému poškodeniu. Pri výrobe sedačiek patrí k najpoužívanejším materiálom.
  • Koža je odolný materiál, ktorý nemení svoj vzhľad aj desaťročia, avšak musíte sa o ňu pravidelne starať špeciálnymi prípravkami. Neznesie veľké teplo a priame slnko a je citlivá aj na pot.
  • Eko koža je verná napodobenina pravej kože. Skladá sa z bavlneného úpletu, na ktorý sa navrství polyuretan. Vyznačuje sa vysokou odolnosťou voči nečistotám.
  • Koženka je umelá koža vyrobená z PVC alebo polyuretánu a podkladovej tkaniny. Je pomerne lacná, ale ľahko sa trhá.

DOBRE VEDIEŤ:

Vo všeobecnosti platí, že látkové poťahy, ktoré sú husto tkané sú mechanicky odolnejšie než koženka, eko koža. Koža je mechanicky odolná, ale citlivá na UV svetlo a pot. Sedačku si vždy pred kúpou radšej odskúšajte. Poťah vám musí byť príjemný na dotyk a po posadení sa do sedačky vám musí opierka byť dostatočne mäkká, ale zároveň vám udržať chrbticu v správnej polohe. Strážte si aj certifikát farebnej stálosti a odolnosť proti oderu. Čím vyššie číslo, tým lepšie.

Aké funkcie má sedačka spĺňať

Takisto si pred kúpou zadefinujte, čo všetko od sedačky očakávate. Má slúžiť len ako sedenie pred televízorom, či privítanie krátkej návštevy, alebo budete na nej aj ležať, poprípade prespávať? Má byť skôr dizajnovým kúskom alebo má mať v sebe aj úložný priestor? Podľa odpovedí si ujasníte či chcete iba jednoduchú pohovku alebo rozkladací gauč s veľkým priestorom na spanie alebo či zainvestujete do polohovateľného modelu.

U koho viete kúpiť kvalitné sedacie súpravy ?

Fines

Fines je slovenský predajca a výrobca nábytku, ktorý sa pôvodne zaoberal len výrobou nábytku z laminátu a masívu. Na trhu pôsobí od roku 1992 a postupne sa začal venovať aj výrobe a predaju čalúneného nábytku. Ich výrobky sa vyznačujú osobitým dizajnom aj s výrobou podľa špecifických požiadaviek zákazníka.

Drevona

Drevona je slovenská značka zaoberajúca sa výrobou a predajom nábytku a materiálov potrebných na ich výrobu. Na trhu pôsobí už od roku 1949 a jej obľuba u zákazníkov stále rastie. Jej výhodou je, že okrem predaja hotových kúskov si u nej môžete nechať vyrobiť nábytok na mieru, poprípade vám zariadia interiér na kľúč. Pomer ceny a kvality je u tejto značky viac než primeraný.

Asko nábytok

Asko nábytok je českým predajcom nábytku, ktorý s tým má už vyše 30 ročné skúsenosti. Je jednotkou na trhu v predaji kuchýň, spálňového vybavenia a práve sedacích súprav. Zákazníkov si tento obchod získal práve svojimi servisnými službami, garanciou kvality a osobitým prístupom ku každému zákazníkovi.

Mobelix

Mobelix predáva nábytok rakúskej značky. Na trhu pôsobí už vyše 75 rokov a postupne expandoval do celej Európy. Vyznačuje sa naozaj širokým sortimentom kvalitného nábytku za prijateľné ceny s nadštandardným zákazníckym servisom. Poskytujú napríklad montáž priamo u vás doma, garanciu ceny, odborné poradenstvo, ale aj zapožičanie dodávky.

Sconto nábytok

Sconto nábytok spadá pod koncern Hoffner a patrí medzi top trojku predajcov nábytku v Nemecku. Vyznačuje sa širokým sortimentom kvalitných kúskov za dobrú cenu. Na trhu pôsobí od roku 2010 a má prepracovaný vernostný zákaznícky servis.

Koľko by ste mali do sedačky investovať ?

Ako už bolo povedané kvalitná sedacia súprava znamená použiť kvalitný materiál na jej rám, výplň a čalúnenie a to zvyšuje jej cenu. Aby vám vydržala prijateľne dlho, mali by ste do nej investovať aspoň okolo 400 eur. Ktorýkoľvek výrazne lacnejší gauč podľahne pravdepodobne rýchlemu opotrebeniu. Čo môžete od sedačiek v jednotlivých cenových kategóriách očakávať?

Sedacie súpravy do 600 €

V tejto kategórii nájdete skôr menšie sedačky rôznych typov, ale s menšou plochou na sedenie a spanie. Tvorené budú najčastejšie drevotrieskovým alebo plastovým rámom a molitanovou (PUR penovou) výplňou, s Borellovými pružinami a s poťahom z mikrovlákna, alebo iných syntetických materiálov, ako napríklad koženky (umelej kože).

Sedacie súpravy od 600 do 1000 €

V tejto kategórii už nájdete všetky typy gaučov vyrobených z kvalitných poťahových aj výplňových materiálov, vrátane sedacích setov. Stále tu však bude prevládať drevotrieska. Kvalitný drevený masív z vysušeného buka či duba nájdete skôr v hornej hranici tejto cenovej hranici.

Sedacie súpravy nad 1000 €

V cenovej hladine nad 1000 € už nájdete luxusnejšie kúsky a zostavy, ktoré budú tvorené prevažne trvácnym rámom z dreveného masívu. Poťahový materiál, ktorý prevláda v tejto cenovej hladine je prírodná koža. Sedačky za túto cenu by vám mali vydržať celé desaťročia bez zjavných známok opotrebenia.

Ako na nás vplývajú farby a ako to využiť v bežnom živote

Farby sú všade okolo nás a častokrát ovplyvňujú našu náladu. Ich významom a ich jednotlivými vplyvmi na psychiku sa zaoberá hlavne psychológia farieb a čínske umenie feng-šuej. Popíšeme si základné významy farieb a ich pôsobenia na človeka. Zistíte ako využiť ich vplyv na emócie v bežnom živote, napríklad pri zariaďovaní bývania a obliekaní.

Aké príslušenstvo by nemalo k sedačke chýbať ?

Gauč v obývačke tvorí ústredný bod, ale je len prvým krokom k totálnemu komfortu. Treba kupovať tak, aby ladil s konferenčným stolíkom. Ten by mal byť ideálne len o pár centimetrov vyšší ako je výška sedu. Funkciu polohovateľného gauča môže oveľa lacnejšie nahradiť podložka pod nohy. Ak máte v byte málo miesta a potrebujete väčší priestor na sedenie, vyriešiť to môže kúpa taburetky.

Farba sedačky by mala byť neutrálna, keďže ju kupujete na dlhú dobu a výrazné farby by vás časom mohli omrzieť, prípadne vyjsť z módy. Vankúše sú skvelým doplnkom, ktoré neutrálny gauč oživia a urobia ho ešte pohodlnejším. Tie môžete ladiť do akýchkoľvek farieb v súlade s vaším vkusom a ľahko ich možno vymeniť.

Elegantným a nadčasovým konferečným stolíkom určite nič nepokazíte

Ako sa o sedačku správne starať ?

Ideálna sedacia súprava je takzvaná bezúdržbová. Tú netreba príliš často čistiť, ani sa o ňu nejak inak extra starať. V tomto majú prednosť látkové sedačky, pretože koženú sedačku treba z času načas pretrieť špeciálnymi prípravkami na kožu. Látkové sedačky stačí z času načas povysávať a raz za rok nechať hĺbkovo strojovo vyčistiť tepovačom. Veľkým pomocníkom pri nehodách na gauči je vysávač s funkciou mokrého vysávania. Bezúdržbové sedačky majú na svojom štítku značku “aquaclean”. Na takýchto sa náhodných škvŕn zbavíte len mierne navlhčenou handrou. Veľkým pomocníkom je impregnácia.

Existujú impregnačné spreje na kožu, ale aj na rôzne druhy látok. Po ich nanesení pohovka odpudzuje špinu a prach. Univerzálny návod na starostlivosť o sedačku však neexistuje. Každý materiál vyžaduje iný prístup. Náročné na údržbu sú hlavne koža, hodváb a bavlna. Držte sa pri čistení vždy pokynov výrobcu. Ak sa už stane nejaká nehoda a vy sa potrebujete zbaviť nečistoty rýchlo, odporúčame použiť prípravky bez chemikálii a bez bieliaceho účinku. Začnite čistiť najskôr na menej viditeľnom mieste, pre istotu. Pri praní snímateľného poťahu sa tiež držte pokynov výrobcu, aby si udržal svoj tvar.

Užite si veľa príjemných chvíľ v pohodlí vašej obývačky

Dúfame, že sme vám týmto nákupným poradcom pomohli vybrať si ideálnu sedaciu súpravu do vašej domácnosti. Prajeme, aby vám poskytla dlhé roky pohody a oddychu.

Najčastejšie kladené otázky

Akú farbu sedačky si zvoliť ?

Sedačku kupujete na dlhšie obdobie a preto je lepšie zvoliť neutrálnu farbu, ako čierna, sivá, biela a hnedá. Výraznejšie farby by vás mohli časom omrzieť. Vo výraznejších farbách zvoľte radšej doplnky k sedačke, ktoré časom ľahšie vymeníte.

Sú nožičky sedačiek vybavené proti poškriabaniu podlahy ?

Väčšina sedačiek je vybavená nižšími nožičkami s hladkým povrchom, ktorý čiastočne znižuje trenie pri občasnom pohybe, čím predchádza možnému poškodeniu. Ochrániť podlahy však môžete aj kúpou špeciálnych plstených koncoviek, ktoré na nožičky prilepíte.

Ako často čistiť sedačku ?

Odporúčame sedačku povysávať po celej ploche, vrátane bokov aspoň raz týždenne. Vytepovať je ju vhodné každých 6 – 12 mesiacov, podľa toho či máte v domácnosti malé deti alebo zvieratá. Inak sa venujte iba čisteniu lokálnych škvŕn podľa potreby.

Aká sedačka je vhodná pre majiteľa domáceho miláčika ?

Ak máte domáceho miláčika voľte sedačky so snímateľným poťahom, ktorý môžete ľahko zvliecť a vyprať. Nenáročné na údržbu sú aj kožené a mikrovláknové poťahy. Treba rátať aj s rýchlejším mechanickým opotrebovaním a vtedy treba rátať s dodatočným poťahom.

– NÁKUP ODPORÚČAME V OVERENÝCH E-SHOPOCH –

(zdroj: heureka.sk; 124 recenzií)

(zdroj: heureka.sk; 2 033 recenzií) 

(zdroj: heureka.sk; 5 700 recenzií)

(zdroj: heureka.sk; 1 069 recenzií)

NakupnyKompas.sk

NakupnyKompas.sk

- Prinášame reálnu skúsenosť -

Hľadáme, prekladáme (české, nemecké a anglické zdroje), objasňujeme a pýtame sa na rady zo strany odborníkov. Tvoríme pre vás obsah na rôzne témy. Snažíme sa prinášať reálnu skúsenosť aj od vás, našich čitateľov.

Plánujete si v blízkej dobe niečo kúpiť? Podeľte sa s nami o skúsenosti a ma Vás za to odmeníme.

Páčil sa vám článok? Dajte nám vedieť 

5/5 - (2 votes)