Každý z vás, kto je v očakávaní príchodu bábätka do rodiny, môže mať obavy, či sa dokáže dostatočne dôsledne na túto chvíľu pripraviť. Keď sa začínate venovať vyhľadávaniu a nákupom potrebnej výbavy, výber kočíka sa dostáva medzi priority. Internet zareaguje mnohými ponukami rôznych obchodov a značiek. Pri návšteve kamenných obchodov môžete podľahnúť obavám, či si viete dobre vybrať z ponúkaného tovaru. Značky, ceny, rozmery, funkcie, kombinácie, vo víre informácií sa dá stratiť. Poďme sa spoločne pozrieť ako na to.

To najdôležitejšie v skratke

  Kočíky patria medzi hlavnú výbavu každého rodiča očakávajúceho príchod svojho potomka. Ale – každý z nás je, zároveň, iným typom osobnosti, pričom si vyberáme kočík, ktorý potrebujeme prispôsobiť nielen dieťatku, ale aj svojmu životnému štýlu (mesto, príroda, šport). Dôležitú úlohu zohráva aj voľba vhodnej výbavy, pri ktorej sa kočíkovanie dieťatka stáva radosťou.

  Pri výbere správneho kočíka pre dieťa je potrebné mať predstavu o tom ako kočík najlepšie prispôsobíme sebe, dieťatku, priestorom. Dôkladne pri tom zvažujeme nasledujúce otázky: Kto bude kočík najčastejšie využívať? Aký štýl prepravy s kočíkom plánujeme? Aké priestory pre uskladnenie kočíku máme?

  Nie je jednoduché zorientovať sa v parametroch kočíka, zameriavame sa na viacero faktorov, ktoré majú vplyv na jednoduchú manipuláciu s kočíkom ale aj dieťatkom v kočíku, pohodlie dieťatka a bezpečnosť. Pri výbere kočíka zhodnotíme svoje finančné možnosti, ktorým prispôsobujeme výbavu, a pri ktorých nezabúdame ani na budúcu údržbu.

  Môžeme si, tiež, povedať, že výberom, ktoré ponúkajú už overené značky nič nepokazíme. Nami vybranými overenými výrobcami sa to, naozaj, nestane. Či už ide o stálicu na trhu s jednoduchým ovládaním ako je EasyWalker, starostlivo testované výrobky značky Petite&Mars, neustále inovujúcu poľskú značku Kinderkraft, rýchlo rastúcu a na bezpečnosť orientovanú značku Cybex alebo priekopníka v športovom životnom štýle Thule.

(feedo.sk)

Čo je to kočík a aké je jeho využitie?

Kočíky patria medzi nevyhnutnú výbavu každého rodiča s bábätkom od narodenia po vek približne 3-4 roky. Kočík má zabezpečiť jednoduchú, pohodlnú a bezpečnú prepravu. Počas tohto obdobia sa menia potreby dieťatka a rodič potrebuje na ne reagovať.

Keďže by mal byť kočík vaším pomocníkom, nie záťažou, je dobré výber kočíku pre dieťa prispôsobiť svojmu životnému štýlu (mesto, príroda, šport), možnostiam prenášania a skladovania kočíku (odnímateľná vanička, rozmery, hmotnosť), potrebe chrániť dieťatko pri rôznych vonkajších vplyvoch, čo zvažujeme aj pri voľbe výbavy. Určite oceníte praktickosť kočíka ako je ukladací priestor, možnosť otočenia vaničky alebo rúčky kočíka v prípade poveternostných vplyvov, možnosť skladacej konštrukcie.

Kvalitný a dobre vybavený kočík oceníte, nielen vy, ale aj vaše dieťa

Aké typy kočíkov rozlišujeme

Počas obdobia od narodenia až po posledný deň potreby dieťatka prepravovať sa v kočíku meníme typy kočíka podľa aktuálnych vývojových potrieb dieťatka: po narodení je najvhodnejším kočíkom hlboký kočík, neskôr prichádza na scénu športový kočík, prípadne kočík do terénu, pre ľahkú manipuláciu sa ponúka golfový kočík (Buggy). Tieto kočíky vieme zastúpiť spoločne tak, že uprednostníme kombinovaný kočík, či už dvojkombinácia alebo trojkombinácia. Kočíky pre dvojičky a kočíky pre súrodencov sú vhodným prispôsobením rôznym životným situáciám.

Hlboký kočík pre dieťa

Pre novonarodené bábätko je hlboký kočík najpohodlnejšou voľbou. Konštrukcia s kolesami a hlbokou vaničkou pripomína pohodlnosť a bezpečnosť detskej postieľky. Na trhu je možné nájsť rôzne značky a kombinácie.

Kúpou hlbokého kočíka pokryjeme obdobie dieťaťa približne do 6 mesiacov veku, kým dieťatko z hlbokého kočíka nevyrastie alebo si nezačne sadať, prevracať sa na bruško, na kolená a snažiť sa preskúmať svet za vaničkou kočíka. Vtedy, automaticky, prichádza fáza, kedy je čas dieťatku dopriať výhľad na všetko, čo ho zaujíma a zabezpečiť si športový kočík / kočík do terénu / golfový.

VÝHODY

  uzatvorený priestor pre bezpečie dieťaťa

  odolnosť voči zmenám počasia

  priamy očný kontakt s dieťaťom

  v prípade odnímateľnej vaničky možnosť neprenášať celý kočík

  možnosť odkladacieho košíka pod vaničkou pri nakupovaní

NEVÝHODY

  hmotnosť kočíka

  rozmery kočíka

  manipulácia a skladovateľnosť

Športový kočík pre dieťa / kočík do terénu

Športové kočíky a kočíky do terénu sú vhodnými nástupcami hlbokého kočíku pre deti od 6 mesiacov, najmä, keď začínajú prejavovať záujem o okolie a zmenu polohy. Bývajú spravidla ľahšie, ich hmotnosť je nižšia. Kolesá kočíku do terénu zvyknú byť väčšie, nafukovacie, odpružené, ale kočíky zaberajú aj väčšiu plochu. Tri kolesá zvýšia stabilitu kočíku pri vyšších rýchlostiach. Predné koleso/kolesá sa využíva na riadenie a manévrovanie.

Mnohé z nich ponúkajú viaceré funkcie ako je skladateľnosť, nastavenie výšky rúčky podľa výšky rodiča alebo preklápanie rúčky, možnosť otáčať alebo uzamknúť kolesá, vodotesné striešky, jednoduchý systém polohovania zadnej opierky, možnosti polohovania opierky nôh, madlo pre dieťa. Kladie sa dôraz na bezpečnosť ako sú bezpečnostné pásy, reflexné svetlá.

VÝHODY

  hmotnosť kočíka je často nižšia ako pri hlbokých

  rozmery kočíka umožňujú jednoduchšiu manipuláciu

  aerodynamický design kočíkov pre beh znižuje odpor vzduchu

  pri polohovaní rúčky priamy očný kontakt s dieťaťom, alebo pri záujme o okolie, možnosť obrátiť dieťa dopredu

  skladateľnosť

  možnosť dlhodobého využitia

NEVÝHODY

  zložitejšia ochrana pred poveternostnými vplyvmi

  väčší otvorený priestor vyžaduje viac ochranných opatrení a doplnkov

  vyššia hmotnosť v porovnaní s golfovým kočíkom

Golfový kočík pre dieťa

Golfový kočík je vhodným pomocníkom pre rýchlu a jednoduchú prepravu dieťaťa. Odporúča sa pre deti od 6 mesiacov, napriek tomu niektorí rodičia volia možnosť golfového kočíka ako doplnenie ku kočíku športovému. Jeho výhodou je najmä nízka hmotnosť, ktorá býva docielená ľahkou konštrukciou, malými kolieskami a tenkým materiálom. Polohovateľná opierka chrbta umožní dieťaťu komfort, opierka nôh upevnenie dieťaťa, bezpečnostné pásy zafixovanie a madlo poskytuje dieťaťu možnosť uchopiť niečo do rúčok a nesústrediť sa na uchopenie podnetov z okolia.

Spánok v golfovom kočíku nie je až taký pohodlný, napriek tomu v prípade potreby dieťa uspať, túto funkciu pri polohovateľnej opierke chrbta spĺňa. Výhodou viacerých golfových kočíkov je možnosť ich zloženia s pridaným pásom vhodným na prehodenie cez plecia.

VÝHODY

  veľmi nízka hmotnosť kočíka

  ľahká manipulácia

  praktické menšie rozmery

  v prípade možnosti pri niektorých modeloch sa dá kočík zložiť a prehodiť cez plece

  nízka hmotnosť a ľahká manipulácia poslúžia aj dieťatku pri prejavení záujmu potlačiť si kočík 🙂 

NEVÝHODY

  nestabilnosť v porovnaní so športovým kočíkom

  prakticky nevhodné na nerovný terén

  nízka odolnosť voči poveternostným vplyvom a chladu

Kombinovaný kočík pre dieťa

Pri rozhodovaní sa o vhodnom kočíku pre dieťa mnohí preferujú dvojkombináciu alebo trojkombináciu. V prípade dvojkombinácie ide o rovnakú konštrukciu pri možnosti výmeny hlbokej vaničky za športovú časť po odrastení dieťaťa. Trojkombinácia spočíva v doplnení dvojkombinácie o časť vajíčka (detskej autosedačky). Časť „vajíčko“ nám umožní prenášanie dieťaťa z kočíka do auta bez nutnosti budiť dieťa pri premiestňovaní k kočíka do auta a opačne. „Vajíčko“ je upravené už pre novorodenca.

Napriek tomu dlhodobý pobyt dieťatka vo vajíčku sa, vzhľadom na jeho polohu, neodporúča. Využívanie vaničky, rovnako ako pri hlbokom kočíku, je vhodné približne do 6 mesiacov veku dieťaťa. Tú neskôr vymeníme a nasadíme športovú časť na pôvodnú konštrukciu.

VÝHODY

  zakúpenie jedného kočíka na celé obdobie potreby kočíka pre dieťa

  ľahká manipulácia a možnosť striedania nástavcov podľa situácie

  ušetrenie času pri výbere rôznych kočíkov a prvej autosedačky

  možnosť využitia vajíčka v trojkombinácii ako autosedačky

  výbava kočíka je z veľkej časti kompatibilná pri všetkých kombináciách

NEVÝHODY

  pri neodhadnutí všetkých potrieb pri kúpe kočíka sa nedajú zmeniť funkcie konštrukcie (typ kolies, odpruženie, nemožnosť polohovania zadnej opierky, vaničky…)

  opotrebovanie pri dlhodobom používaní vyžaduje myslieť na servis

  skladovanie – pri raste dieťaťa zostáva u vás vajíčko aj vanička počas celého obdobia používania kočíka

Kočík pre dvojičky a trojičky / kočík pre súrodencov

Ak patríte medzi tých, ktorých čaká výber kočíka pre dve alebo viac detičiek naraz, na pomoc prichádzajú kočíky pre dvojičky a trojičky alebo kočík pre súrodencov v rôznom veku s menším vekovým odstupom. Nasadenie dvoch autosedačiek, dvoch vaničiek a následne aj dvoch športových častí je bežná vec. Pri rozhodovaní o kočíku zvažujeme rozmiestnenie vaničiek a športových častí.

V prípade dvojičiek/trojičiek uprednostníte dvoj- alebo trojvaničku alebo dve či tri jednotlivé vaničky? Nie všetky priestory sú upravené na prepravu „nadrozmerného“ kočíka. Pri umiestnení detí vedľa seba je kočík širší, pri umiestnení za sebou, zase dlhší. Pri potrebe premiestnenia sa len s jedným dieťaťom zvažujeme možnosť odpojenia ostatných častí zo spoločnej konštrukcie. Pri tandemovom rozložení kočíka pre súrodencov s vekovým odstupom berieme do úvahy fakt, že staršie dieťa časom kočík potrebovať nebude.

VÝHODY

  možnosť jednej konštrukcie pre viacero naraz narodených detí

  možnosť jedného kočíka pre súrodencov s menším vekovým rozdielom

  v prípade prepravy len niektorého dieťaťa, pri vhodnom výbere modelu, možnosť dočasného odňatia voľnej vaničky alebo športovej časti

  pri vhodnom výbere modelu sedenia za sebou možnosť otočenia sedačiek tak, aby deti na seba videli.

NEVÝHODY

  väčšie rozmery a hmotnosť

  ak využívate výťah, pri nákupe treba zvážiť jeho rozmery

  možné komplikácie s rozmermi kočíka v rôznych priestoroch

  vyššia cena

(mall.sk)

Čo treba zvážiť pri kúpe, a na čo sa zamerať pri výbere kočíka pre dieťa.

Kočík pre dieťa nám má, v prvom rade, uľahčiť starostlivosť o bábätko a jeho komfort pri zachovaní nášho životného štýlu. Je preto potrebné vziať do úvahy kritériá, ktoré môžu výrazne ovplyvniť našu spokojnosť s využívaním kočíka a rovnako aj spokojnosť dieťatka. Medzi najdôležitejšie kritériá patria miesto používania, veľkosť a hmotnosť, manipulácia s kočíkom, kolesá a ich funkcie, potrebná výbava, bezpečnosť či materiálové prevedenie.

Miesto používania

Keďže kočík bude našim nástrojom na trávenie spoločného času s dieťatkom, je dôležité už vopred porozmýšľať, na akom mieste budeme čas s dieťatkom v kočíku tráviť. Či je to prechádzka v meste alebo pobyt v prírode, prípadne sa nechceme vzdať nášho športového ducha. Potrebujeme pri tom vziať do úvahy dizajnové prevedenie kočíka uspôsobené na jeho používanie, tlmenie nárazov kočíka, bezpečnosť dieťatka, stabilitu a vplyvy počasia. Dôležité sú tiež funkcie kočíka, ktoré pomáhajú pri plnení jeho účelu.

Veľkosť a hmotnosť

Veľkosť a hmotnosť kočíka pre deti zohráva dôležitú úlohu pri spôsobe prepravy kočíka. Ak využívate osobný automobil alebo výťah, treba myslieť na to, či sa kočík, prípadne odnímateľná vanička, pohodlne zmestia do takýchto priestorov. Pri výbere sa odporúča skontrolovať rozmery nákladného priestoru auta a rozmery výťahu, pričom výber kočíka prispôsobiť týmto parametrom (rozmery vaničky, dĺžka operadla a sedadla, rozpätie kolies, dĺžka kočíku aj s rúčkou). Pri využívaní prostriedkov MHD bez možnosti bezbariérového vstupu, ale aj iných ťažšie dostupných miest, ktoré vyžadujú prenos kočíka, netreba, zanedbať hmotnosť kočíka z dôvodu prípadného zdvihnutia aj s dieťaťom.

Detská izba pre novorodenca, kedy a ako ju zariadiť?

Detská izba pre novorodenca by sa mala nachádzať blízko rodičovskej spálni. Nevyžaduje veľa priestoru. Mala by však byť dostatočne slnečná a vzdušná. Nočné osvetlenie by malo byť čo najjemnejšie. Farby stien by ste mali voliť v neutrálnych alebo pastelových farbách. Výraznejšie farby a kontrasty voľte skôr na doplnky a obrázky.

Manipulácia

Manipulácia s kočíkom je kritériom, ktoré môže uľahčiť mnohé situácie. Zvažujeme svoju zručnosť už pri prvotnom zložení kočíka, zvládneme to sami alebo si necháme poradiť odborníkom? Pre uľahčenie prepravy, napr. autom, by malo byť zloženie a rozloženie kočíka jednoduchou záležitosťou. Pri nákupe sa zameriame na rozmery kočíka po jeho zložení v porovnaní s priestorom, ktoré nám ponúka naše auto. Nastavenie rukoväte v smere a proti smeru jazdy môže byť výrazným pomocníkom proti vetru a slnku pri zmenách smeru počas prechádzky, ale aj umožnením dieťatka mať očný kontakt s rodičom alebo naopak, s okolitým prostredím.

Kolesá

Existujú rôzne usporiadania kolies (počet, otáčanie) a typy kolies (nafukovacie a nenafukovacie s výplňou, z tvrdej gumy, penové, plastové, silikónové, živicové) a z praktického hľadiska je dobré zvážiť, kde budú najčastejšie používané a aj ich kombináciu s odpružením. Ak potrebujete uspať dieťa na záhrade alebo v byte na balkóne, zrejme uvítate odpružený kočík, ktorým dieťa „učičíkate“. Pri rovnom teréne sú veľkými pomocníkmi kolesá s možnosťou otáčania, pri nerovnej či lesnej ceste zase možnosť kolieska zafixovať, pričom funkcia odpruženia stlmí nárazy dieťaťa podľa terénu. Nafukovacie kolesá umožnia tlmiť nerovný terén a rovnako uľahčia pohyb kočíka po nerovnom teréne.

Výbava kočíka

Výbava kočíka pre deti je dôležitá z pohľadu detailov, ktoré prinesú komfort dieťaťu aj vám. Pláštenka je vhodným pomocníkom, zabráni kontaktu dieťatka s dažďom, snehom a vetrom. Sieťka proti hmyzu zabezpečí ochranu pred neželaným hmyzom. Taška na plienky a iné veci je priestorom, kde máme všetko potrebné na dosah ruky. Úložný košík na odkladanie vecí poslúži aj na odloženie nákupu. Slnečník využijeme počas slnečných letných dní, polohovateľná opierka prispôsobí polohu dieťatka spánku alebo aktívnej fáze. Počas prechádzok v zime je obľúbeným spoločníkom aj rukávnik na rúčku kočíka, ktorý chráni naše ruky pred sychravým počasím.

Monitor dychu zabezpečí bezpečnejší a pokojnejší spánok bábätku aj jeho rodičom

Narodenie dieťaťa je veľmi radostné obdobie, ale prináša so sebou aj množstvo obáv o jeho bezpečie. Monitor dychu monitoruje pohyby vášho dieťatka a na odchýlky vás upozorní. 

Bezpečnosť kočíka

Z pohľadu bezpečnosti by mal byť kočík certifikovaný, dôležitou súčasťou sú troj- alebo päťbodové bezpečnostné pásy, ktoré nám pomôžu v hlbokom kočíku zvládnuť obdobie pretáčania sa bábätka z bruška na chrbátik. Pri športových kočíkoch a kočíkoch do terénu sú vhodnejšie päťbodové bezpečnostné pásy, ktoré zabezpečia lepšiu fixáciu pri pohyblivosti dieťatka. Výhodou sú bezpečnostné pásy s detskou poistkou, zníži sa tak riziko, že sa dieťatko odpojí samo. Parkovaciu brzdu využijeme pri potrebe zafixovať kočík, ručná brzdu pri spomalení kočíka v teréne dolu kopcom. Reflexné prvky umiestnené na kočíku zvýšia jeho viditeľnosť pre okolie.

Materiálové prevedenie

V neposlednom rade je dôležité aj materiálové prevedenie kočíka pre deti. Súčasťou môže byť odnímateľná pokrývka kočíka z rovnakého materiálu. Pre zimné obdobie je výhodou zimný fusak. Kočík by mal byť z povrchového materiálu, ktorý nepodlieha vplyvom počasia a umožňuje ochranu proti UV žiareniu. Výhodou je jednoduché čistenie a údržba, pre prípad prania odnímateľný poťah. Pri luxusnejších prevedeniach, napr. s kombináciou kože alebo koženky treba spôsob údržby pred kúpou zvážiť. Svetlé farby vyžadujú častejšie čistenie, tmavšie by mali byť odolné voči vyblednutiu.

(alza.sk)

Značka detského kočíka

Pri výbere kočíka pre dieťa sa často nechávame inšpirovať skúsenosťami našich známych, prípadne značkami výrobcov, ktoré sa nám najčastejšie dostávajú do povedomia. Zavážia aj kamenné predajne v nákupných centrách a našom okolí, ktoré sú špecializované na distribúciu konkrétnej značky. Potom záleží od našich priorít a finančných možností, ktorá značka preváži. V nasledujúcich riadkoch si spolu predstavíme značky Kinderkraft; Thule; Cybex; Petite&Mars; EasyWalker.

Kinderkraft

Za značkou Kinderkraft stojí poľský výrobca, ktorého kočíky majú byť pomocníkmi pre jednoduchšie spolunažívanie s vaším dieťaťom. Značka zastrešuje široký sortiment potrieb pre deti. Pôsobí vo svete už vyše 10 rokov v 63 krajinách, uľahčuje život rodičom a stará sa o potreby oboch strán – detí aj rodičov. Zameriavajú sa na neustále inovácie a vývoj.

Thule

Švédska spoločnosť Thule bola založená v roku 1942 so zameraním sa na návrh a vývoj kvalitných výrobkov, ktoré pomáhajú pri preprave vybavenia, kamkoľvek sa potrebujete dostať. Kočíky prispôsobuje mestskému štýlu, ale aj športu, a to najmä behu. Bežecké kočíky spoločnosti Thule od svojho zavedenia na trh v roku 2014 prekonávajú svetové rekordy.

Cybex

Zakladateľom pôvodom nemeckej značky Cybex je rodák z Prahy. Táto relatívne mladá spoločnosť sa v krátkom čase prepracovala do pozície svetového hráča. Ponúka autosedačky, detské nosiče, detský nábytok a kočíky, ktoré majú byť výsledkom kombinácie bezpečnosti, multifunkčnosti, a ktoré držia krok s módou a inováciami.

Petite&Mars

Československá značka Petite&Mars má s deťmi a vecami, ktoré ich sprevádzajú skúsenosti už 20 rokov. Založili ju manželia inšpirovaní vlastným rodičovstvom a nedostatkom kočíkov, ktoré by spĺňali ich očakávania funkčnosti, jednoduchosti a kvality. Produkty sú vyrábané z recyklovaných materiálov, aby znížili dopad na životné prostredie. Značka spolupracuje s celou škálou odborníkov ako sú technici, skúšobne a výtvarníci.

EasyWalker

Značka EasyWalker patrí medzi holandské značky kočíkov, ktorá pôsobí na trhu už od roku 1989. Kočíky sa vyznačujú jednoduchým ovládaním a funkčnosťou. Svoje ciele na trhu kočíkov sa snažia dosahovať tým, že navrhujú cenovo dostupné a športové kočíky, ktoré jazdia hladko a ich použitie je jednoduché.

DOBRE VEDIEŤ:

Pred nákupom kočíka odporúčame prečítať si viaceré recenzie od ostatných rodičov, ktorí už vami vybraný kočík používali. Tiež je dobré informovať sa o možnostiach servisu kočíka u násdostupnosti náhradných dielov vo vašom okolí.

Aká je cena detského kočíka?

Ceny kočíka sa pohybujú vo veľkých rozmedziach. Ich výber prispôsobujeme našim potrebám a možnostiam. Pri správnom zadefinovaní si priorít, je možné nájsť kočík pre dieťa spĺňajúce naše očakávania. Treba si uvedomiť, že niekedy cenu kočíka môže znížiť, ak netrváme na bezúdržbových kolesách alebo výrobcovi. Pri multifunkčných kočíkoch, ktoré plánujeme využívať na dlhšie obdobie, sa oplatí nejsť do najlacnejšieho variantu a, ak je to možné, vybrať predĺženú záruku.

Kočíky v cenových reláciách do 300 € 

V tejto cenovej kategórii nájdete najmä golfové kočíky (najjednoduchšie s cenou okolo 40 €) a rôzne verzie športových kočíkov. Ide vo väčšine prípadov o menej známe značky s možnosťou dokúpenia rôznych doplnkov alebo adaptérov na príslušenstvo iných značiek.

Kočíky v cenových reláciách od 300 € do 800 €

V kategórii od 300 € do 800 € už vieme jednoduchšie nájsť kočík, ktorý spĺňa naše očakávania. Tejto cenovej kategórii vládnu kombinované kočíky a luxusnejšie modely s najrôznejšou ponukou doplnkovej výbavy. Značky kočíkov sú viac známe, čím je pravdepodobnejšia aj dostupnosť náhradných dielov. Pri hornej hranici nad 600 € nájdeme v tejto skupine aj kočíky pre dvojičky/trojičky a súrodencov.

Kočíky v cenových reláciách od 800 € 

V cenových skupinách od 800 € sa dostaneme ku kočíkom, ktoré okrem toho, že sú kombinované, obsahujú rôzne dizajnové vychytávky, veľké množstvo funkcionalít a dodatočné výbavy ako napr. stojan na vaničku kočíka, ktorý si môžete umiestniť k posteli, komfortné matrace. V tejto kategórii nájdete aj kočíky pre dvojičky/trojičky alebo kočíky pre súrodencov v luxusnom prevedení.

Alternatívy ku kočíku

V minulosti, keď boli kočíky výsadou bohatších, chudobnejšie vrstvy obyvateľov boli odkázané na alternatívne riešenia prenosov detí. Ženy, starajúce sa o svoje narodené deti si ich popri práci uväzovali plachtou / šatkou o telo, priväzovali v šatkách o stromy v blízkosti svojej práce na poli. V súčasnosti sú takéto alternatívy ku kočíkom stále populárnejšie. Umožňujú uvoľniť rodičom ruky a dieťa je spokojné v kontakte s rodičom.

Ergonomické nosiče sú vyrábané v spolupráci s lekármi a sú prispôsobené pre novorodencov. Dieťa môžete nosiť vzadu na chrbte, na boku alebo vpredu. Šatky na nosenie detí by mali byť vyrobené z certifikovaných priadzí a prispôsobované hmotnosti detí.

Vhodnou alternatívou ku kočíku je šatka na nosenie detí

Dobrý kočík – váš pomocník v starostlivosti o dieťa

Ako ste si už všimli, výberom dobrého kočíka významne prispievate k udržaniu si vášho životného štýlu spred narodenia dieťatka aj po príchode vytúženého potomka. Základným krokom je výber správnych funkcionalít podľa priorít každého človeka. Veríme, že pri výbere, ktorý ponúka dnešný trh, a ktorý sme vám priblížili, si aj vďaka nášmu prieskumu dokážete vybrať najlepší kočík pre vás a vaše dieťatko.

Páčil sa vám článok? Dajte nám vedieť 

5/5 - (1 vote)

Najčastejšie kladené otázky

Ktorý kočík je najvhodnejší?

Pri výbere kočíka je potrebné zvážiť dôležité kritériá ako je miesto, kde sa budete s kočíkom pohybovať, priestor, ktorý máme k dispozícii, potrebnú výbavu, bezpečnostné a materiálové prevedenie a tomu prispôsobiť parametre kočíka.

Kedy je správny čas na kúpu detského kočíka?

Najviac detí sa rodí po 37. týždni tehotenstva. Ak počítame s prípadnou lehotou naskladnenia alebo doručenia od kúpy kočíka do 3 týždňov, ideálne je stihnúť výber a nákup do 32. týždňa tehotenstva. V 35. týždni by tak mohol byť doma pripravený na použitie.

Aké sú najlepšie kolieska na kočík?

V nerovnom teréne sú výhodou nafukovacie kolesá spolu s odpružením, ktoré tlmia nárazy a sú tiché. Pre rýchlu manipuláciu sú výhodou malé kolieska z ľahkých materiálov. Výhodou je možnosť zafixovania predných kolies.

Aký je najlepší kočík do terénu?

Dostatočnú stabilitu zabezpečujú tri kolesá, pričom predné slúži na manévrovanie, dizajn s nízkym odporom vetra, nafukovacie kolesá s odpružením tlmia nárazy. Z výrobcov terénnych kočíkov na beh sú známe značka Thule, BOB, Bumbleride.

Aké príslušenstvo je dobré kúpiť spolu s kočíkom?

Povrchová odnímateľná prikrývka z rovnakého materiálu ako je kočík, pláštenka proti sychravému počasiu ochráni pred dažďom, snehom aj vetrom, sieťka proti hmyzu, taška na plienky a iné potreby, zimný fusak.

– NÁKUP ODPORÚČAME V OVERENÝCH E-SHOPOCH –

(zdroj: heureka.sk; 179 257 recenzií)

(zdroj: heureka.sk; 7 140 recenzií)

(zdroj: heureka.sk; 58 360 recenzií)

(zdroj: heureka.sk; 25 357 recenzií)

NakupnyKompas.sk

NakupnyKompas.sk

- Prinášame reálnu skúsenosť -

Hľadáme, prekladáme (české, nemecké a anglické zdroje), objasňujeme a pýtame sa na rady zo strany odborníkov. Tvoríme pre vás obsah na rôzne témy. Snažíme sa prinášať reálnu skúsenosť aj od vás, našich čitateľov.

Plánujete si v blízkej dobe niečo kúpiť? Podeľte sa s nami o skúsenosti a ma Vás za to odmeníme.

8
9