Príbeh a hodnotenie v pokračovaní diétneho plánu INTENSE z pohľadu našej záujemkyne

Začiatok mojej cesty za stratou prebytočných kilogramov som opísala v predošlej recenzii. Dá sa nazvať úspešným. Za 4 týždne som schudla 8 kg a stratila 7 cm v páse. Chudnutie je náročné, ale ešte náročnejšie je zhodené kilogramy nenabrať späť. Pokračovala som teda v diétnom pláne KetoDiet INTENSE s nádejou, že si moju novú váhu nielen udržím, ale že ešte pôjdu nejaké kilá dole.

Čo ponúka značka KetoDiet?

Česká značka KetoDiet, zaoberajúca sa vysokoproteínovou diétou pozostávajúcou z jedál z kvalitných surovín bola podrobnejšie predstavená už v minulej recenzii. Jej filozofiou je nielen chudnúť zásadnou redukciou sacharidov v strave, aby sa v tele naštartovala ketóza – spaľovanie tukov, ale aj postupné zvyšovanie sacharidov v strave, aby sa kilá nevrátili. Plán KetoDiet vás má naučiť pravidelne a zdravo sa stravovať, pri ktorom z veľkej časti ostanete tak, aby nenastal jojo efekt.

Ako sa zmenil KetoDiet jedálniček v tejto fáze chudnutia?

Prvé štyri týždne som jedla päťkrát denne iba vysokoproteínové a nízkosacharidové jedlá KetoDiet dopĺňané 500 g povolených druhov zeleniny, 30 g orechov, zdravými tukmi, holandským kakaom, bylinkami, rôznymi pochutinami a sirupmi. V tomto kroku musíte opäť jesť päťkrát denne každé tri hodiny, ale už len 4 porcie pozostávajú z jedál KetoDiet. Jedno jedlo denne, zväčša večeru alebo obed som si už pripravovala sama. Toto už mohlo obsahovať 100 gramov akéhokoľvek druhu neúdeného mäsa, vajcia či syry. Aj zoznam povolených druhov zeleniny sa rozrástol, napríklad o paradajky a cibuľu, čomu som sa potešila.

Okrem pravidelného jedenia päť ráz denne každé tri hodiny v správnom množstve a pomere sacharidov, bielkovín si treba dať pozor na pitný režim a prijať 2-3 litre nesladených nápojov denne, ideálne vody a čajov. Všetko som si poctivo vážila a strážila, aby som dané množstvá dodržala. V tejto fáze sa odporúča pridať do režimu aj cvičenie aspoň dvakrát do týždňa. Ja som teda dva dni v týždni cvičila približne hodinu a pol. Z toho hodinu kardio cvičenia a polhodinu cviky na posilnenie svalstva.

KetoDiet skúsenosti po 5. týždni

V prvej fáze som mala najväčší problém s pocitom hladu a nutkaním dať si nejaké pečivo, tyčinky alebo inú drobnosť na zahryznutie. Pokušenie niečo si zahryznúť tu bolo stále, hlavne keď som bola vonku, ale pocit hladu zmizol. Už na začiatku 5. týždňa som mala pocit, akoby sa mi stiahol žalúdok. Mávala som až nepríjemný pocit sýtosti, ak som si napríklad k omelete alebo proteínovému chlebu s vlašskými orechmi dala viac zeleniny. Tento chlieb mal v sebe pomleté kusy orechov a zdal sa mi o niečo mastnejší ako ten predošlý. Chuťovo bol mierne sladkastý, ale vyhovoval mi.

Druhá fáza bola pre mňa jednoduchšia vďaka tomu, že som mohla jesť trošku mäsa a výber povolených potravín bol celkovo pestrejší. Keďže som mohla jesť určité druhy syrov, nechýbali mi až tak ani iné mliečne výrobky. Robievala som si napríklad šalát capresse na obed. Ťažšie som vonku odolávala pivu a pizzi, ale prekonala som to. Váha však klesla oveľa menej, ako som čakala. Na konci piateho týždňa som vážila 98,3 kg a schudla som iba necelý kilogram.

KetoDiet skúsenosti po 6. týždni

Vďaka širšiemu výberu potravín som mohla vyskúšať rôzne nové ketodiet recepty ako napríklad vajíčkovú nátierku. Najčastejšie som jedla grilované mäso, väčšinou kuracie a bravčové so zeleninou a ryby na rôzne spôsoby. Chutila mi aj väčšina nových jedál v balíčku od KetoDiet. Obzvlášť som si obľúbila paradajkovú polievku. Bola trošku sladšia, tak som si do nej pridávala soľ, dosoľovala aj bylinky, občas som si do nej nastrúhala trochu syra. Boli v nej cestoviny, ktoré ju mierne zahusťovali. Bola veľmi dobrá, ako aj hubová polievka. Mala pomerne intenzívnu korenistú chuť a mohla byť o niečo jemnejšia, ale inak mi dosť chutila. Vyhovovala mi jej krémová konzistencia.

Chuť na sladké mi zaháňali proteínové tyčinky a puding. Puding ma chuťovo mierne sklamal. Bol iný ako klasický puding. Keďže bol zmiešaný s vodou, tak aj chutil vodovo. Chýbala tam tá mliečna zložka. Novinkou boli aj figová tyčinka máčaná v čokoláde a croissanty, oboje dosť sladké. Croissanty ma tiež upozornili na môj stiahnutý žalúdok. Boli balené po dvoch kusoch ako jedna porcia, čo bolo na mňa príliš veľa. Radosť z pestrejšieho jedálnička mi však pokazil fakt, že váha klesla len minimálne a obvod pásu dokonca mierne narástol. Bolo to pre mňa demotivujúce, a preto som sa rozhodla napísať do výživovej poradne KetoDiet.

KetoDiet skúsenosti po 7. týždni

Na začiatku 7. týždňa som bola pomerne zle naladená a odpoveď výživovej poradkyne na popis mojej situácie ma upokojila iba čiastočne.

„Druhý krok již považujeme za stabilizační. Výše úbytků je v tomto kroku již velmi individuální, každé tělo reaguje na navýšení sacharidů jinak. Záleží na tom, jak dobře je nastartována ketóza, zda člověk sportuje, jak vysokou nadváhu celkově řeší. U někoho postupuje v tomto kroku hubnutí pomaleji, někomu se zcela zastaví. Ale pokud cvičíte, tak se tělo musí opět vyrovnat se změnou, bude se Vám měnit stavba těla a v tomto kroku může jít spíše skokově dolů.

Vše je v naprostém pořádku. Jen trpělivost a kila půjdou opět dolů. :-)“

Výživová poradkyňa

Rozhodla som sa tomu dať šancu a ďalej poctivo dodržiavala diétny plán. Začala som si plánovať celotýždenný Ketodiet jedálniček a suroviny som si zakaždým vážila. Keď som na to nemala čas, siahla som po jedle, ktoré už bolo naporciované a stačilo ho iba rozmiešať v šejkri s vodou. Takým bol niektorý KetoDiet proteínový nápoj alebo smoothie. Ozvláštnením boli proteínová káva a smoothie s príchuťou kokosu a vanilky. To pripomínalo chuť piňakolády. Celkom mi chutilo, ale obyčajný vanilkový nápoj mi vyhovoval viac. Proteínová káva mala pre mňa pomerne intenzívnu chuť. Avšak keď som pridala mlieko, bolo to lepšie, ale aj tak mi pripomínala skôr nesku ako čerstvo mletú kávu. Nevšimla som si, či má aj nejaký povzbudzujúci účinok.

Napriek nesmiernej snahe dodržiavať plán a úspešnému odolávaniu nepovoleného jedla ma pohľad na váhu nepotešil. Opäť som schudla len necelý kilogram. Očakávala som viac a zjavne som bola príklad človeka, u ktorého v druhom kroku ketodiéty nenastane skokový úbytok na váhe a tá sa iba stabilizuje. Ak sa chystáte chudnúť s KetoDiet aj vy, tak v druhej fáze nemajte radšej žiadne očakávania ohľadom úbytku hmotnosti, aby ste nestratili motiváciu.

KetoDiet skúsenosti po 8. týždni

Celý druhý krok bol jednoduchší. Mohla som jesť troška mäsa. Mala som na výber viac druhov zeleniny a potravín. Mohla som si pripraviť rôznorodejšie jedlá a celkovo môj jedálny lístok bol pestrejší. Okrem mäsa som doň mohla pridať aj vajcia a syry na rôzne spôsoby, čo mi výrazne vyhovovalo. Aj  jedlá z balíčka mi chutili. Vďaka tejto diéte som začala častejšie jesť kaše. Kaša s jablkom a škoricou sa stala jednou z mojich obľúbených. Zaujala ma intenzívna jablková chuť. Myslím, že tam bolo nastrúhané jablko aj so šupkou.

Takmer vôbec som nepociťovala hlad. Práve naopak, vôbec by mi nevadilo jesť menej, ale pomer živín a množstvo jedla bol striktne daný a okrem prílišného pocitu sýtosti nenastali žiadne problémy a pomerne ľahko sa mi dodržiaval. Jediným mínusom bolo, že sa úplne nenaplnili moje očakávania a všetko to váženie porcií pri varení ma začalo obťažovať. Na konci 8. týždňa moja váha ukazovala 95,7 kg, takže od konca 5. týždňa som schudla 2,6 kg, čo nie je úplne zlý výsledok, ale dúfala som, že úbytok na váhe bude väčší.

Ketodiet – finálne zhodnotenie po 8. týždňoch

Od konca prvej fázy som schudla 3,5 kg, avšak obvod pásu mi narástol zo 102 cm na takmer 104 cm. Celkovo som však za 8 týždňov zhodila 11,6 kg a stratila 5 cm v páse. To považujem za úspech, keďže predtým sa mi zhruba rok nedarilo schudnúť vôbec. Po prvom kroku som bola úspechom veľmi motivovaná a čakala som o niečo lepší výsledok, ale som rada, že sa nejaký vôbec dostavil. Neľutujem, že som sa pustila do KetoDiet jedálnička. Naučila som sa, vlastne sa stále učím, že nemusím zjesť všetko, čo mám na tanieri. Musím viac počúvať svoje telo, kedy vraví dosť, a neprejedať sa. Aj keď hmotnosť počas druhej fázy klesla pomerne málo, pozitívum je, že aspoň som nepriberala. Je to dobrý štart do budúcna na zmenu životného štýlu.

KetoDiet vám pomôže aj v tejto celkovej zmene životného štýlu. Tretí krok slúži práve na jeho definitívne osvojenie. Počas neho už nemá dôjsť k žiadnemu úbytku váhy, ale k jej ustáleniu. Opäť bude potrebné jesť päťkrát denne každé tri hodiny, dodržiavať pitný režim a cvičiť. Výber jedál bude čisto na mne a len dve by mali byť z radu KetoDiet. KetoDiet ma naučila, že nie je potrebný vysoký príjem cukrov a že vyhnúť sa nezdravým potravinám neznamená automaticky zhoršenie chuti a pestrosti jedál, ktoré môžem zjesť.

Na uspokojenie chuti na sladké aj v budúcnosti rada občas siahnem po nízkosacharidových kašiach z KetoDiet, po proteínových nápojoch alebo tyčinkách. Budem sa snažiť udržať si zdravšie stravovacie návyky dlhodobo a naďalej sa hýbať. Verím, že keď dostanem chuť na pizzu alebo iné kalorické jedlo, tak sa uspokojím len s malou porciou. Ak ste sa rozhodli vyskúšať KetoDiet, prajem vám pevnú vôľu a minimálne taký výsledok, aký som dosiahla ja sama.

– KDE VIETE NÁKUP ZREALIZOVAŤ –

NakupnyKompas.sk

NakupnyKompas.sk

- Prinášame reálnu skúsenosť -

Hľadáme, prekladáme (české, nemecké a anglické zdroje), objasňujeme a pýtame sa na rady zo strany odborníkov. Tvoríme pre vás obsah na rôzne témy. Snažíme sa prinášať reálnu skúsenosť aj od vás, našich čitateľov.

Plánujete si v blízkej dobe niečo kúpiť? Podeľte sa s nami o skúsenosti a my Vás za to odmeníme.

Páčil sa vám článok? Dajte nám vedieť 

9
8
5/5 - (2 votes)