Zdravý životný štýl je základom zdravého tela a čistej mysle. Na dosiahnutie týchto dvoch atribútov je potrebné venovať zvýšenú pozornosť hlavne strave, ktorú prijímate každý deň. Vyvážená strava obohatená o vitamíny či minerály zmení váš život na nepoznanie. Všetko potrebné nám nadelila sama príroda a práve preto je využitie čisto prírodných zdrojov kľúčovým krokom v skvalitneniu životného štýlu a zdravia človeka. Pozitívne na telo človeka vplývajú aj zelené čaje, ktoré patria medzi tie najzdravšie na svete. Svojej mimoriadnej popularite sa tešia najmä v Číne či Japonsku, avšak svojimi účinkami na telo človeka sú známe po celom svete.

Čo predstavuje značka Blendea?

Ako sme spomínali v minulej recenzii, značka Blendea sa venuje výrobe čisto rastlinných zmesí bez pridania umelých látok. Je symbolom pevného zdravia, prírodnej sily a kvalitnej prirodzenej stravy.  

Čo je to Citrus Matcha a ako sa pripravuje?

Citrus Matcha je organický mletý zelený čaj s obsahom tropického ovocia. Čaj je vyrábaný mletím celých lístkov zeleného čaju do práškovej formy bez použitia sladidiel, rafinovaného cukru, farbív či konzervantov. Produkt rovnako spĺňa požiadavky na označenie BIO a vegan.

Práškovú zmes Citrus Matcha si možno vychutnať ako studený alebo horúci nápoj. Čaj ponúka okrem kvalitného pôžitku aj blahodarné účinky pre vaše telo. V jednom balení sa nachádza 90 gramov sypkej zmesi, z ktorej je možné pripraviť 30 porcií. Príprava je jednoduchá: do hrnčeka stačí nasypať 1 čajovú lyžičku zmesi, zaliať ju 250-300 mililitrami studenej alebo teplej vody a poriadne zamiešať.

Na balení nájdete všetko potrebné, označenie, zloženie, ako aj návod na prípravu

Čo všetko čajová zmes obsahuje?

Tajomstvom úspechu prírodného čaju Citrus Matcha je dokonale vyvážené zloženie prírodných látok, nezameniteľná chuť a nezabudnuteľná aróma. Hlavnou ingredienciou tohto čaju je Čajovník čínsky, prezývaný aj Matcha, ktorý tvorí 75% celkovej čajovej zmesi. Extra jemný prášok z pomletých listov nie je prifarbovaný či dochutený, takže si zachováva prirodzenú smaragdovozelenú farbu a nádych. Samotný čajovník pochádza z  Japonska, pričom obsahuje množstvo antioxidantov a má prirodzene trpkú chuť.

Na zjemnenie typickej trpkej chuti je do zmesi pridávané tropické ovocie. Ideálnou kombináciou je práve Matcha a citrónová šťava. Šťava získaná z kôry a dužiny plodov je pôvodom z Talianska pričom jej zdrojom je Citrus limonový. Ingrediencia je esenciálna pre zmiernenie prirodzenej trpkosti chute Matcha. Chutí teda sviežo aj bez pridaného cukru. Citrónová šťava tvorí 15% čajovej zmesi, pričom zvyšných 10% je zastúpených exotickým ovocím Marakuja, prezývaným aj Mučenka. Mučenka pochádza z Brazílie a je bežne využívaná napríklad v sirupoch. Šťavnatá dužina plodov ponúka bohatú exotickú arómu, pričom v kombinácii s Matchou a citrónovou šťavou získava zmes nezabudnuteľnú a neopakovateľnú chuť.

Citrus Matcha je jemný prášok dokonale vyvážený z troch zložiek Matcha, citrónová šťava a Marakuja

Zelený čaj Citrus Matcha a jeho účinky

Matcha obsahuje antioxidanty, tzv. katechíny, ktoré pomáhajú chrániť bunky tela pred poškodením. Keďže sa nejedná len o výluh, ale o celé mleté listy, obsah antioxidantov je väčší ako pri normálnom zelenom čaji. Chráni tak pred predčasným starnutím a zrýchľuje regeneráciu nových buniek. Skvelou výhodou čajovníka je aj podpora činnosti mozgu, takže pitie čaju zlepšuje pamäť a výkonnosť mozgu. Výsledkom je lepšia sústredenosť a pozornosť. Pomáha aj s procesom chudnutia, vďaka stimulácii metabolizmu. Podporou metabolizmu sa zväčší energetický výdaj a podporí sa spaľovanie tukov.

V porovnaní s kávou, ktorá poskytuje krátkodobý kofeínový efekt na 1-2 hodiny, má Matcha čaj navrch. Hoci obsahuje približne o polovicu menej kofeínu, jeho účinky trvajú dlhšie. To všetko vďaka prítomnosti aminokyseliny L-theanín, ktorá zabezpečuje pomalšie uvoľňovanie bez vzniku kofeínového šoku. Povzbudenie tak dávkuje pomaly a rovnomerne. Kofeínový šok, resp. rýchly nárast kofeínu po vypití kávy, spôsobuje zmätok a nervozitu. Čaj Citrus Matcha je tak lepšou alternatívou kávy, pričom vám dodá energiu až na niekoľko hodín.

Citrus Matcha na rozdiel od kávy vám dodá energiu až na niekoľko hodín. Povzbudenie dávkuje pomaly a rovnomerne

Naše skúsenosti s používaním čaju?

Prvý dojem po otvorení čaju je viac než skvelý. Nečakane lahodná a príjemná vôňa zeleného čaju vám razom opantá zmysly. Po otvorení je možné si hneď všimnúť práškovú formu čaju, pričom prášok sa po zaliatí nerozpustí úplne. Rovnako ako pri tureckej káve je potrebné rátať s tým, že časť prášku ostáva na dne pohára aj po dlhodobejšom a intenzívnejšom miešaní. Ideálne je vhodné vypiť ¾ pohára, aby ste zamedzili vypitiu nerozpusteného čaju.

Na veľmi výraznú chuť zeleného čaju s jemnou príchuťou citróna si je potrebné zvyknúť. Po pár pohároch čaju sme si ale na atypickú chuť zvykli. Zo skúseností odporúčame čaj zaliať teplou vodou s teplotou cca. 70°C, keďže samotný prášok sa lepšie rozpustí a pitie čaju je pohodlnejšie a komfortnejšie. Čaj sme neskúšali osladzovať a ani pripravovať v studenej forme tzv. forme smoothie.

Časť prášku ostáva na dne aj pri dlhodobejšom ručnom miešaní

V priebehu dňa je odporúčané vypiť maximálne 1 šálku čaju, pričom ideálne by bolo pitie čaju 3-4krát do týždňa. Pri nadmernej konzumácii hrozí riziko zvýšenej srdcovej arytmie, hnačky či syndrómu dráždivého čreva. 

Pitie má podobný účinok ako káva, ale nabudenie trvá dlhšiu dobu. Testovanie produktu ukázalo, že po vypití čaju sme boli dlhšie nabudení a o niečo viac sústredenejší v porovnaní s kávou. Pýtate sa kedy piť zelený čaj? Odpoveď znie: kedykoľvek v priebehu dňa! Samozrejme nezabúdajte, že pitie pred spánkom sa neodporúča a to z dôvodu prítomnosti kofeínu.

Stojí kúpa čaju zato?

Vzhľadom nato, že denne je najlepšie vypiť maximálne 1 šálku čaju, pričom nabudenie trvá aj niekoľko hodín, je cena produktu priaznivá. Za 15,99 € získate 30 porcií čaju, ktoré vám vystačia minimálne na mesiac. Samozrejme kávu zoženiete lacnejšie ako zelený čaj Citrus Matcha, avšak vzhľadom na pozitívne účinky sa mu káva ani zďaleka nevyrovná. V prípade ak máte záujem o pozitívne efekty, ktoré Matcha čaj ponúka, rozhodne sa kúpa vyplatí. Pri nespokojnosti predajca taktiež ponúka možnosť vrátiť peniaze do 30 dní bez vysvetlenia.

Naše hodnotenie

Citrus Matcha, organický mletý zelený čaj s obsahom tropického ovocia, je skvelou alternatívou kávy, ktorá dokáže telo nabudiť na niekoľko hodín. Má pozitívny vplyv na zdravie človeka, obsahuje množstvo antioxidantov, podporuje chudnutie a ochranu pred starnutím a zlepšuje činnosť mozgu.

VÝHODY

  obsahuje všeobecne prospešné látky

  pozitívny vplyv na zdravie; vysoký obsah antioxidantov

  zlepšuje sústredenosť a pozornosť; chráni pred predčasným starnutím

  dlhodobý efekt nabudenia

  podpora chudnutia

  svieža chuť aj bez pridaného cukru

NEVÝHODY

prášok sa nerozpustí úplne

 na chuť si bude možno potrebné zvyknúť

Samozrejme má aj isté nevýhody, ako napríklad doporučené pitie čaju len raz do dňa. Rovnako je nutné si zvyknúť na chuť čaju, no je to dosť individuálne. Keď si to celé zhrnieme, za danú cenu a s danými výhodami čaj stojí za vyskúšanie. Za 15,99 € získate 30 porcií čaju a nabudenie počas celého mesiaca.

– KDE VIETE NÁKUP ZREALIZOVAŤ-

NakupnyKompas.sk

NakupnyKompas.sk

- Prinášame reálnu skúsenosť -

Hľadáme, prekladáme (české, nemecké a anglické zdroje), objasňujeme a pýtame sa na rady zo strany odborníkov. Tvoríme pre vás obsah na rôzne témy. Snažíme sa prinášať reálnu skúsenosť aj od vás, našich čitateľov.

Plánujete si v blízkej dobe niečo kúpiť? Podeľte sa s nami o skúsenosti a ma Vás za to odmeníme.

Páčil sa vám článok? Dajte nám vedieť 

5/5 - (1 vote)