V zdravom životnom štýle je kľúčová zdravá strava. Prednedávnom sme si to podrobnejšie popísali  v článku “10 zásad, ktoré vám ukážu ako na zdravý životný štýl”. Mali by sme prijímať veľa vlákniny a bielkovín, zdravé tuky, vitamíny, obmedziť rafinovaný cukor a zamerať sa na takzvané superpotraviny. Všetko toto spĺňajú produkty značky Blendea. Orechový krém Pistachio Supercream a tyčinka Boost Power Bar vám rýchlo dodajú energiu a sú skvelou zdravou náhradou sladkostí pre vyznávačov zdravého životného štýlu s mlstnými jazykmi.

Čo ponúka značka Blendea?

Blendea je česká značka, ktorá sa zameriava výhradne na zdravú výživu a takzvané superpotravinové doplnky výživy. Miešajú si vlastné zmesi a receptúry, ktoré sú zamerané na komplexnú podporu ľudského zdravia. Ich filozofiou je používanie kvalitných 100% prírodných surovín pestovaných na lokálnych biofarmách v častiach sveta, kde sa týmto superpotrvinám darí najviac.

Zloženie energetickej tyčinky a pistáciového krému

Sú pestované bez pesticídov a s certifikátom férového predaja. Takže kúpou ich produktov podporíte nielen svoje zdravie, ale aj pestovateľov z chudobnejších častí sveta férovou odmenou za ich prácu. Zrelé plody šetrne sušia, aby sa v nich zachovali živiny, alebo rozomelú na prášok a vzduchotesne zabalený putuje do Blendea. Tí z týchto práškov namiešajú svoje jedinečné zmesi a vyrobia svoje produkty.

Nepoužívajú žiadne chemické konzervanty ani rafinovaný cukor. Na dochucovanie používajú výhradne sirupy a kusy ovocia bio kvality. Následne všetko prechádza niekoľkonásobnými testami kvality. Sú bez laktózy a lepku, takže sú vhodné aj pre ľudí s potravinovými intoleranciami. Práve kvôli ich jedinečnému zloženiu sme sa rozhodli vyskúšať produkty tejto značky aj my.

Pistachio Supercream (orechový krém) a Boost Power Bar (energetická tyčinka) sú viac než len zdravá alternatíva sladkostí

Prvotnou motiváciou prečo sme sa rozhodli skúsiť pistáciový krém s kešu orechmi bol fakt, že ani po prechode na zdravšiu stravu sme sa nechceli vzdať sladkostí, ale zároveň sme hladali bohatý zdroj zdravých tukov a bielkovín. Energetická tyčinka je zase okrem zdravej sladkosti aj zdrojom rýchlej energie, ktorú potrebuje počas dňa doplniť každý z nás. Čo sa týka chuti, tak plne naplnili očakávania. Pistáciový krém ich splnil hlavne v kombinácii s palacinkami a ovocím. Vychutnať sa však dá aj jednoduchým vyjedaním lyžičkou priamo z pohára.

Energia na cestách v podobe Boost Power Bar a orechový krém na také to, domáce “mlsanie”

Oba tieto produkty sa však skvele hodia aj na dodanie energie. My sme pistáciový krém používali ráno na naštartovanie metabolizmu vďaka vláknine a bielkovinám obsiahnutým v kešu orechoch. Naviac pistácie dodávajú celému krému sýtosť. Pomerne dlho sme nepociťovali hlad. Výrazná chuť pistácii vytvára na jazyku príjemný film, ktorý zotrváva aj potom, čo ste dojedli. Sirup z agáve krém jemne dosladil.

Okrem metabolizmu však tento lahodný krém naštartoval aj naše sústredenie, pretože obsahuje matcha prášok. Často sme ho využívali počas dňa na preklenutie chuti na sladké a náročných chvíľ v práci. Dobre nás naladil na zvyšok dňa, a keď na nás prišla skutočná únava uchmatli sme si energetickú tyčinku s mandľami na doplnenie energie.

Energetická tyčinka je vynikajúca hlavne po cvičení. Zložky v nej sú bohaté na bielkoviny, ktoré budujú a regenerujú svalstvo. Jedinečná je práve vďaka špeciálnemu mixu superpotravín nazývaného SUPERBOOST, ktorý obsahuje:

 zázvor lekársky – podporí trávenie a imunitu a upraví hladinu cukru v krvi

 marakuju – pôsobí ako životabudič vďaka množstvu vitamínov a minerálov; zbaví úzskosti a stresu a zlepšuje spánok potrebný na obnovu energie

 lucumu – vďaka niácinu – vitamínu B3 pomáha prekonať únavu, obsahuje veľké množstvo bielkovín a draslíku, čím pomáha k budovaniu svalstva

 moringu olejodarnu – obsahuje vitamíny, chlorofyl a antioxidanty

 kurkumu – odbúrava toxíny z tela čím šetrí energiu tela na iné činnosti

 dužinu baobabu – je tiež antioxidant plný minerálov a vitamínov potrebných pre optimálne fungovanie organizmu

 ženšen sibírsky – odbúrava stres, udržuje rovnováhu telesných procesov a reguluje krvný tlak

 pippali korenie – posilňuje žalúdok a trávenie, pľúca a priedušky, pomáha spaľovať toxíny

Pripravte sa na výraznú chuť

Tento pistáciový krém a datľová energetická tyčinka skutočne chutia a voňajú ako pistácie a datle. Ich chuť cítite na jazyku pomerne dlho, takže príchute vyberajte rozumne podľa svojich preferencií a prídete si na svoje. Orechy sú bohato zastúpené v oboch z nich. Krém pri izbovej teplote má tekutejšiu konzistenciu podobnú “láve”. Časom vystúpi na povrch panenský olivový olej a sirup z agáve, preto ho odporúčame pred každým použitím premiešať.

Tyčinka má šikovné malé balenie vhodné nielen do kabelky, ale aj vrecka. Oba produkty sú vhodné pri turistike alebo návšteve fitness centra na rýchle dobitie energie.

Zoberte so sebou aj na výlet, dodá energiu a dobre vás naladí 😉

Za kvalitu sa oplatí priplatiť si

V týchto maškrtách nenájdete pridaný cukor, ani umelé konzervanty, či iné chemické látky. Sú čisto vegánske, bez laktózy a lepku. Vyrábajú ich z plodín prvotriednej kvality, takže naoko vysoká cena 13,99 € / 1 balenie / 300 g oproti bežným orechovým krémom je pochopiteľná. Keď zvážime pomer ceny a kvality, tak je viac než prijateľná.

Na energetických tyčinkách si pochutíte za 9,50 € / 1 balenie / 5ks. Vzhľadom k zloženiu nám to príde rovnako prijateľná cena.

Naše hodnotenie

Pistachio Supercream aj Boost Power Bar majú u drvivej väčšiny zákazníkov vysoké a veľmi pozitívne hodnotenie a naša redakcia sa k nim pridáva.

Chuť je naozaj výrazná a dlhotrvajúca, takže na uspokojenie chuťových pohárikov stačí naozaj malé množstvo. Zamaškrtíte si bez výčitiek a ešte dodáte svojmu telu a mysli v dnešnej dobe tak veľmi potrebnú energiu. Navyše ich nezaťažíte zbytočnými chemikáliami a ťažko stráviteľnými surovinami.

VÝHODY

  kvalitné 100% prírodné zloženie

  bez pridaného cukru a konzervantov

  vhodné pre vegánov, celiatikov a ľudí s intoleranciou laktózy

NEVÝHODY

vyššia cena (primeraná kvalite)

 nutnosť zvyknúť si na chuť (pre niekoho môže byť príliš výrazná; nemusí byť nutne negatívom)

Jediným výraznejším negatívom je, že si za kvalitu priplatíte o niečo vyššiu sumu. Rovnako by ste si mali už pred nákupom premyslieť čo vám chutí a čo nie, pretože sľubovanú príchuť je možné naozaj ľahko rozoznať.

– KDE VIETE NÁKUP ZREALIZOVAŤ-

NakupnyKompas.sk

NakupnyKompas.sk

- Prinášame reálnu skúsenosť -

Hľadáme, prekladáme (české, nemecké a anglické zdroje), objasňujeme a pýtame sa na rady zo strany odborníkov. Tvoríme pre vás obsah na rôzne témy. Snažíme sa prinášať reálnu skúsenosť aj od vás, našich čitateľov.

Plánujete si v blízkej dobe niečo kúpiť? Podeľte sa s nami o skúsenosti a ma Vás za to odmeníme.

Páčil sa vám článok? Dajte nám vedieť 

5/5 - (2 votes)