Nebaví vás už neustále prežehľovanie oblečenia, ktoré ste nosili dokopy pár minút? Nebaví vás sa neustále pozerať na rastúcu kopu oblečenia na vašej stoličke? Tým správnym riešením môže byť práve nemý sluha. Tento elegantný a štýlový interiérový doplnok vám poskytne dočasný úložný priestor na oblečenie, ktoré ste už mali nejaký ten čas na sebe. Zároveň môže poslúžiť na prípravu oblečenia na ráno, aby ste ho nemuseli hľadať v preplnenej skrini hneď po prebudení.

To najdôležitejšie v skratke

  Ak sa snažíte udržať poriadok a vyhnúť sa hromadeniu ešte nositeľného oblečenia kade-tade po izbe, tak nemý sluha vám s tým dokáže pomôcť priam bravúrne. Vybrať si môžete dokonca z dvoch rôznych variantov, pričom jeden z nich je voľne stojaci a druhý môžete zavesiť na stenu alebo nábytok.

  Pri výbere tak musíte zvážiť výhody a nevýhody oboch týchto variantov a popremýšľať, ktorý z nich bude najlepšie slúžiť vašim potrebám. Okrem toho sa dobre zamyslite aj nad parametrami, ktoré môžu ovplyvniť vašu celkovú spokojnosť – ide napr. o stabilitu, použitý materiál či prítomnosť rôznych funkcií.

  Sortiment nemých sluhov je naozaj bohatý a tie najjednoduchšie modely môžete dostať už za pár drobných. Naopak, najnáročnejší zákazníci musia rátať so sumami aj nad 50 €. Zlatou strednou cestou je cenová relácia 30 € až 50 €, v ktorej zaručene nájdete kvalitné kúsky s rôznymi funkciami.

  Dobre zvolený nemý sluha vám pomôže lepšie si zorganizovať vaše oblečenie. Viete naň zavesiť už nosené oblečenie, ktoré ešte máte v pláne nosiť, ale zároveň ho nechcete pchať do skrine plnej čistých vecí. Navyše, si naň viete prichystať oblečenie na ďalší deň, čím sa vyhnete rannému stresu.

Čo je nemý sluha a prečo sa oplatí ho mať vždy po ruke?

Nemý sluha na oblečenie je praktický pomocník, ktorý slúži na krátkodobé uloženie oblečenia bez toho, aby došlo k jeho pokrčeniu či pošpineniu. Pri prezliekaní alebo chystaní sa do práce tak môžete tohto nemého sluhu využiť na dočasné zavesenie odevu.

Využiť ho môžete aj v prípade zavesenia noseného, resp. použitého, odevu. Takýto odev totiž nemusíte vkladať do skrine plnej čistého oblečenia a zároveň sa vám nebude povaľovať kade-tade po posteli alebo stoličkách. Okrem toho, že sa vám v izbe nebude hromadiť neporiadok, nemého sluhu môžete využiť aj ako dekoratívny kúsok nábytku – zvoliť si môžete buď drevený alebo kovový variant.

...

Nemý sluha na oblečenie je k dispozícii v dvoch rôznych variantoch

Nemý sluha je jednoduchým riešením pre dočasné uloženie oblečenia, ktoré navyše ponúka skvelý spôsob ako udržať poriadok vo vašej izbe. Takéhoto interiérového pomocníka môžete získať v dvoch odlišných prevedeniach, pričom každé z nich ponúka rozličné výhody. Rozhodnúť sa teda musíte medzi jednoduchým voľne stojacim prevedením a nástenným prevedením, ktoré vám ale zaberie minimum priestoru.

Voľne stojaci nemý sluha

Voľne stojaci nemý sluha disponuje pevnou nohou alebo viacerými pevnými nožičkami, ktoré slúžia na zabezpečenie jeho stability pri umiestnení voľne na podlahu. Hlavnou výhodou tohto pomocníka je, že ho môžete ľubovoľne a jednoducho presúvať podľa potreby. Vyhnete sa tiež zbytočnému vŕtaniu a uchytávaniu nemého sluhu o iný kus nábytku – na montáž tak nemusíte myslieť.

Prítomnosť stabilnej nohy/nožičiek taktiež umožňuje zavesenie aj ťažších odevov. Jednou z nevýhod je, že tento stojan vám bude zaberať voľné miesto na podlahe. Pri menších izbách vám tak odporúčame si overiť, či vám prítomnosť voľne stojaceho nemého sluhu nebude prekážať pri každodenných činnostiach. Odradiť vás môže aj jeho obmedzená výška pre zabezpečenie dostatočnej stability.

VÝHODY

  nie je potrebná žiadna montáž

  možnosť jednoduchého presúvania

  zavesenie aj ťažších odevov/predmetov

NEVÝHODY

  obmedzená výška

  zaberá miesto na podlahe

  menej vhodné do menších izieb

Nástenný nemý sluha

Nástenný nemý sluha je charakteristickým tým, že nezaberá žiadne miesto na podlahe – nebude vám tak zbytočne zavadzať pri každodenných činnostiach ani v menšej izbe. Umiestniť si ho taktiež môžete do ľubovoľnej výšky podľa vašich potrieb. Na druhú stranu, jeho montáž je komplikovanejšia a vyžaduje buď vŕtanie do steny alebo prichytenie o iný kus nábytku.

Umiestňovať naň môžete ťažšie oblečenie/predmety. Jednou z nevýhod je tiež nemožnosť presunutia tohto prevedenia na ľubovoľné miesto, pretože musí byť fixne pripevnený na stenu alebo nábytok.

VÝHODY

  výšku je možné prispôsobiť

  nezaberá miesto na podlahe

  vhodnejšie aj do menších izieb

NEVÝHODY

  vyžaduje zložitejšiu montáž

  nie je možné ho svojvoľne presúvať

(sconto.sk)

Aj nemý sluha môže mať rôzne parametre – tieto z nich sú tie najdôležitejšie

Pri výbere akéhokoľvek druhu nábytku je potrebné zvážiť pár dôležitých parametrov, ktoré môžu ovplyvniť vašu spokojnosť s daným produktom. A výnimkou nie je ani nemý sluha. Najdôležitejšie zo všetkého je zistiť, ktorý z dvoch ponúkaných variantov bude najviac vyhovovať vašim potrebám. Následne je dobré popremýšľať o materiálovom prevedení, stabilite, ale aj praktických doplnkových funkciách pre zväčšenie odkladacieho priestoru a komfortu pri používaní nemého sluhu.

Materiálové prevedenie – najčastejšou voľbou je kombinácia dreva a kovu

Najčastejšie ponúkané modely nemých sluhov sú vyrobené z dreva, kovu alebo ich kombinácie. Ak chcete siahnuť čisto po prírodnom materiáli, tak nemý sluha drevený dokáže ponúknuť štýlovosť, ladnosť a prirodzený vzhľad. Zvyčajne je na jeho výrobu použité kvalitné bukové drevo. Ďalšou alternatívou je kovový nemý sluha, ktorý pôsobí moderne, je mimoriadne stabilný a oplýva skvelou pevnosťou. Spravidla sa jedná buď o nehrdzavejúcu oceľ alebo chróm. Najobľúbenejším variantom je však práve kombinácia dreva a kovu, ktorá spája prirodzenosť a štýlovosť dreva s kovovými prvkami pre zvýšenie stability nemého sluhu.

Typ – voľne stojaci nemý sluha alebo nemý sluha na stenu?

Na základe typu nemého sluhu si môžete vybrať dve varianty. Voľne stojaci nemý sluha nevyžaduje montáž na stenu/nábytok a je možné ho ľahko premiestniť podľa potreby. Jeho hlavnou výhodou je stabilita, vďaka ktorej dokáže poslúžiť aj na zavesenie oblečenia s vyššou hmotnosťou. Vyčleniť si však preň musíte dostatok voľného miesta, aby vám zbytočne nezavadzal pri každodenných činnostiach v danej miestnosti. Nemý sluha na stenu vám zasa nebude nikde zavadzať – stačí ho totiž primontovať na stenu/nábytok vo vami zvolenej výške. Rátať však musíte práve so spomínanou potrebou montáže a nemožnosťou presúvania nemého sluhu.

Ako si vybrať správnu aviváž? Všetko čo o nej potrebujete vedieť

Každý z nás miluje pocit, ktorý máme pri použití voňavej a jemnej bielizne. Tieto vlastnosti jej dodáva hlavne aviváž. Na trhu je ohromne široký výber vôní, ich intenzity aj zloženia aviváží. Vyberie si naozaj každý.

Doplnkové funkcie – doprajte si vyšší komfort a viac úložného priestoru

Klasický nemý sluha slúži len na zavesenie oblečenia, ale k dispozícii máte aj tzv. multifunkčné modely disponujúce skvelými vychytávkami, ktoré zvyšujú komfort pri ich používaní alebo poskytnú nejaký ten úložný priestor navyše. Nemý sluha môže obsahovať napríklad špeciálnu misku, kde si môžete uschovať svoje šperky a bižutériu. Disponovať tiež môže zásuvkou pre uloženie rôznych predmetov, botníkom pre uskladnenie vašich topánok alebo kolieskami pre uľahčenie presunu samotného nemého sluhu. Tie špeciálnejšie a podstatne drahšie modely môžu poskytnúť aj miesto na sedenie, kde sa počas obliekania a obúvania môžete navyše aj pohodlne usadiť.

Dizajn a stabilita – čím je nemý sluha stabilnejší, tým je riziko jeho prevrátenia nižšie

Dizajn nemého sluhu je dobré zvoliť aj na základe nábytku, ktorý sa v danej miestnosti už nachádza, aby nepôsobil zbytočne rušivo. Ak sa napríklad v izbe nachádza biely nábytok, vhodnejšou voľbou je nemý sluha biely. Dizajn by mal však zodpovedať aj vašim potrebám. Nemý sluha vám musí poskytnúť dostatok úložného priestoru a zároveň musí byť dostatočne stabilný –  a to bez ohľadu na to, kde ho umiestnite. Nechcete hádam, aby vaše oblečenie skončilo na zemi spoločne aj s nemým sluhom. Stabilitu nemého sluhu ovplyvňuje aj samotná základňa v prípade voľne stojaceho modelu. Vo všeobecnosti platí, že čím väčšia je základňa, tým stabilnejší je nemý sluha. Zároveň kovové základne bývajú o čosi stabilnejšie ako tie drevené. V prípade nástenného prevedenia základňu neriešite.

Nemý sluha na oblečenie – v akých cenových reláciách naň môžete natrafiť ?

Nemenej dôležitým parametrom pri kúpe nemého sluhu je aj jeho obstarávacia cena. Natrafiť na kvalitný kúsok môžete aj pri tých bežných a lacnejších modeloch – dôležitá je predovšetkým kvalita spracovania konkrétneho modelu. Samotná cena stúpa so zväčšujúcimi sa rozmermi nemého sluhu, ale závisí aj od typu použitého materiálu a prítomnosti rôznych funkcií. Pre jednoduchšiu orientáciu sme vám nemých sluhov zhrnuli do troch cenových kategórií.

Nemý sluha do 60 eur

V rámci cenovej kategórie do 30 € nájdete dizajnovo najjednoduchšie a menej stabilné prevedenia, ktoré nedisponujú žiadnymi užitočnými funkciami navyše. Jedná sa tak zväčša o nemých sluhov určených výhradne len na zavesenie ľahšieho oblečenia. Ak hľadáte niečo lacné a jednoduché pre zavesenie vašej košele, obleku či šiat, tak toto je kategória práve pre vás.

Nemý sluha od 30 do 50 eur

V rámci cenovej kategórie od 30 € do 50 € je samozrejmosťou nemý sluha so stoličkou, ale aj modely disponujúce pohyblivými kolieskami pre ľahší presun alebo ukladacím priestorom navyše v podobe misiek na šperky. Ak túžite po niečom kvalitnom s dobrým pomerom cena/výkon, ste rozhodne v správnej kategórii.

Nemý sluha nad 50 eur

V rámci najdrahšej cenovej kategórie nájdete tie najkvalitnejšie a najlepšie vybavené modely nemých sluhov. K dispozícii tu máte množstvo rôznych dizajnov – dostupnosť nemých sluhov je tak veľmi dobrá. Ak chcete nájsť niečo, čo dokonale zapadne do vašej spálne či detskej izby, a súčasne si dáte veľmi záležať na kvalite, rátať musíte s cenovkou nad 50 €.

...

Nemý sluha vešiak – udržujte svoje oblečenie v tip-top stave za každých okolností

Ako ste sa mohli presvedčiť, pri kúpe nemého sluhu nemusíte siahať až príliš hlboko do svojej peňaženky, aby ste získali skvelý spôsob dočasného uloženia odevov a zároveň zabránili hromadeniu pokrčeného oblečenia niekde na stoličke. Zorganizujte si oblečenie prostredníctvom tohto pomocníka a zároveň získate skvelý interiérový doplnok, ktorý obohatí každučký priestor. Podarilo sa vám vybrať svojho favorita?

Páčil sa vám článok? Dajte nám vedieť 

5/5 - (2 votes)

Najčastejšie kladené otázky

Môže mi nemý sluha pomôcť lepšie zorganizovať oblečenie?

Áno, nemý sluha vám pomôže lepšie zorganizovať oblečenie. Uložiť si naň viete už nosené oblečenie bez toho, aby ste ho vkladali do skrine plnej čistých vecí. Zároveň si naň viete prichystať oblečenie na zajtrajší deň a vyhnete sa tak rannému hrabaniu sa v skrini.

Aký materiál je pre nemého sluha najlepší?

Najlepším materiálom pre každého nemého sluhu je kombinácia dreva a kovu, ktorá spája prirodzenosť dreva s kovovými prvkami zlepšujúcimi stabilitu samotného nemého sluhu.

– NÁKUP ODPORÚČAME V OVERENÝCH E-SHOPOCH –

(zdroj: heureka.sk; 37 076 recenzií)

(zdroj: heureka.sk; 3 020 recenzií)

(zdroj: heureka.sk; 6 181 recenzií)

(zdroj: heureka.sk; 90 521 recenzií)

NakupnyKompas.sk

NakupnyKompas.sk

- Prinášame reálnu skúsenosť -

Hľadáme, prekladáme (české, nemecké a anglické zdroje), objasňujeme a pýtame sa na rady zo strany odborníkov. Tvoríme pre vás obsah na rôzne témy. Snažíme sa prinášať reálnu skúsenosť aj od vás, našich čitateľov.

Plánujete si v blízkej dobe niečo kúpiť? Podeľte sa s nami o skúsenosti a my Vás za to odmeníme.

8
9