Veľmi obľúbeným pomocníkom, nielen do kancelárie,  je multifunkčná tlačiareň, ktorá prináša všetko dôležité. Plánujete obojstranne tlačiť, skenovať, alebo kopírovať? Pre laserovú multifunkčnú tlačiareň HP LaserJet Pro M227sdn to nie je žiadny problém. Svojimi rozmermi ju zmestíte aj na stiesnenejšie miesto. Prekvapí svojou rýchlosťou, kvalitou tlače, skenovania a kopírovania.

– PRVÝ DOJEM –

Multifunkčná tlačiareň je kvalitne zabalená do polystyrénového obalu, kde tvar polystyrénu kopíruje všetky výčnelky tlačiarne. Pri doprave tak nedochádza k zbytočnému pohybu v krabici, čo by mohlo viesť k poškodeniu. Samozrejmosťou, ako sme pri značke HP už zvyknutý,  je zapáskovanie všetkých pohyblivých a výklopných častí. Zapáskovanie je výraznej farby, preto sa vám nestane, žeby ste zabudli niečo odpáskovať.  Použitie pások rovnako eliminuje prípadné poškodenie pri preprave. Vnímame to ako dôležitý bod, nestane sa vám, že pri doručení budete sklamaný poškodenou časťou a budete musieť tlačiareň reklamovať.

Materiálovému prevedeniu multifunkčnej tlačiarne nemáme čo vytknúť. Všetko funguje, tak ako má, bez  zbytočných komplikácii. Pôsobí na nás uhľadene a elegantne, bez zbytočných výstupkov. Materiál je odolný voči poškriabaniu a nezanecháva odtlačky prstov. Ovládací panel má k dispozícii všetko, čo budete pri práci potrebovať: kopírovanie, tlač, nastavenie intenzity farby až po informovanie v prípade poruchy. V prípade aj možnosť nastavenia slovenčiny na ovládacom panely.

Inštalácia tlačiarne prebiehala veľmi ľahko a intuitívne a zvládne ju naozaj každý. Ak by sa predsa len naskytol problém, ľahko ho vyriešite s návodom na použitie, ktorý je aj v slovenčine.

Kvalitne zabalená multifunkčná tlačiareň

Súčasťou balenia je aj návod na použitie, inštalačné CD a napájací kábel 

– TECHNICKÉ PARAMETRE –

Všeobecné informácie:

 • Tlač, kopírovanie, skenovanie
 • Ovládanie: dvojriadkový textový displej s funkciami: OK, späť, zrušenie, počet kópií, zosvetlenie/stmavenie, kopírovanie, hlavné nastavenie, dve kontrolky – pripravené a upozornenie)
 • Schopnosť HP ePrint: áno
 • Zásobník na 250 listov, formát A4, A5, A6, B5; obálky: štítky, karty, pohľadnice
 • integrovaná wifi: nie
 • pripojenie: Ethernet, USB 2.0
 • min. rozmery: 403 x 407,4 x 311,5 mm; max. rozmery (otvorený zásobník na papier a skener): 403 x 624,4 x 455,6 mm
 • hmotnosť: 9,4 kg

Tlač:

 • čiernobiela laserová tlač
 • rozlíšenie tlače: 1 200 x 1 200 dpi
 • jednostranná tlač: 28 str./min.
 • obojstranná tlač: 18 str./min.
 • obojstranná tlač: automatická
 • prvá strana vytlačená čiernobielo už za 6,4 s
 • Mesačná záťaž: až 20 000 str.
 • odporúčaný mesačný objem strán: 250 až 2 500
 • Možnosť mobilnej tlače: áno

Skenovanie:

 • rýchlosť skenovania až 15 str./min. (formát A4)
 • formát naskenovaného dokumentu: JPG, BMP, PNG, TIF, PDF
 • Pokročilé funkcie: skenovanie do e-mailu a cloudu
 • rozlíšenie skenovania 1200 x 1200 dpi
 • obojstranné skenovanie z automatického podávača: nie
 • automatický podávač pre jednostranné skenovanie: áno
 • kapacita zásobníka: 35 str.

Kopírovanie:

 • rýchlosť kopírovania (čierna, A4, 600 x 600 dpi) až 28 str./min.
 • nastavenie zmenšenia/zväčšenia kópií: 25 – 400%
 • Ostatné funkcie: zosvetlenie/stmavenie, kopírovanie viacerých strán (max. počet až 99 str.)

– VZHĽAD A FUNKCIE –

Elegantný až minimalistický vzhľad multifunkčnej tlačiarne ideálny do menšej kancelárie alebo domácnosti, intuitívne usporiadanie tlačidiel, pripojenia a bežná obsluha (zapnúť/vypnúť, USB – C, napájací kábel, výmena tonera, doplnenie papiera, atď.) aj bez potreby dodatočného študovania priložených materiálov.

Ovládací panel, ktorý má dvojriadkový displej vám poskytne všetky dôležité informácie. K dispozícii sú rôzne typy správ (o konfigurácii, stave náplne, súhrnné info o sieti), nastavenie systému (výber jazyka, nastavenie papiera, kvalita tlače, režim tichej tlače, údržba (obmedzenie vlnenia papiera, obnovenie prednastavených parametrov), nastavenie siete (Google CloudPrint, zabezpečenie), príjemnou možnosťou sú aj rýchle formuláre, kde si viete vybrať vytlačenie poznámkového, milimetrového, notového papiera alebo zvoliť možnosť kontrolného zoznamu s voľbou dvoch stĺpcov.

Náhľad na rozbalenú multifunkčnú tlačiareň

Značka HP je pomerne známa aj tým, že okrem kvalitných produktov má aj dobre spracovaný softwér, ktorý ponúka na výber množstvo predefinovaných formulárov, šablón, ale aj vytvorených aktivít pre deti. Jedným tlačidlom vytlačíte puzzle alebo obrysy zvierat pre vymaľovanie.

Náhľad na domovskú stránku HP Smart a  výber vytvorených šablón pre deti

– KOMPATIBILITA –

Multifunkčná tlačiareň nezaostáva ani s kompatibilitou. K dispozícii je USB a LAN konektor (Ethernet). Nevýhodu je, že nedisponuje vstavanou WiFi, čo je možné vyriešiť práve LAN konektorom.  Pri kúpe tlačiarne si nezabudnite dokúpiť dátový kábel, ktorý nebýva súčasťou balenia.

Operačné systémy s ktorými prebehne inštalácia bezproblémovo: Windows 10, 8, 8.1, 7, 32/64 bitová verzia; Windows Vista, 32 bitová verzia; Apple OS X El Capitan (10.11), OS X Yosemite (10.10), OS X Mavericks (10.9); Linux, Unix. K podporovaným mobilným systémom patrí iOS a Android.

Výhodou tlačiarne je možnosť napojenia na WiFi cez WiFi router, kde vám odpadávajú káble a viete sa pripojiť odkiaľkoľvek. Plusom je služba HP ePrint, ktorá vám umožňuje tlač dokumentov vo forme e-mailovej prílohy zaslaním na e-mailovú adresu tlačiarne.

Vzhľad aplikácie HP ePrint a USB a LAN konektor (Ethernet)

– AKO SI PORADÍ S TLAČOU, SKENOVANÍM A KOPÍROVANÍM –

Hlavným benefitom multifunkčného zariadenia je výhoda, že máte tri funkcie v jednom. Tlač, skenovanie a kopírovanie. Tlačiareň disponuje kvalitnou čiernobielou tlačou s rozlíšením maximálne 1 200 x 1 200 dpi. Pri tlači určite oceníte aj vzhľadom k životnému prostrediu možnosť automatickej obojstrannej tlače. Tlač je tichá a veľmi rýchla. Okrem štandardného formátu A4, môžete zvoliť aj formát obálky, ktorý oceníte pri posielaní napr. vianočných pozdravov svojim zákazníkom alebo rodinným známym. Vhod padne aj zásobník na 250 listov s aktuálnym ukazovateľom.

Rýchlosť skenovania formátu A4 je až 15 str./min. s rovnakým maximálnym rozlíšením, ako pri tlači. Plusom je možnosť automatického podávača pre jednostranné skenovanie so zásobníkom do 35 strán. Škoda len, že nie je možné obojstranné skenovanie z automatického podávača. Pri skenovaní  je možné zvoliť si typ súboru (jpg., bmp., png., tif. pdf.), rozlíšenie (75, 150, 300, 600, 1 200 dpi), celá oblasť skenovania alebo konkrétny formát. Skenovanie je rovnako veľmi tiché a rýchle.

Kopírovanie za tlačou a skenovaním určite nezaostáva. Disponuje funkciami, ako zosvetlenie/stmavenie, kópia dokumentu až na 99 strán, zmenšenie/zväčšenie v rozsahu 25 – 400%.  Pri kopírovaní je možné využiť zásobník s kapacitou 35 strán.

Skenovacia plocha a zásobník na 250 listov A4 

Atramentová, laserová či multifunkčná? Ako vybrať tlačiareň?

V súčasnosti je vlastníctvo tlačiarne viac než potrebné. Na výber máte medzi ihličkovými tlačiarňami, atramentovými tlačiarňami, laserovými tlačiarňami, multifunkčnými tlačiarňami, 3D tlačiarňami či LED tlačiarňami. Každá z nich disponuje rozličnými výhodami a nevýhodami.

– PREVÁDZKOVÉ NÁKLADY –

Multifunkčná tlačiareň tohto typu sa odporúča skôr pre menšie kancelárie práve z dôvodu jej funkcií a parametrov. Jej kvality oceníte pochopiteľne aj v domácnosti. Súčasťou balenia je na úvod aj “štartovací” toner na cca. 700 strán A4 bežného textu. Originál tonerová kazeta na cca. 1 600 strán vychádza okolo 70 €. Na prvý pohľad vyššia cena, pri prepočte to, ale vychádza len na necelých 45 centov na stranu A4.

Výmena tonerovej kazety vám nezaberie viac ako minútu. Prevádza sa z prednej strany po odklopení skenovacej časti.

Postup výmeny tonerovej kazety

– SKÚSENOSTI S MULTIFUNKČNOU TLAČIARŇOU HP LaserJet Pro M227sdn –

Inštalácia jednoduchá, netrvala dlhšie, ako pár minút. Tlač, skenovanie a kopírovanie rýchle a tiché. Takto by sa dala opísať skúsenosť s týmto typom tlačiarne. Mrzí nás akurát absencia integrovanej WiFi, ktorá sa dá pomerne jednoducho vyriešiť cez LAN (Ethernet) konektor. Ovládací panel je spracovaný jednoducho a zrozumiteľne. Menšia nevýhoda je, že nie je možné priamo na tlačiarni vybrať si možnosť skenovania.

– VÝHODY A NEVÝHODY –

VÝHODY

  kvalita tlače, skenovania a kópií (tichý chod)

  sieťová tlačiareň (ideálna pre menší office)

  kompaktné rozmery

  ideálny pomer cena/výkon

 multifunkčná tlačiareň (3v1)

 bezproblémová inštalácia a výmena tonerovej kazety

NEVÝHODY

  absencia integrovanej WiFi

 bez obojstranného skenovania z automatického podávača

 dátový kábel nie je súčasťou balenia

– RECENZIE A SKÚSENOSTI ZO STRANY UŽÍVATEĽOV –

Celkové hodnotenie z mall.sk; 36 hodnotiacich zákazníkov

– NAŠE HODNOTENIE –

Pomerne vydarený kúsok z “dielne” HP aspoň čo sa týka modelu, ktorý sme si zakúpili my. Nie je tu príliš čo vytknúť, azda len absencia integrovanej WiFi a obojstranného skenovania z automatického podávača. Privítali by sme aj možnosť voľby tlačidla “skenovať” na ovládacom panely. Inak si plní svoj účel na 100%, kvalitne tlačí, skenuje a kopíruje. Ovládanie je jednoduché a intuitívne, vzhľad elegantný a pri cene necelých 45 centov za jednu stranu A4 sa stáva vhodnou voľbou do menšej kancelárie alebo domácnosti. Za nás môžeme určite odporučiť.

– NÁKUP ODPORÚČAME V OVERENÝCH E-SHOPOCH –

NakupnyKompas.sk

NakupnyKompas.sk

- Prinášame reálnu skúsenosť -

Hľadáme, prekladáme (české, nemecké a anglické zdroje), objasňujeme a pýtame sa na rady zo strany odborníkov. Tvoríme pre vás obsah na rôzne témy. Snažíme sa prinášať reálnu skúsenosť aj od vás, našich čitateľov.

Plánujete si v blízkej dobe niečo kúpiť? Podeľte sa s nami o skúsenosti a ma Vás za to odmeníme.

Páčila sa vám recenzia? Dajte nám vedieť 

5/5 - (1 vote)