Zásuvkový kontajner je užitočný a štýlový doplnok ku každému klasickému písaciemu stolu, vďaka ktorému sa razom zbavíte neporiadku na pracovnej ploche stola. Takýto kontajner však dokáže poskytnúť množstvo úložného priestoru nielen pre všetky vaše písacie potreby či dokumenty v kancelárii, ale svoje využitie môže nájsť kdekoľvek vo vašej domácnosti. Dostupnosť rôznych farieb a prevedení vám rovnako umožní prispôsobiť sa štýlu a farbám miestnosti, kde budete kontajner využívať.

To najdôležitejšie v skratke

  Kontajnery k písaciemu stolu sú modernými kúskami nábytku, ktoré dokonale poslúžia na uschovanie a skladovanie všetkých potrebných vecí pri práci na písacom stole. Najčastejšie sa umiestňujú pod písací stôl, ale dať ich môžete prakticky kdekoľvek sa vám zaumieni. Je to len a len na vás.

  Vyberať vhodný kontajner by ste mali hlavne na základe vašich potrieb a vášho vkusu. Zvážiť však nezabudnite aj niekoľko dôležitých parametrov, ktoré budú mať výrazný vplyv na celkovú spokojnosť pri jeho používaní. Nemáme na mysli len materiál či rozmery kontajnera, ale aj typ úložného priestoru či prípadne doplnkové funkcie.

  Ak chcete staviť na istotu a nechcete sa zbytočne sklamať nekvalitným produktom, odporúčame vám siahnuť po tých odolnejších a stabilnejších modeloch s vyššou nosnosťou. Vďaka vyššej odolnosti kontajnera sa môžete vždy spoľahnúť, že všetky veci v ňom sú dostatočne chránené pred samotným poškodením.

  Na našom trhu si kontajner k písaciemu stolu môžete zakúpiť v rôznorodých farebných a dizajnových prevedeniach, takže sa nemusíte obávať toho, že vám do kancelárie alebo izby nezapasuje. Kontajner je tak vhodným doplnkom do každej kancelárie, ale aj domácnosti. Ostáva si už len vybrať ten správny.

(drevona.sk)

Kontajner k písaciemu stolu – čo si pod týmto pojmom predstaviť ?

Kontajner k písaciemu stolu je v podstate akási menšia skrinka, ktorá disponuje niekoľkými zásuvkami alebo policami. Zvoliť si tiež môžete zásuvkový kontajner na kolieskach, vďaka ktorým sa kontajner navyše stane mobilným a môžete ho jednoducho presúvať podľa potreby.

Hlavným účelom tohto druhu nábytku je poskytnúť úložný priestor navyše. Najčastejšie svoje využitie nájde práve v kanceláriách a pracovniach, kde dokonale poslúži na skladovanie písacích potrieb či dokumentov. Avšak, využiť ho je možné aj na úschovu kozmetiky v kúpeľni, hračiek v detskej izbe či drobností v spálni.

Kontajner k písaciemu stolu môže mať rôznu podobu. S poličkami, zásuvkami, dvierkami. Rovnako je možné si vybrať z rôznych materiálov.

Kontajner pod písací stôl – rozhodnúť sa musíte medzi dvoma typmi

Na našom trhu môžete nájsť množstvo rôznorodých prevedení kontajnerov k písaciemu stolu s rôznymi farebnými kombináciami. Najprv sa však musíte rozhodnúť medzi dvoma základnými typmi. Jediný rozdiel medzi oboma druhmi kontajnerov spočíva v prítomnosti samotných políc, zásuviek a dvierok. Rozlišujeme teda klasický otvorený policový kontajner a konštrukčne zložitejší kontajner so zásuvkami a dvierkami.

Otvorený policový kontajner

Otvorený policový kontajner je lacnejší a ľahší variant kontajnera k písaciemu stolu, ktorý disponuje iba obyčajnými policami. Jeho hlavnou výhodou je predovšetkým ľahká manipulácia. Všetky veci umiestnené na policiach budete mať jednoducho vždy po ruke a to bez nutnosti otvárania dvierok či vytiahnutia zásuviek.

Potrebné je rátať s podstatne vyšším rizikom poškodenia vecí na jednotlivých policiach. Ak kontajner alebo stôl nechtiac niečím oblejete či ostriekate, tak uložené veci nemá čo ochrániť.

Značným problémom býva aj prach, ktorý sa na otvorených policiach usádza. Zmieriť sa budete musieť s častejším čistením políc kontajnera. Z estetického hľadiska sa jedná taktiež o horšiu alternatívu – veci umiestnené v polici budú viditeľné aj z diaľky a budú narúšať estetiku celej miestnosti.

VÝHODY

  nižšia cena

  nižšia hmotnosť

  jednoduchšia manipulácia

NEVÝHODY

  sadanie prachu

  častejšie čistenie políc

  horšie estetické riešenie

  žiadna možnosť uzamknutia

  vyššie riziko poškodenia / oliatia vecí

Kontajner so zásuvkami a dvierkami

Kontajner so zásuvkami a dvierkami je drahší a ťažší variant kontajnera k písaciemu stolu, ktorý disponuje zásuvkami a dvierkami chrániacimi samotný obsah kontajnera. Všetky veci umiestnené v kontajneri budú v bezpeči voči usádzajúcemu sa prachu a nechcenému obliatiu. Riziko poškodenia vecí v kontajneri je podstatne nižšie a jeho údržba takmer minimálna – kontajner totiž nieje nutné zbavovať prachu.

Veci umiestnené v kontajneri nebudú zvonku viditeľné a jeho obsah nenaruší estetický vzhľad miestnosti. Výhodou tiež je, že niektoré modely umožňujú aj uzamknutie dvierok a zásuviek. Zmieriť sa však budete musieť s “horšou” manipuláciou, keďže v tomto prípade je na vybratie vecí z kontajnera potrebné otvorenie dvierok alebo vytiahnutie zásuvky.

VÝHODY

  minimálna údržba

  lepšie estetické riešenie

  žiadny prach či riziko poškodenia vecí

  možnosť uzamknutia u niektorých modelov

NEVÝHODY

  vyššia cena

  vyššia hmotnosť

  zložitejšia manipulácia

(nabbi.sk)

Materiál hrá významnú rolu pri výbere toho správneho kontajnera

Hlavným kritériom pri výbere vhodného kontajnera je práve materiál z ktorého je vyrobený. Materiál má priamy vplyv na vašu spokojnosť s produktom a využitie samotného kontajnera v domácnosti alebo kancelárii. Pouvažovať tak musíte nad tým, ktorý z materiálov je pre vás ten najvhodnejší. Z hľadiska použitého materiálu si môžete zvoliť klasický drevený, pevný kovový či dokonca plastový kontajner.

Plastový kontajner

Plastové kontajnery patria medzi tie najlacnejšie, pretože cena plastu je oproti cene kovu alebo dreva výrazne nižšia. Hlavnou výhodou týchto kontajnerov je ich jednoduchá údržba. Disponujú najnižšou hmotnosťou spomedzi všetkých materiálových prevedení, vďaka čomu je manipulácia s nimi mimoriadne jednoduchá. Aj keď si teda nekúpite kancelársky kontajner na kolieskach, stále ho budete môcť jednoducho presúvať bez väčšej námahy.

Nevýhodou plastu je jeho krátka životnosť a horšia kvalita. Pri plastovom prevedení je nutné dbať o to, aby kontajner nebol nadmerne zaťažený, pretože hrozí jeho poškodenie. Zmieriť sa budete musieť s omnoho nižšou nosnosťou, ale aj výrazne horšou stabilitou samotného kontajnera. Plastové kontajnery sú najvhodnejšie do detských izieb a kúpeľní.

VÝHODY

  nízka cena

  nízka hmotnosť

  jednoduchá údržba

  jednoduchá manipulácia

NEVÝHODY

  horšia kvalita

  nižšia nosnosť

  horšia stabilita

  kratšia životnosť

Kovový kontajner

Kovové kontajnery patria medzi tie najdrahšie, pretože cena kovu je výrazne vyššia ako cena plastu a dreva. Hlavnou výhodou týchto kontajnerov je ich mimoriadne pevná konštrukcia, vďaka ktorej majú priam skvelú stabilitu a nadmerne vysokú nosnosť. Skvelá stabilita, nosnosť a pevnosť je zárukou dlhej životnosti kontajnera – ak teda hľadáte niečo trvácnejšie a pevnejšie, kovové prevedenie je pre vás tou správnou voľbou.

Samozrejme, rátať musíte s vyššou hmotnosťou kontajnera a horšou manipuláciou. Ak teda máte v pláne kontajner aj pravidelne presúvať, rozhodne odporúčame zakúpiť zásuvkový kontajner na kolieskach. Nevýhodou pre niektorých zákazníkov môže byť aj fakt, že kovový kontajner pôsobí chladne na dotyk. Kovové kontajnery sú vhodné všade, kde sa očakáva vysoká nosnosť a zaťaženosť.

VÝHODY

  dlhá životnosť

  skvelá stabilita

  vysoká nosnosť

  mimoriadne pevná konštrukcia

NEVÝHODY

  vyššia cena

  vyššia hmotnosť

  chladný na dotyk

  horšia manipulácia

Drevený kontajner

Drevené kontajnery sú pomerne častou voľbou do domácností, pretože majú dobrú životnosť a estetický pôvab. Drevo je zárukou prírodného vzhľadu a jemného povrchu, pričom súčasne disponuje dobrou odolnosťou a nosnosťou. V porovnaní s kovovými kontajnermi je však ich nosnosť o čosi nižšia. Nevýhodou je, že sú drahšie, ťažšie a horšie presúvateľné v porovnaní s plastovým prevedením.

Dôležité je tiež spomenúť, že drevo môže mať rôzne formy. Masív disponuje príjemnou vôňou dreva, ale na druhú stranu je drahší a časom môže meniť farbu, resp. dekor. Drevotrieska má nižšiu hmotnosť a cenu, ale zároveň je menej odolná a má horšiu životnosť. Kompromisom medzi masívom a drevotrieskou je drevovlákno – ide o zlatú strednú cestu z hľadiska ceny, odolnosti a životnosti. Drevené kontajnery sú vhodné pod každý písací stôl doma aj v kancelárii.

VÝHODY

  dobrá nosnosť

  dobrá stabilita

  dobrá životnosť

  jemnosť na dotyk

  prirodzený vzhľad

NEVÝHODY

  ťažšie ako plastové kontajnery

  drahšie ako plastové kontajnery

  nižšia nosnosť ako kovové kontajnery

  horšia manipulácia ako plastové kontajnery

Aké kritériá je potrebné dôkladne zvážiť pri kúpe kontajnera?

Pri voľbe každého produktu je potrebné zvážiť aj niekoľko kritérií či parametrov – a výnimkou nie je ani kontajner pod písací stôl. Najdôležitejšie je si pred samotnou kúpou ešte poriadne rozmyslieť, aké vlastnosti od neho budete požadovať. Aby ste boli s vami zakúpeným kontajnerom dozaista spokojný, musíte zohľadniť kritériá, ako materiál použitý na výrobu, rozmery, dizajn, ale aj rôzne špecifické doplnky.

Materiál použitý na výrobu

Materiál kontajnera môže výrazným spôsobom ovplyvniť jeho využitie. Ľahké plastové prevedenia sú tou najlacnejšou alternatívou s jednoduchou údržbou, ale odradiť vás od nich môže podstatne nižšia nosnosť, stabilita a životnosť. Ak hľadáte niečo stabilnejšie a odolnejšie, popozerajte sa radšej po drevených kontajneroch. Drevené modely disponujú lepšou stabilitou, prirodzeným vzhľadom a jemnosťou na dotyk, no zmieriť sa musíte s vyššou hmotnosťou. Najodolnejšie, najstabilnejšie a najpevnejšie kontajnery sú práve tie kovové, ktoré ponúkajú najlepšiu životnosť a najvyššiu nosnosť. Manipulácia s nimi však bude náročná z dôvodu ich značne vyššej hmotnosti v porovnaní s plastom či drevom.

...

Rozmery kontajnera

Pri výbere toho správneho kontajnera k písaciemu stolu musíte brať ohľad na výšku a hĺbku písacieho stola – samozrejme za predpokladu, že si kontajner chcete zasunúť priamo pod neho. Zvoliť je tak potrebné takú výšku kontajnera, aby ho bolo možné bez problémov zasunúť pod písací stôl. Medzi pracovnou doskou stola a kontajnerom by mala byť dostatočná medzera, aby nedochádzalo k odieraniu kontajnera o písací stôl. Zároveň si dajte pozor aj na hĺbku vášho stola. Odporúčame zvoliť menšiu hĺbku kontajnera ako je hĺbka samotného stola, vďaka čomu vám kontajner nebude zbytočne vyčnievať spod stola. Jednak je to estetickejšie a súčasne aj bezpečnejšie – o kontajner totiž nebudete nechtiac zakopávať.

Farba a dizajn

Farbu a dizajn kontajnera si samozrejme môžete spokojne zvoliť podľa svojho vlastného vkusu. Pri výbere vhodného vzhľadu kontajnera vám však odporúčame sa prispôsobiť okolitému nábytku v miestnosti, v ktorej ho máte v pláne využívať. V prvom rade by sa mal hodiť k vášmu písaciemu stolu, aby zbytočne nepôsobil rušivo a neťahal oči. Na voľbu tých správnych farieb budete však musieť použiť svoje estetické cítenie, pretože každému z nás sa páči niečo iné. Vo všeobecnosti platí, že vzhľadovo najprirodzenejšou voľbou do domácnosti sú drevené prevedenia. Dôvodom je hlavne to, že sa jedná o prírodný materiál a drevo je na dotyk veľmi príjemné. V prípade drevených modelov zhotovených z masívu bude kontajner navyše disponovať aj príjemnou vôňou dreva.

Ako vybrať správny písací stôl pre školáka ?

Dlhodobé sedenie nie je pre telo najprirodzenejšie a môže škodiť zdraviu. Preto by ste svojmu školákovi aspoň doma mali písanie úloh čo najviac spríjemniť. Dopomôže k tomu správny detský písací stôl a stolička. Písacie stoly pre deti sú rôznorodé a pri výbere treba venovať pozornosť mnohým detailom. 

Úložné priestory

Kontajnery môžu mať rôzne podoby úložného priestoru, ktorý môžete využiť na uchovávanie vašich dokumentov, papierov či písacích potrieb. Vo všeobecnosti sa môže jednať o otvorené úložné priestory alebo kryté úložné priestory. Pri krytých úložných priestoroch sa najčastejšie jedná o police chránené dvierkami alebo zásuvky, ktoré chránia obsah kontajnera voči oliatiu, poškodeniu či prachu. Medzi otvorené úložné priestory patria obyčajné police – ich hlavnou výhodou je to, že všetko potrebné z nich môžete vytiahnuť bez potreby otvárania dverí či zásuviek. Obsah kontajnera je však vystavený prachu a existuje vyššie riziko jeho poškodenia. Niektoré police alebo zásuvky môžu disponovať aj vnútornou organizáciou, čiže môžu byť rozdelené aj na menšie segmenty pre prehľadnejšie uloženie predmetov.

Špecifické doplnky

Pri výbere kontajnera pod písací stôl sú dôležité aj niektoré doplnky, ktoré priamo ovplyvnia zložitosť manipulácie, ale aj bezpečnosť kontajnera. Z hľadiska bezpečnosti ide o možnosť uzamknutia krytého úložného priestoru kontajnera. Vďaka jeho uzamknutiu zamedzíte tomu, aby sa vo vašich veciach hrabal niekto cudzí. Zároveň pri vlámaní uvidíte poškodený zámok a hneď viete, že s obsahom kontajnera bolo manipulované. Zaobstarať si tiež môžete kancelársky kontajner na kolieskach, ktoré uľahčia manipuláciu s ním. Jeho premiestňovanie tak bude jednoduchšie a budete vedieť ľahko presúvať aj kontajnery s vyššou hmotnosťou. Kolieska by mali byť špeciálne určené na daný povrch, aby nedošlo k poškodeniu podlahy. Ak máte parkety, zvoľte si modely s plastovými kolieskami. Ak máte koberec, zvoľte si zásuvkový kontajner na kolieskach s pogumovaním.

(sconto.sk)

Kontajner k písaciemu stolu môže byť dostupný v rôznych cenových kategóriách

Výber kontajnera k písaciemu stolu nie je veľkou investíciou, ale samozrejme aj tu existujú rôzne cenové relácie. Najčastejším dôvodom rozdielnosti v cenách je materiál použitý na jeho výrobu. Najlacnejším materiálom je plast, ktorý má však nižšiu životnosť. Najčastejšie vyhľadávaným materiálom je drevo pre jeho prirodzený vzhľad. Najvyššiu životnosť dosahujú kovové modely, ktoré patria medzi najdrahšie.

Kancelárske kontajnery pod písací stôl v cenových reláciách do 50 €

Najlacnejšia cenová relácia do 50 € je síce veľmi lákavá, ale veľké množstvo kontajnerov pod písací stôl v nej nenájdete. Najčastejšie ide o kombinácie kontajnerov z kovu a plastu, ktoré samozrejme svoj účel spĺňajú. Na druhú stranu sú však menej stabilné, majú menšiu nosnosť a môžu pôsobiť dosť rušivo vzhľadom k okoliu.

Kancelárske kontajnery pod písací stôl v cenových reláciách od 50 € do 130 €

V rámci cenovej kategórie od 50 € do 130 € nájdete priemerné kontajnery, ktoré sú zhotovené z lacnejšieho dreva. Svojmu účelu poslúžia, majú dobrú stabilitu a nosnosť. Jedná sa o zlatú strednú cestu, ktorá poskytuje kontajnery v skvelom pomere kvality a ceny. V rámci tejto kategórie však pevné kovové kontajnery nenájdete.

Kancelárske kontajnery pod písací stôl v cenových reláciách nad 130 €

V rámci cenovej kategórie nad 130 € nájdete tie najdrahšie kontajnery, pričom najčastejšie sa jedná o drevené kontajnery z kvalitnejšieho typu dreva. Zároveň tu nájdete aj kovové kontajnery, ktoré sú známe svojou nadmernou nosnosťou, skvelou stabilitou a dlhou životnosťou. Táto cenová kategória je vhodná pre tých, ktorí si chcú za kvalitu priplatiť.

...

Kancelárske kontajnery sa zídu pod každým písacím stolom

Ako ste sa už isto presvedčili, kontajner pod písací stôl je skvelý doplnok do každej kancelárie, ale aj domácnosti. Hodí sa skrátka hocikam. Len vďaka nemu si viete udržať poriadok na pracovnej ploche stola, skladovať veci organizovane a mať všetko potrebné vždy jednoducho po ruke. Pevne veríme, že vďaka našim radám a postrehom sa vám podarí vybrať správny kontajner, ktorý vám uľahčí a spríjemní vašu prácu.

Páčil sa vám článok? Dajte nám vedieť 

5/5 - (2 votes)

Najčastejšie kladené otázky

Prečo si kúpiť kontajner k písaciemu stolu?

Kontajner je skvelý doplnok k písaciemu stolu, pretože slúži na systematické uloženie všetkých vecí a dokumentov, ktoré pri práci na stole potrebujete.

Aké sú odporúčania pre organizovanie vecí v kontajneri pod písacím stolom?

Predovšetkým odporúčame systematické ukladanie vecí, aby ste vždy vedeli, kde čo máte. Pomerne časté je aj využívanie závesných zakladačov pre dokumenty.

Ako vybrať správny kontajner pod písací stôl pre svoje potreby?

Pre výber toho správneho kontajnera pod písací stôl vám odporúčame zohľadniť svoj vlastný vkus a nezabudnúť dobre zvážiť rozmery, materiál, dizajn, ale aj vlastnosti kontajnera.

– NÁKUP ODPORÚČAME V OVERENÝCH E-SHOPOCH –

(zdroj: heureka.sk; 4 354 recenzií)

(zdroj: heureka.sk; 22 687 recenzií)

(zdroj: heureka.sk; 2 285 recenzií)

(zdroj: heureka.sk; 2 298 recenzií)

NakupnyKompas.sk

NakupnyKompas.sk

- Prinášame reálnu skúsenosť -

Hľadáme, prekladáme (české, nemecké a anglické zdroje), objasňujeme a pýtame sa na rady zo strany odborníkov. Tvoríme pre vás obsah na rôzne témy. Snažíme sa prinášať reálnu skúsenosť aj od vás, našich čitateľov.

Plánujete si v blízkej dobe niečo kúpiť? Podeľte sa s nami o skúsenosti a ma Vás za to odmeníme.

8
9