Aký vplyv môžu mať produkty na vlasy? Robí naozaj šampón a kondicionér to, čo sľubuje a ponúka? Oplatí sa vyskúšať produkty, alebo je to len dobre urobená reklama? Funguje teda naozaj Šampón na vlasy „For Longer Stronger Hair Avocado & Coconut“kondicionér na vlasy „For Longer Stronger Hair Avocado & Coconut“? Odpoveď na túto otázku sme doposiaľ mali len sprostredkovanú, formou recenzií na internete. Práve preto sme sa rozhodli otestovať produkty a zistiť, či známe produkty naozaj fungujú. Poďme sa pozrieť bližšie na značku HairBurst.

Prečo Hairburst a odkiaľ značka pochádza

Britská značka vlasovej kozmetiky, ktorá zaujala hlavne setom Hairburst šampón a kondicionér. Set podporuje rast vlasov a zabraňuje ich vypadávaniu. Výrobcom je spoločnosť Hairburst, ktorá sa zameriava na zdravé výživové doplnky. Hlavným cieľom je prinášať trvalé a cenovo dostupné výsledky pre podporu vášho zdravia a prirodzenej krásy.

V Hairburst veria, že krása kože a vlasov vychádza z vnútra. V produktoch od Hairburst môžeme nájsť len bezpečné a prírodné zložky, ktoré sú starostlivo klinicky testované a majú osvedčenie. Výrobky sú schopné nielen naštartovať rast vlasov, ale môžeme ich priradiť ako doplnok do vlasovej rutiny. Zbavte sa nadbytočných produktov, ktoré neprinášajú účinok a doprajte si dávku vitamínov a minerálov, ktoré vaše vlasy potrebujú.

Na stránke Hairburst môžete nájsť, nielen šampón a kondicionér, ale aj vitamíny a kozmetiku na podporu zdravých a dobre rastúcich vlasov. V tejto značke si prídu na svoje ako ženy, tak aj muži.

Okrem domáceho využitia si prídu na svoje aj cestovatelia

Značka sa snaží raziť teóriu prírodných a vegánskych látok. Na obale šampónu a kondicionéru môžeme nájsť informácie o tom, že produkty sa skladajú z 95% prírodných látok, produkty sú vhodné nielen pre vegánov, ale aj pre tehotné ženy. Produkty sú vyrábané v UK a sú bez parabénu a bez silikónov.

Parabény sú populárne a často používané konzervanty. Výrobcovia ich majú radi hlavne preto, lebo sú to lacné a spoľahlivé konzervačné látky. Pri minimálnych koncentráciách zastavujú rast a množenie širokého spektra mikroorganizmov vrátane baktérií, kvasiniek a plesní.

Pozrite si aktuálnu cenu a recenzie aj na nasledovných e-shopoch

Čím nás zaujal šampón a kondicionér

Šampón a kondicionér pre dlhšie a silnejšie vlasy je vyvinutý práve pre ženy a mužov, ktorí už neveria v krásne a zdravé vlasy. Avšak vďaka panthenolu a komplexu aminokyselín, ktoré prispievajú k zvýšeniu vlhkosti a odstraňujú prebytočný kožný maz, sa už viac nemusia trápiť.

Produkty neobsahujú žiadny laurylsulfát sodný a parabény a preto je úplne vhodný a bezpečný na každodenné použitie a tiež pre všetky typy vlasov. Laurethsulfát sodný je tenzid používaný v množstve výrobkoch pro osobnú hygienu. Nachádza sa v mydlách, šampónoch a zubných pastách. Je obľúbený hlavne pre jeho nízku cenu a účinné penidlo.

Pohľad na set, kde nájdete šampón a kondicionér s príjemnou avokádovo-kokosovou vôňou

Vôňu zabezpečuje aromatický tón avokáda a kokosu. Všimli sme si, že niekedy vôňa šampónu bola cítiť aj po 2-3 dňoch po umytí. Príjemne nás to prekvapilo. Tóny vône sú sladšie a príjemné. Konzistencia je nejakým spôsobom želatínová alebo až lepivá, ale tým správnym spôsobom.  Šampón penil, ako klasický prírodný šampón a po opláchnutí boli vlasy krásne jemné a hebké.

V šampóne môžeme nájsť účinné látky, ako sú napríklad Hydrolizované pšeničné bielkoviny. Je to prírodná zložka, ktorá pochádza z pšeničných klíčkov s nízkou molekulovou hmotnosťou, čo spôsobuje, že ľahko preniká do vlasovej štruktúry a absorbuje ju tak do vnútorných vrstiev vlasu. Suchým vlasom chýba hydratácia a vlhkosť a práve hydrolizované pšeničné bielkoviny sa postarajú o to, že aj suché vlasy môžu byť časom hydratované a mať väčší objem a plnosť.

Ďalšou účinnou látkou sú Aminokyseliny. Starajú sa o poškodené vlasy a zaručia im pevnejší  a lepší povrch, kvôli čomu sú vlasy hladšie a pramene sa menej lámu. Všetko sa to deje vďaka schopnosti aminokyselín priťahovať vodu.

Poslednou najdôležitejšou účinnou látkou je Panthenol. Derivát vitamínu B5 a zvlhčovadlo znamená, že vlasom pomáha zadržiavať vodu a dodáva hydratáciu prameňom vlasov. Taktiež má schopnosť preniknúť do kutikuly a vstúpiť do štruktúry vlasov, kde hydratuje vlasy do hĺbky.

Ako správne používať šampón a kondicionér

Šampón a kondicionér sa používajú jednoducho. Je však nutné dodržať každodennú vlasovú rutinu. Produkty sa musia používať dôkladne a vtedy sa môžete tešiť z pozitívneho výsledku. Pred umývaním vlasov je dobré si vlasy prečesať, aby sa tak zabránilo následnému zamotaniu vlasov a proces umývania by neprebehol dôkladne. Ak sa vlasy pred umývaním prečešú, znižuje sa tak aj lámavosť. Na rozčesávanie je lepšie použiť široký hrebeň a po umytí vlasov je lepšie zmývať vlasy studenou vodou. Vlasy tak vyzerajú lesklejšie a tiež to napomáha k menej mastnej pokožke. Nezabúdajte však, že šampón funguje lepšie na mokré vlasy, kvôli lepšej penivosti a kondicionér na jemne vyžmýkané vlasy.

Pred a počas užívania šampóna a kondicionéra Hairburst

Produkt nanášajte podľa vašej dĺžky a hrúbky vlasov. Odporúča sa používať množstvo cca veľkosti 50 centovej mince. Avšak to, aké množstvo vaše vlasy potrebujú, musíte určiť vy sami. A ako často je vhodné si vlasy umývať? Hairburst odporúča používať produkty 2-3x do týždňa. S tým môžem jedine súhlasiť. Častejšie umývanie spôsobuje vysušenie pokožky a vlasov. Vlasy tak strácajú prirodzené oleje vlasov.

Pre zdravý rast vlasov je v prvom rade nevyhnutné mať zdravú a čistú pokožku hlavy. Vyššie spomenuté účinné látky napomáhajú k zdravším vlasom, dodávajú im hydratáciu a zvyšujú schopnosť vlasov priťahovať vlhkosť do poškodených oblastí spôsobenými vonkajšími stresovými faktormi, akými je teplo. Ak sú vlasy a pokožka zdravé, menej sa štiepia a lámu.

Ako na vypadávanie vlasov? Šampón, vitamíny alebo domáce recepty?

Vlasy sa nazývajú aj korunou krásy a ich zdravie a vzhľad sú pre každého z nás veľmi dôležité. Padanie vlasov v určitej miere je normálny jav. Ak vlasy začnú vypadávať vo veľkom množstve, treba zbystriť pozornosť, zistiť príčiny a riešiť ich.

Primeraná cena za zdravé, dlhé a silné vlasy

Cena za balenie je 28,99 € (k 08.11.2021). V balení sa nachádza šampón, ktorý má krásnu pastelovú zelenú farbu a kondicionér baby pink farby. Balenie je naozaj krásne estetické a jemné. V krabičke nájdete 1x 350 ml šampón a 1x 350 ml kondicionér na vlasy. Obe rovnakej vône Avocado&Coconut.

Pre niekoho, kto je zvyknutý si kupovať šampón a kozmetiku v drogérii, môže byť cena príliš vysoká. Avšak niekedy je lepšie dopriať sebe a svojim vlasom primeraný luxus, ktorý sa nám obráti v zdravé, dlhé a silné vlasy.

Naše hodnotenie

Ako dopadol test? Kúpila by si redaktorka šampón a kondicionér na vlasy? Odpoveď zo strany redaktorky:

“Určite áno! Vlasy počas používania šampónu a kondicionéru sú hladké, lesklé a držia svoj tvar. Mávala som problém, že po použití šampónu s výživovými zložkami, boli moje vlasy veľmi jemné, ako pavučinky a nedržali tvar, elektrizovali a stáli každý iným smerom.

Značka Hairburst má veľké množstvo pozitívnych recenzií, nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Zákazníci uvádzajú, že produkty Hairburst pomáhajú oživiť vlasy. Väčšina z nich cítila, že ich vlasy sú vďaka produktom plnšie, hustejšie a mäkšie. K tomuto názoru sa prikláňam aj ja. Musím však spomenúť jedno negatívum produktu a to je svrbenie pokožky. Svrbenie našťastie po pár použitiach prestalo :-).”

VÝHODY

  prírodné zložky (vhodné aj pre vegánov)

  príjemná a sladšia vôňa (avokádo a kokos)

  vlasy sú hladké, leské a držia svoj tvar

 netestované na zvieratách

NEVÝHODY

 vyššia cena (primeraná kvalite)

Značka uvádza, že 98% užívateľov produktov si všimlo rýchlejší rast vlasov po použití produktov. 88% uviedlo, že cítili, že ich vlasy sú zdravšie po použití produktov. Pre podporu rastu, dostatočnej sily a dĺžky vlasov, potrebujú zmes základných vitamínov a minerálov, ktoré sú v dostatočnej miere pridané v produktoch Hairburst.

– KDE VIETE NÁKUP ZREALIZOVAŤ-

NakupnyKompas.sk

NakupnyKompas.sk

- Prinášame reálnu skúsenosť -

Hľadáme, prekladáme (české, nemecké a anglické zdroje), objasňujeme a pýtame sa na rady zo strany odborníkov. Tvoríme pre vás obsah na rôzne témy. Snažíme sa prinášať reálnu skúsenosť aj od vás, našich čitateľov.

Plánujete si v blízkej dobe niečo kúpiť? Podeľte sa s nami o skúsenosti a ma Vás za to odmeníme.

Páčil sa vám článok? Dajte nám vedieť 

3.8/5 - (49 votes)