Sedavú prácu v kancelárii vykonáva čoraz viac a viac ľudí. Čím dlhšie v tejto neprirodzenej sedavej polohe zotrváte, tým s intenzívnejšími problémami sa môžete stretnúť. Najčastejšie sa jedná o bolesti chrbtice, krčnej chrbtice, hlavy, rúk, zápästí či ramien. Vyskytnúť sa môžu aj rôzne syndrómy, napr. syndróm tenisového lakťa či karpálneho tunela. Týmto syndrómom je možné predchádzať investíciou do ergonomicky prispôsobeného pracoviska – funkčná ergonomická kancelárska stolička je prostým základom. Samozrejme na trhu nájdete veľké množstvo stoličiek, ktoré disponujú skvelým dizajnom alebo vlastnosťami. My sme otestovali jednu zo stoličiek, ktorá spĺňa obe tieto kritéria – má štýlové prevedenie a poskytuje veľmi dobrý komfort pri sedení. Reč je o ergonomickej kancelárskej stoličke SPINE.

Ergonomická kancelárska stolička SPINE – čo všetko v skratke ponúka?

Kancelárska stolička je typ stoličky, ktorý je určený na použitie pri stole v kancelárii. Stoličku využijete napríklad v práci alebo doma počas home office. Zvyčajne sa jedná o otočnú stoličku so sadou koliesok pre lepšiu mobilitu. Jednou zo skvelých kancelárskych stoličiek, ktoré si obľúbi každý milovník komfortného sedenia, je práve ergonomická kancelárska stolička SPINE.

Stolička SPINE je moderným a štýlovým bytovým doplnkom, ktorý disponuje skvelým dizajnom a hlavne skvelými funkciami zabezpečujúcimi čo najväčší komfort počas sedenia. Počas testovania tejto stoličky sme sa zamerali predovšetkým na niekoľko podstatných vlastností, ktoré vám poskytnú dostatočný obraz o kvalitách či neduhoch spojených s používaním tohto produktu.

Správna bedrová a chrbtová opierka zvyšuje komfort pri sedení a znižuje bolesť

Operadlo kancelárskej stoličky je zložené z pružných zakrivených lamiel používaných aj u drahších modeloch, ktoré zabezpečia chrbtu oporu na vysokej úrovni. Lamely sa jednoducho prispôsobia sediacej osobe a pri naklonení nabok kopírujú jej chrbát. Komfort sedenia zabezpečuje aj nastaviteľná bedrová opierka v rozsahu 19 cm (vertikálne nastavenie), ktorá výrazným spôsobom znižuje riziko bolesti krížov. Poskytuje dobrú oporu a široký rozsah nastavenia, čo pridáva na pohodlnosti sedenia. A to je pri stoličkách to najdôležitejšie, no nie?

Stolička disponuje tzv. synchrónnou mechanikou. Jedná sa o systém, vďaka ktorému je sklon operadla a sedadla automatický, resp. synchrónny.  Práve tento systém umožňuje dokonalé kopírovanie vášho tela pri samotnom sedení. Vďaka všetkým vyššie spomenutým vlastnostiam je teda stolička vhodná aj na dlhodobé sedenie – rozhodne sa o pohodlie strachovať nemusíte. Veľkým pozitívom je aj originálny a nezameniteľný vzhľad – kancelárska stolička SPINE jednoducho zapadne do každej modernej domácnosti.  

Čím sú možnosti nastavenia jednotlivých častí stoličky širšie, tým lepšie

Je všeobecne známe, že ani tá najlepšia kancelárska stolička vám pri nesprávnom používaní neposkytne dostatočný komfort a pohodlie. Práve z tohto dôvodu je nutné ju poriadne ponastavovať. Stolička SPINE ponúka široký rozsah nastavenia – viete si ju tak nastaviť podľa svojich predstáv. Stolička umožňuje nastavenie „ležadlovej polohy“ pre väčší oddych tela, úpravu sklonu vo viacerých pozíciách alebo zaistenie polohy pri sedení. Rovnako dôležitá je aj prítomnosť a možnosť nastavenia opierok na ruky – ak si nebudete mať kde oprieť predlaktia, môže dochádzať ku zvýšenej únave.

Na stoličke sú možné nastavenia ako:

  • výška sedadla (funkcia SEAT), posun sedadla dopredu/dozadu (funkcia SLIDER)
  • sklápanie/naklápanie operadla (funkcia TILT)
  • výška podrúčok so zaistením, horizontálny sklon a pohyb podrúčok dopredu/dozadu bez zaistenia
  • výška područiek od podlahy – vysúvanie piestu (max. 71 cm, min. 65 cm)
  • výška opierky hlavy v rozsahu cca. 6 centimetrov

Neviete ako správne takúto stoličku nastaviť? Radi vám poradíme.

Správne používanie stoličky, ako už dobre viete, je mimoriadne dôležité. Ak netušíte ako správne na stoličke sedieť, my vám s tým radi pomôžeme. Poloha bedrových stavcov sa považuje za zdravú iba vtedy, ak sedíte na sedáku v zadnej časti stoličky. Podmienkou tiež je, že vaša panva sa musí mierne nakloniť dopredu, čo spôsobí správne narovnanie vašich bedrových stavcov. Taktiež je nutné si nastaviť výšku opierok na ruky tak, aby sa vám na stoličke sedelo pohodlne.

Ako si vybrať kancelársku stoličku a 5 bodov pre jej správne nastavenie

Dôležitosť výberu správnej kancelárskej stoličky by sa preto dala prirovnať k výberu správneho a kvalitného matraca. Vaše telo počas dňa vystrieda najčastejšie tieto tri polohy, v priemere 8 hodín v ležme, 8 hodín v stoji a 8 hodín v sede. Vysoké očakávania od vašej budúcej kancelárskej stoličky by preto malo byť na mieste. 

Kancelárska stolička SPINE – výdrž, kvalita a spracovanie jednotlivých materiálov

Kvalita konštrukcie stoličky výrazne ovplyvní jej stabilitu a pevnosť

Hlavným dôvodom pevnosti kancelárskej stoličky je predovšetkým využitie kvalitnej pochrómovanej päťramennej podnože, ktorá je dôvodom skvelej stability a nosnosti stoličky až do 130 kilogramov. K stabilite rovnako prispieva aj váha samotnej stoličky, pričom jej hmotnosť sa pohybuje okolo 22 kilogramov.  Na samotnej podnoži sú namontované tiché a ľahko pohybujúce sa pogumované kolieska, ktoré zabezpečujú dobrú a spoľahlivú mobilitu. Jedná sa o štandardne dodávané kolieska vyrobené z plastu, ktoré sú určené iba na mäkké podlahy (my sme si priobjednali kolieska na tvrdú podlahu).

Kvalita sedenia na stoličke je pre zákazníka vždy najdôležitejšia

Skvelým lákadlom je aj sedadlo, ktoré je zhotovené zo vstrekovanej peny s hustotou 62-65 kg/m³ a disponuje molitanovou výplňou čalúnenia. Odvetrávanie chrbta je zabezpečené pomocou zakrivených lamiel, vďaka ktorým sa vám chrbát zbytočne nepotí počas sedenia. To oceníte hlavne pri dlhodobejšom sedení alebo v letnom období. V prípade, ak by ste si chceli sedenie zdvihnúť o čosi vyššie, máte taktiež možnosť dokúpiť si piest – ten vám sedenie zdvihne o 4-5 centimetrov.

Koľko stojí kancelárska stolička SPINE a zaslúži si vôbec svoju cenu?

Samozrejme dôležitým parametrom každého produktu je aj jeho cena. Momentálne máte možnosť kancelársku stoličku SPINE zakúpiť v internetovom obchode za cenu 274,10 € (k 10.07.2022). Cena tejto ergonomickej kancelárskej stoličky je primeraná možnostiam jej nastavenia, jej materiálovému prevedeniu a taktiež už spomenutej predĺženej trojročnej záruke. Navyše, jej netradičný a neokukaný vzhľad vám dokonale oživí kanceláriu alebo váš home office.

Už samotná záruka vám veľa napovie o kvalitách produktu, stoličky nie sú výnimka

Dĺžka záručnej doby je pri kúpe každého produktu veľmi dôležitá. V prípade, že sa na produkte prejaví akákoľvek výrobná vada, je možné samotný produkt vrátiť a zaslať na reklamáciu. Netreba však zabúdať, že reklamovať produkt je nutné okamžite po prejavení sa závady a to iba pokiaľ je produkt ešte stále v záručnej dobe.

Zdravotná kancelárska stolička SPINE disponuje predĺženou zárukou na dobu troch rokov (36 mesiacov) na rozdiel od štandardnej dvojročnej záručnej doby. Aj keď je predĺžená trojročná záruka predzvesťou kvalitnejšieho spracovania, ideálnym prípadom je stále kancelárska stolička so zárukou na obdobie piatich a viac rokov. Môžete si byť tak vždy istý, že keď spozorujete prejavy výrobnej vady, máte nárok produkt reklamovať.

Zdravotná kancelárska stolička SPINE – pohodlie je dôležitejšie ako vzhľad, ale…

Pri kúpe kancelárskej stoličky je samozrejmosťou, že uprednostňujete pohodlie samotného sedenia pred celkovým vzhľadom produktu. V tomto prípade sme však zasiahli do čierneho – stolička je mimoriadne pohodlná a zároveň disponuje moderným a štýlovým vzhľadom. Tento zaujímavý vzhľad jednoznačne oživí každú kanceláriu alebo home office. Komfort pri dlhodobej práci je zabezpečený pevnou konštrukciou a rôznymi možnosťami nastavenia stoličky. Naše testovanie prebiehalo na stoličke v čiernom prevedení. Celkovo sú však k dispozícii až štyri rôzne prevedenia a to červená, tmavošedá, čierna a zelená. Výber je len a len na vás.

Kancelárska stolička – tipy na jej čistenie a pravidelnú údržbu

Látkové kancelárske stoličky vyžadujú aj pravidelnú údržbu a čistenie. V prípade čalúnených stoličiek je takáto starostlivosť o stoličku mimoriadne jednoduchá a finančne nenáročná. Pred samotným čistením je vhodné stoličku povysávať, aby ste sa zbavili nechceného prachu a nečistôt. Na základné čistenie možno potom využiť vodu a umývací prostriedok na riad. Na vodou zvlhčenú handričku naneste zopár kvapiek tohto prostriedku, handričku napeňte a krúživými pohybmi odstraňujte nečistoty. Nezabudnite ku koncu zvyšky umývacieho prostriedku na riad odstrániť a suchou handričkou zvyšnú vlhkosť z kancelárskej stoličky vysať.

Kolieska na kancelársku stoličku, všetko čo potrebujete vedieť

O bezproblémový pohyb na kancelárskej stoličke sa postarajú kvalitné kolieska. Zabezpečujú, nielen pohyb po podlahe, ale aj zvýšenie efektívnosti práce, ochranu našej chrbtice vďaka odpruženiu a chránia podlahu alebo koberec.  

Celkové zhodnotenie – výhody & nevýhody kancelárskej stoličky SPINE

Ergonomická kancelárska stolička SPINE je podľa nášho názoru skvelou voľbou do každej kancelárie. Dokonale zapadne do akéhokoľvek moderného prostredia, pôsobí štýlovo a rozhodne ju možno považovať aj za pekný bytový doplnok. Vybrať si môžete zo štvorice farebných prevedení. Látkové vyhotovenie stoličky vyžaduje iba jednoduchú pravidelnú starostlivosť a čistenie, takže údržba stoličky nezaberie veľké množstvo času. Okrem skvelého dizajnu disponuje hlavne skvelými funkciami, širokými možnosťami nastavenia a dobrou kvalitou spracovania – toto všetko zabezpečuje skvelý komfort počas sedenia. Výhodou je aj dlhšia trojročná záruka a primeraná cena kvalite stoličky. Výrobok teda vrelo odporúčame. Dodávaný je v krabici a po rozbalení je ho nutné podľa jednoduchého návodu poskladať – skladanie stoličky potrvá približne 30 minút.

VÝHODY

  ergonomická kancelárska stolička s nezameniteľným vzhľadom

  operadlo z pružných zakrivených lamiel (kopíruje chrbát pri naklonení)

synchrónna mechanika (sklon operadla a sedadla je synchrónny)

široká škála nastavenia (výška sedadla, posun sedadla, sklápanie operadla, výška podrúčiek, horizontálne nastavenie podrúčiek, výška opierky, …)

dobrý pomer cena/kvalita/možnosti nastavenia

štyri farebné prevedenia

predĺžená 3 ročná záruka

NEVÝHODY

nie je možné zaaretovať sklon podrúčok v horizontálnej polohe (pri odsunutí stoličky sa vám zmení sklon)

skôr pre nižšie postavy – cca. do 170 – 175 cm (pri výške 185 cm budete už plecami narážať do opierky hlavy – pri jej maximálnom vysunutí); rovnako sa vám budú zdať nižšie područky

Kancelárska stolička SPINE je favoritom mnohých zákazníkov

Vďaka svojim skvelým vlastnostiam, ktoré sme vám v tomto článku prezentovali, je kancelárska stolička SPINE jednoznačným favoritom množstva zákazníkov. Za primeranú cenu získate pevnú, ergonomickú a pohodlnú stoličku s jednoduchou údržbou a samozrejme trojročnou zárukou. Výrobok vám odporúčame, nakoľko sme sa o jeho kvalitách na vlastnú kožu presvedčili. Pevne veríme, že vás tento tip na produkt zaujal a výber kancelárskej stoličky sme vám uľahčili. Príjemný nákup!

– KDE VIETE NÁKUP ZREALIZOVAŤ –

NakupnyKompas.sk

NakupnyKompas.sk

- Prinášame reálnu skúsenosť -

Hľadáme, prekladáme (české, nemecké a anglické zdroje), objasňujeme a pýtame sa na rady zo strany odborníkov. Tvoríme pre vás obsah na rôzne témy. Snažíme sa prinášať reálnu skúsenosť aj od vás, našich čitateľov.

Plánujete si v blízkej dobe niečo kúpiť? Podeľte sa s nami o skúsenosti a my Vás za to odmeníme.

Páčil sa vám článok? Dajte nám vedieť 

8
9
4.7/5 - (8 votes)