Ak hľadáte jednoduchý spôsob, ako pripraviť polievky, kaše, rastlinné mlieka alebo smoothies, bez toho, aby ste museli tráviť hodiny v kuchyni, ste na správnom mieste. Predstavujeme vám MioMat. S týmto kuchynským pomocníkom môžete pripraviť úžasné jedlá s minimálnym úsilím. Stačí len pridať nakrájané suroviny a MioMat sa postará o zvyšok. Hrnček var, ako je označovaný, pripraví vaše jedlo úplne sám, bez toho, aby ste museli na neho dohliadať.

Vhodný, nielen pre maminy, ale aj oteckov a všetkých, ktorí chcú ušetriť čas pri príprave jedla pre seba, ale aj pre svoje rodiny. Dokonalý spôsob ako získať viac času na relax a zábavu s rodinou, zatiaľ čo MioMat pripravuje chutné a zdravé jedlá.

Kto stojí za kuchynským pomocníkom MioMat?

Za vznikom tohto kuchynského pomocníka sú slovenské dámy, ktoré poznáte aj ako MioMatky smile Spolupracujú s renomovanou slovenskou dizajnérkou pre ešte lepšie dizajnové prevedenia produktov. Sortiment vyberajú s ohľadom na kvalitu, funkčnosť a dizajn. MioMat alias „hrnček var“ sa stal obľúbeným kuchynským pomocníkom u desaťtisícok zákazníkov po celom svete. S MioMatom môžete mať v kuchyni spoľahlivého pomocníka, ktorý vám ušetrí čas a zabezpečí zdravé a chutné jedlá. 

(mamigo.sk)

Prvý dojem a čo nájdete v balení

Po rozbalení MioMatu sme boli príjemne prekvapený. Jeho robustný vzhľad zaručoval kvalitné spracovanie, akým je nerezové vnútro a plastový zovňajšok. Zložený je z dvoch dielov, spodný slúži, ako nádoba na prípravu pokrmu, smoothies alebo rastlinného mlieka a vrchný, riadiaci, kde sa nachádza motor spojený s nerezovým nožom a ovládací panel s piatimi programami na varenie. Bezpečnostný spínač sa stará o našu bezpečnosť v prípade nechceného otvorenia počas zapnutia MioMatu.

V balení sa nachádzala hubka na umývanie, napájací kábel, sitko, odmerka (80 ml) ako aj návod na obsluhu.

Technické a ostatné parametre MioMatu

NÁZOV

HODNOTA

Objem:

 1,1 - 1,3 litra (ani viac, ani menej)

Výkon ohrevu:

800 W

Výkon motora:

250 W

Otáčky:

11 000 - 22 000 ot./min.

Teplota:

0°C - 100°C

Materiál:

plast, nerez

Počet programov:

5 (Mash/Soup, Smoothie, VeggieMilk - Cereal/Soy, RAW)

MioMat a jeho 5 programov

Tento praktický kuchynský pomocník, pomáha zjednodušiť a urýchliť prípravu jedla v kuchyni za pomoci piatich predpripravených programov a to dokonca aj v RAW kvalite. Za 25 minút vám pripraví chutnú zeleninovú polievku alebo rastlinné mlieko vhodné pre alergikov, za 15 minút zas stihne RAW polievku pri zachovaní prírodných enzýmov a antioxidantov a za 2 minútky vyčarí ovocné smoothies ideálne na cesty.

Mash / Soup

Za 25 minút máte hotové neodolateľné zeleninové alebo strukovinové polievky, alebo zdravé raňajkové kaše a detské výživy. Pri teplote 100°C a s mixovaním dostane vaše jedlo dokonalú konzistenciu. Vychutnajte si vynikajúce a zdravé jedlo v pohodlí domova.

Smoothie

Za dve minúty pripravené dokonalé smoothie. Pridajte svoju obľúbenú zeleninu, ovocie a nechajte MioMat rozmixovať všetko do hladka. Vitamínová „bomba“ bez straty vitamínov a živín.

VeggieMilk – Cereal / Soy

Príprava rastlinných mliek nikdy nebola taká jednoduchá. Vďaka krátkemu 10-minútovému programu (Cereal) môžete mať hotové makové, pšenové, pohánkové alebo iné druhy rastlinných mliek. Maximálny ohrev nepresiahne 75°C a mixovanie vám zaručí dokonalú konzistenciu. Chcete si dopriať lahodné rastlinné mlieko z obľúbených strukovín, ako sója alebo cícer? S 25-minútovým programom Soy to zvládnete rýchlo a bez námahy. Ohrev 100 °C a mixovanie zaručia, že každé mlieko bude krémovo jemné a plné chuti.

Raw

Zažite čistú chuť plnú vitamínov s 15-minútovým programom na prípravu RAW polievok a rastlinných mliek. Uchovajte všetky prírodné enzýmy a antioxidanty s ohrevom, ktorý neprekročí 42°C, sprevádzaný mixovaním. Vychutnajte si dokonalú chuť rastlinných mliek obľúbených ingrediencií ako sú kokos, orechy, arašidy a sezam.

(mamigo.sk)

Inšpirácia pred začiatkom varenia – recepty MioMat podľa typu jedla a surovín

Príjemným bonusom, ktorý získate s MioMatom sú nepochybne recepty podľa typu jedla a surovín. Používanie týchto receptov má mnoho výhod. Jednou z najväčší výhod je zjednodušenie procesu hľadania a výberu receptu, čím ušetríte drahocenný čas. Týmto spôsobom môžete lepšie prispôsobiť jedlá vašim chuťovým preferenciám alebo zohľadniť sezónnosť dostupných surovín. Vyhľadávanie podľa typu jedla alebo surovín zároveň prispeje k väčšej pestrosti a zdravšiemu stravovaniu. Na výber máte z niekoľko desiatok receptov polievok, kaší, smoothies, rastlinných mliek alebo pochúťok pre deti. Starosti s tým, čo pripravíte na jedenie pre rodinu a deti sú razom preč.

Ako sa varí v MioMate a na čo dávať pozor

Jednoducho. Takto by sa dalo charakterizovať používanie a varenie v MioMate. Zvládne to naozaj každý. Ingrediencie sa dávajú vždy v surovom stave, nakrájané na kocky, bez potreby akejkoľvek tepelnej úpravy. Každý program má trochu odlišný priebeh, preto odporúčame pred použitím prečítať si návod na použitie a predísť tak nechceným nepríjemnostiam.

Hokaido krémová polievka

Máme radi polievky a preto sme vyskúšali spraviť, ako prvú, hokaido polievku. Využili sme možnosť výberu receptov, dostupných na stránkach mamigo.sk. Vyfiltrovali sme si recepty podľa surovín, ktoré sme mali k dispozícii a rozhodli sa pre jednu z uvedených hokaido polievok. Postup prípravy je veľmi jednoduchý.

 1. Nakrájali sme ingrediencie (v surovom stave) na kocky a vložili do MioMatu
 2. Zaliali vodou medzi rysky MIN a MAX
 3. Zapli funkciu Mash/Soup
 4. Po 25 minútach sa ozval výrazný pípajúci tón
 5. HOTOVO

Po skončení programu sme si hokaido polievku ešte dochutili. Ak budete dochucovať polievku pred varením, urobte tak na záver, po nasypaní všetkých ingrediencií. Výsledok stál naozaj za to, polievka bola lahodná, dobre rozmixovaná bez hrudiek.

Príprava surových ingrediencií na hokaido polievku

Ingrediencie sa vložia do MioMatu a zalejú vodou medzi rysky MIN a MAX

Zapnete MioMat a stlačíte Mash/Soup

Po zaznení pípajúceho signálu máte polievku hotovú

Dobre vedieť:

 • počas varenia (programy s ohrevom) uniká z kuchynského pomocníka para, postavte preto MioMat na voľnú plochu;
 • hustotu polievok a kaší si viete navoliť podľa množstva pridaných ingrediencií. Príliš veľa ingrediencií môže spôsobiť pripaľovanie na dne Miomatu;
 • program prípravy, nie je možné prerušiť na pridanie ďalších ingrediencií, spustil by sa celý program od začiatku;
 • po skončení programu s ohrevom a vytiahnutí hornej časti, dávajte pozor na paru, hrozí obarenie.

Proces varenia polievky

Vyskúšali sme aj brokolicovú krémovú polievku

Lahodné smoothies

Počas pracovného nasadenia potrebujeme niekedy osviežiť svoje telo potrebnými živinami, preto naša ďalšia voľba padla na smoothies. Podobne, ako pri polievke, aj v tomto prípade sme siahli po dostupných receptoch. Postup je rovnako jednoduchý a rýchly.

 1. Nakrájali sme ingrediencie (v surovom stave) a vložili do MioMatu
 2. Zaliali vodou medzi rysky MIN a MAX
 3. Zapli funkciu Smoothie
 4. Po 2 minútach sa ozval výrazný pípajúci tón
 5. HOTOVO

Výsledok stál za to, výborná a lahodná konzistencia smoothie pre zdravé osvieženie počas všedných dní. Vy aj vaše deti ho budú milovať.

Príprava surových ingrediencií na lahodné smoothie

Ingrediencie sa vložia do MioMatu a zalejú vodou medzi rysky MIN a MAX

Zapnete MioMat a stlačíte Smoothie

Po zaznení pípajúceho signálu máte smoothie hotové

Dobre vedieť:

 • jediný program, ktorý nevarí a nezohrieva;
 • hustotu smoothies si viete upraviť pridaním/odobraním ingrediencií;
 • najkratší z piatich programov.

Znie to až neuveriteľne, ale aj ľudia, ktorí nemajú skúsenosti s varením, dokážu za pomoci tohto kuchynského pomocníka pripraviť chutné a lahodné jedlá aj v RAW kvalite. MioMat sa postará aj o zdravé raňajkové kaše a detské výživy. Príprava rastlinných mliek mu nerobí žiadny problém a svoje uplatnenie nájde, nielen pri alergikoch.

(mamigo.sk)

Pravidelná údržba a starostlivosť o MioMat

Aby nám MioMat slúžil dlhodobo a spoľahlivo je potrebné mu venovať primeranú starostlivosť. Hneď po príprave jedla/nápoja je vhodné kuchynského pomocníka umyť, aby sa predišlo usadeninám a zvyškom jedla na povrchu MioMatu. Neodporúča sa v ňom jedlo skladovať. Dovarené jedlo je potrebné preliať do inej nádoby. Nerezová časť horného dielu by mala byť umytá pod teplou tečúcou vodou, tak aby voda nezasiahla ovládací panel a nedošlo k poškodeniu. Neodporúča sa používanie kyslých alebo zásaditých prostriedkov, ktoré by mohli povrch poškodiť. Horný diel sušte vždy nožom smerom dolu, alebo hneď po umytí do sucha vytrite. Dolný diel umyte rovnako pod teplou tečúcou vodou, tak, aby sa voda nedostala do oblasti pripájania napájacieho kábla.

Pravidelnou údržbou a starostlivosťou o MioMat predídete väčšine problémov a predĺžite jeho životnosť. Ušetríte tak mnoho času a peňazí na opravy alebo nahradenie celého MioMatu v prípade, že sa vážne poškodí.   

Aká je cena MioMatu. Stojí naozaj za tie peniaze?

MioMat sa aktuálne predáva za 149 € (k 14.04.2023). Na prvý pohľad vyššia cena, ktorá môže niekoho odradiť. Pozrime sa na to, ale z iného pohľadu, čo všetko vám MioMat vie ponúknuť.

 • chutnú zeleninovú polievku alebo rastlinné mlieko vhodné pre alergikov, RAW polievku pri zachovaní prírodných enzýmov a antioxidantov, ovocné alebo zeleninové smoothies a ešte omnoho viac;
 • časovú úsporu, ktorú môžete využiť na skrášlenie, domáce cvičenie, krátku meditáciu, prečítanie si niekoľkých strán knihy alebo zvládnutie kratších pracovných úloh, ako sú odpovede na e-maily;
 • pre ľudí, ktorí neradi varia, získanie motivácie, že aj varenie sa dá robiť s radosťou, bez stresu a bez potreby byť dlhé hodiny na nohách pri sporáku.

Samozrejme, toto sú len niektoré z mnohých vecí, ktoré sa dajú stihnúť pri príprave rastlinného mlieka, chutnej zeleninovej polievky alebo zdravej kaše. Je dôležité si uvedomiť, že čas je vzácny a mali by sme ho preto využiť múdro a efektívne. V každom prípade, ak máte niekoľko voľných minút, môžete ich využiť na rôzne užitočné a zábavné aktivity, ktoré vám pomôžu byť produktívnejší a cítiť sa lepšie.

(mamigo.sk)

Finálne zhodnotenie – ako dopadol MioMat v našom teste

Prvotná myšlienka, „budeme to vôbec potrebovať a používať“ sa zmenila na „kedy to zas použijeme“ laughing. MioMat má všetko potrebné k tomu, aby sa z varenia razom stala radosť a chuť experimentovať a objavovať nové chute. Vizuálne príťažlivý „hrnček var“ sa so svojimi možnosťami prípravy jedál, smoothies a rastlinných mliek určite v kuchyni nestratí a obľúbi si ho celá rodina. Jeho jednoduchú obsluhu a použitie zvládne naozaj každý.

VÝHODY

  jednoduchá obsluha a čistenie (obsluhovať ho dokáže naozaj každý)

  príjemný a originálny dizajn (neutrálny vzhľad vhodný pre ženy aj mužov)

  tichý chod mixéra (z časti závisí od použitých ingrediencií)

  časová úspora (nemusíte pri ňom stáť; po ukončení vás upozorní výrazným pípajúcim tónom)

  plusom online recepty na stránkach e-shopu (vyhľadávanie podľa typu jedla a surovín)

  kvalita prevedenia (nerez a plast)

  viac programov na prípravu jedál (RAW, VeggieMilk, Mash/Soup, Smoothie)

  bezpečnostný spínač (po odobratí horného dielu počas prípravy jedla/nápoja sa zastaví)

  varí a súčasne mixuje

  odnímateľný napájací kábel

NEVÝHODY

  príprava vždy 1,1 – 1,3 litra

  pre niekoho vyššia cena (cena odzrkadľuje možnosti nastavenia, kvalitu a časovú úsporu)

Ideálny pre ľudí, ktorí majú radi kvalitné jedlo bez veľkej námahy, ale aj pre tých, ktorí sú vyznávačmi zdravého životného štýlu. Využitie nájde úplne u každého, aj u ľudí, čo nemajú varenie v obľube.

Takže, ak hľadáte spôsob, ako si uľahčiť život a zlepšiť svoj zdravý životný štýl, MioMat je pre vás tou správnou voľbou. Skúste to a uvidíte, ako sa váš život zmení k lepšiemu.

– KDE VIETE NÁKUP ZREALIZOVAŤ –

8
9
5/5 - (2 votes)