Upravené nechty sú pre ženu nevyhnutnosťou. Úprava nechtov gélovými  a akrylovými lakmi na nechty je veľmi populárna. Už dávno nie je nevyhnutná návšteva kozmetického salónu, aby ste mali dokonalé gélové nechty, ktoré dlho vydržia neporušené. Stačí si kúpiť mini lampu na nechty, inak nazývanú aj ako sušička na nechty a dokonalú manikúru dosiahnete jednoducho a rýchlo aj z pohodlia domova. V nasledujúcom článku vám pomôžeme s výberom správneho typu lampy na nechty pre vás.

To najdôležitejšie v skratke

  Gélové nechty sa stali najobľúbenejšou úpravou nechtov 21. storočia. Na ich vytvorenie je však potrebná špeciálna sušička na nechty. Bez nej gélové laky nestvrdnú optimálne. Vytvrdzujú sa pomocou svetla, ktoré produkujú buď UV alebo LED lampy na nechty. Každý lak reaguje na rôzny typ svetla a má to napísané na obale. Problém kompatibility lampy a laku riešia duálne lampy na nechty.

  Na rýchle vytvrdnutie gélového laku slúži špecializovaný prístroj – sušička laku na nechty, známejšia ako lampa na nechty. Svetlo chemicky reaguje s polymérmi -fotoiniciatormi v lakoch. UV lampa na nechty je najstarším typom takejto lampy a trvá jej to okolo dvoch minút. LED lampy na nechty tento interval skracujú na polovicu až štvrtinu, ale musíte rátať s väčšou počiatočnou investíciou.

  Pri kúpe lampy na nechty musíte okrem ceny a typu lampy zvážiť aj viacero iných parametrov. Naozaj kľúčovými sú výkon lampy, a teda počet a rozmiestnenie žiariviek v nej. Čím vyšší výkon, tým rýchlejšie schnutie laku a čím viac žiariviek, tým vyšší výkon lampy.  Žiarivky by mali byť rozmiestnené rovnomerne a do oblúka, aby vysušili necht všade rovnako. Užitočné sú aj prídavné funkcie.

  Škodlivosť LED lampy na nechty je prakticky nulová. UV lampa na nechty  môže mierne poškodiť pokožku iba pri nadmernom používaní. Predídete tomu nosením rukavíc bez prstov alebo opaľovacím krémom. Kúpa lampy na nechty je len prvým krokom k získaniu dokonalej gélovej manikúry. K nej treba dokúpiť podkladové a vrchné ochranné nátery, farebné gélové laky a iné príslušenstvo.

(rajnechtov.sk)

Čo je to sušička laku na nechty a ako funguje?

Ak chcete mať dokonalé gélové nechty, ktoré dlho vydržia neporušené, tak je potrebné nechať  jednotlivé vrstvy laku poriadne vysušiť, aby vytvrdol. Na rýchle vytvrdnutie gélového laku slúži špecializovaný prístroj – sušička laku na nechty, známejšia aj ako lampa na nechty. Gélové laky na nechty a predlžovače nechtov obsahujú polyméry, takzvané fotoiniciátory, ktoré chemicky reagujú na svetlo. Lak na nechte stvrdne a prilepí sa na nechtové lôžko. Vďaka tomu sú nechty pevnejšie a manikúra vydrží dlhšie neporušená. Na spustenie tejto žiadúcej chemickej reakcie sa využíva ultrafialové žiarenie, alebo úzkospektrálne svetlo, ktoré vyžaruje svetloemitujúca dióda.

Tieto dva typy žiarení pôsobia na polyméry v gélových a akrylových lakoch a za krátky čas lak na nechty vysušia a spevnia. UV lampa na nechty vysúša lak na nechty približne dve minúty a LED lampa na nechty to zvládne v priemere za menej ako minútu. Čim viac fotoiniciátorov lak obsahuje, tým rýchlejšie ho lampa na nechty vysuší. Na bežné laky to však nefunguje, neobsahujú látky reagujúce na svetlo. Obsahujú prchavé rozpúšťadlá ktoré je potrebné odpariť, preto schnú iba na vzduchu. Z toho dôvodu je nutné používať sušičku na nechty s prípravkami na to určenými.

DOBRE VEDIEŤ:

Gélové laky sú nielenže špeciálne určené na používanie v lampách na nechty, ale na vzduchu ani nikdy optimálne nevyschnú. Tak ako bežný lak nevysušíte dobre v lampe. Vyschnutie bežného laku s prchavými látkami rýchlejšie vysušia špeciálne prípravky v podobe tekutiny v spreji alebo v kvapkadlách, ktoré treba aplikovať hneď po nanesení klasického laku.

Aké typy sušičiek na nechty existujú?

Existujú tri základné typy sušičiek laku na nechty. Odlišujú sa typom svetla, ktoré na jeho vysušenie používajú a preto si treba dať pozor na kompatibilitu typu lampy s typom prípravkov na nechty, ktoré chcete používať. Existujú dva typy svetla, ktoré aktivujú fotoiniciátory v laku, a to UV žiarenie a LED osvetlenie. Niektoré sušičky na nechty tieto typy žiarenia v sebe kombinujú.

UV lampy na nechty

Vytvrdzujú gély a gél laky pomocou ultrafialového žiarenia. Vyrábajú sa UV lampy s jednou až piatimi žiarivkami. Platí, že čím viac žiariviek lampa má tým rýchlejšie lak stvrdne. Štyri žiarivky vysušia lak za dve minúty, jedna približne za päť minúť. Tieto žiarivky sú pripevnené ku krabicovej konštrukcii, do ktorej vložíte svoju ruku, prípadne pri väčších modeloch obe ruky naraz.

Modely s jednou žiarovkou sú vhodné na cestovanie alebo špeciálne tvarovanie jednotlivých nechtov. Zvyčajne treba začať základným náterom, ten pod lampou vytvrdne a následne naniesť vrstvu farebného gél laku, tú opäť nechať vysušiť pod lampou. Na záver treba aplikovať vrchný ochranný náter a opäť počkať až ho svetlo vytvrdí. Trvanlivosť UV žiariviek je okolo 300 hodín prevádzky a je ich nutné meniť každých 6 až 12 mesiacov.

VÝHODY

  nízka cena

  jednoduchá obsluha

  široký výber

  veľká variabilita účinnosti s rôznymi prípravkami na nechty

NEVÝHODY

  nutnosť pravidelnej výmeny žiariviek

  vyššia spotreba energie

  vysušenie laku je pomalšie oproti iným typom lámp

LED lampy na nechty

Používajú novšie technológie vytvrdzovania lakov než UV lampy a stále prechádzajú vývojom. Na základný a ochranný náter je potrebné použiť špeciálne LED laky, avšak vytvrdzujú aj farebné gél laky. Miesto UV žiariviek využívajú LED diódy s nižšou vlnovou dĺžkou od 365 do 405 nm.

Strategicky rozmiestnené diódy v prístroji tvarovanom na ruku alebo nohu, prípadne oboje vysušujú rovnomerne vrstvy lakov už za 30 – 90 sekúnd. Tu tiež platí, čím väčší výkon prístroja, tým rýchlejšie schnutie. Užšie svetelné spektrum eliminuje riziko poškodenia pokožky. LED diódy vydržia aj 5000 hodín činnosti, čím lampa pracuje bez výmeny žiariviek celé roky. Bývajú však oveľa drahšie ako UV lampy na nechty.

VÝHODY

  rýchle vytvrdnutie laku

  dlhá životnosť žiariviek

  nižšia spotreba energie

  neovplyvňujú stav pokožky

  veľký výber na trhu

NEVÝHODY

  vyššia cena

  nutnosť sledovať kompatibilitu lakov s lampou

Duálne (CCFL) lampy na nechty

Sú lampy na nechty, ktoré umožňujú prepínať zdroj svetla medzi UV žiarením a LED diódami. Môžete v nich tak používať akýkoľvek druh kozmetických prípravkov určených na tvrdenie v lampách na nechty. Moderné duálne lampy často disponujú fluorescenčným zdrojom svetla so studenou katódou, ktoré výrazne šetrí náklady na energie. Doba vytvrdnutia nechtov sa tu tiež výrazne skracuje.

Veľmi vysoká tu je aj doba prevádzky. Väčšina výrobcov garantuje vysokú životnosť žiariviek, takže ich počas celej doby funkčnosti prístroja nebudete musieť meniť. Navyše často disponujú predvolenými nastaveniami na najbežnejšie úkony s nastaveným časovačom, takže ich používanie býva veľmi intuitívne. Jedinou výraznou nevýhodou duálnych lámp na nechty je ich vysoká cena.

VÝHODY

  vhodné pre všetky typy lakov určené na vytvrdzovanie v lampe

  vysoká životnosť

  šetrné k pokožke

 najrýchlejšie vytvrdnutie laku

  energeticky úsporné

NEVÝHODY

  vysoká cena

  o niečo menší výber na trhu

(nechtovyraj.sk)

UV lampy na nechty vs. LED lampy na nechty, čo všetko treba zvážiť pri kúpe?

Pri výbere lampy na nechty musíte dbať predovšetkým na bezpečnosť a svoje osobné potreby. Mali by ste investovať do prístroja od overeného výrobcu a odpovedať si na otázky na čo všetko chcete lampu využívať a ako často? Od toho sa bude vyvíjať výber typu lampy na nechty a aké funkcie a technické parametre uprednostníte. Spokojnosť s vaším výberom budete mať zaručenú, ak starostlivo zvážite nasledovné parametre.

Typ sušičky na nechty

V prvom rade sa musíte rozhodnúť, ktorý typ lampy na nechty vám viac vyhovuje. Malo by sa to odvíjať od toho ako často ju plánujete používať a koľko chcete do nej investovať. UV lampa na nechty býva výrazne lacnejšia a je ideálna keď si robíte gélovú manikúru iba občasne. LED lampa na nechty poskytuje rýchlejšie schnutie laku. Pokiaľ plánujete gélové nechty nosiť pravidelne, investujte do LED lampy. Prípadne si kúpte model podľa svojich obľúbených prípravkov na nechty. Každý z nich by mal mať na obale napísané do akého typu lampy patrí. Pokiaľ chcete, aby vám tieto starosti odpadli investujte do duálnej lampy na nechty. Oplatí sa ak chcete robiť manikúru nielen sebe, ale aj známym.

Rozmery, dizajn a variabilita

Existuje veľké množstvo lámp na nechty rôznych rozmerov a dizajnov. Niekde sa zmestí iba jedna ruka, inde len štyri prsty naraz a podobne. Inde zas obe ruky alebo nohy naraz. Variabilita lampy na nechty, kedy je použiteľná nielen na manikúru, ale aj pedikúru je viac ako vítaná. Hlavne pri domácom použití. Takéto modely mávajú vysúvateľnú spodnú dosku, aby ste tam nohy vedeli umiestniť pohodlne. Sami sa musíte rozhodnúť čo vám vyhovuje najviac.

Menšia lampa na nechty sa hodí pri cestovaní. Takisto vytvrdzovanie po jednom nechte má svoj význam, ak si ich chcete špeciálne tvarovať, predlžovať a zdobiť. Obojručné vytvrdzovanie zas šetrí čas. Na výber máte z oblých aj hranatých tvarov, ale oblý tvar umožňuje lepšie rozmiestnenie žiariviek na rovnomerné vytvrdenie nechtov aj na ich okrajoch. Lampy na nechty sa robia aj v rôznych farebných prevedeniach, takže si môžete vybrať podľa svojho vkusu.

...

Výkon a možnosť regulácie

Vždy si skontrolujte príkon a vytvrdzovací výkon lampy. Ideálne by UV a LED lampy mali mať výkon 36 W a viac, aby bolo tvrdnutie laku naozaj rýchle. Modely s nižším výkonom sú vhodné skôr na cestovanie. Výkon sa totiž odvíja od počtu žiariviek, ktoré prístroj obsahuje a cestovné modely musia byť skladné a menších rozmerov, takže sa do nich zmestí menej svetiel. Mini LED lampa na nechty máva výkon 6 – 18 W a cestovná UV lampa na nechty zas 9 W. Výkon lampy ovplyvňuje dĺžku vytvrdzovania laku. Mali by ste uprednostniť modely, ktoré umožňujú nastavenie výkonu a časov vytvrdzovania.

Typ a počet žiariviek

LED lampy na nechty využívajú LED diódy a UV lampy UV žiarivky. Existuje mnoho typov LED diód s rôznou vlnovou dĺžkou, čím nižšia vlnová dĺžka tým kratšie schnutie laku. Pri UV žiarivkách poznáme dva základné typy podľa dĺžky štartu rozsvietenia. Pre domáce použitie sú lepšie UV žiarivky s rýchlym štartom typu „DC“ UV žiarivky typu „A“ s pomalým štartom sa hodia ak lampu budete používať často, pretože eliminujú riziko prehriatia. Dôležitý je aj počet žiariviek a ich rozmiestnenie v akomkoľvek type lampy na nechty. Ako sme už spomenuli, čím viac žiariviek tým vyšší výkon prístroja, čo zabezpečí rýchlejšie tvrdnutie vrstvy. Rozmiestnenie žiariviek do oblúka zas zabezpečí rovnomerné schnutie laku na celej ploche nechtov.

Ideálne by UV a LED lampy mali mať výkon 36 W a viac. Čím vyšší výkon, tým rýchlejšie schnutie laku.

Režimy a funkcie

Nastaviteľné rôzne režimy vytvrdzovania a prídavné funkcie výrazne zjednodušujú manipuláciu s lampou na nechty. Prehľadný LCD displej je pre jej pohodlné používanie nevyhnutnosťou. Lampa by mala ponúkať možnosť samostatného nastavenia časovača, aby ste mohli zohľadniť špecifické požiadavky pre konkrétny lak, ktorý práve používate. Takisto dopredu nastavené programy na rôzne dlhé cykly vytvrdzovania môžu pomôcť, ak používate rovnaké produkty a získali ste už svoju skrášľovaciu rutinu. Mnoho lámp má v sebe zabudovaný aj senzor pohybu, vďaka ktorému sa lampa zapne až v momente, keď do nej umiestnite ruku. Low Heat Mode vám zase umožňuje regulovať výkon lampy a predísť pocitu pálenia. Dôležité je aj udržiavanie optimálnej teploty lampy. Preto má mnoho z nich okrem otvorov na odvod tepla v sebe zabudovaný ventilátor.

Manipulácia a čistenie

Vždy sa uistite, že sa dá lampa ľahko prenášať. Mnohé modely majú pre tento účel v sebe zabudované rukoväte. Takisto by mala vždy stabilne stáť. V prípade napájania káblom sa presvedčte, že je pre vás dostatočne dlhý. Lampa na nechty ostáva bezpečná, keď sa pravidelne čistí, presvedčte sa, že je vyrobená z ľahko umývateľného materiálu, z ktorého nečistoty zmiznú po pretretí jemne navlhčenou handričkou. Užitočná je aj odnímateľná spodná doska. Ktorú jednoducho opláchnete a odstránite všetky nahromadené nečistoty.

Napájanie

V zásade existujú tri druhy napájania lámp na nechty. Prvým je klasický elektrický kábel. Ideálny, ak, neplánujete lampu prenášať mimo domova. Druhým je napájanie na batérie. Vďaka tomu je lampa ľahko prenosná a nezávislá na elektrickom prúde. Batérie je však nutné pravidelne nabíjať, alebo meniť a musíte si strážiť jej stav, aby sa vám lampa nevybila v čase, keď ju chcete použiť. Treťou možnosťou je napájanie cez USB kábel, čo umožňuje používanie lampy aj v dobe, keď nemáte elektrický prúd. Môžete ju totiž napojiť aj na power banku. Mnoho modelov kombinuje viacero druhov napájania.

(notino.sk)

Koľko môže sušička laku na nechty stáť?

Výrazným rozhodovacím faktorom pri kúpe lampy na nechty je jej cena. Vo všeobecnosti platí, že UV lampa na nechty je lacnejšia ako LED lampa na nechty. Najdrahšie vás väčšinou vyjde duálna lampa na nechty, ale odvďačí sa vám svojou univerzálnosťou a dlhou životnosťou. Ceny lámp na nechty sú veľmi variabilné a odvíjajú sa nielen od typu lampy, ale aj jej funkcii a značky. Kúpite ich už za 10 ale aj 150 eur.

Cena od 10 do 30 eur

V tejto cenovej hladine získate predovšetkým UV lampy na gélové nechty so základnými funkciami časovača, zvukovej signalizácie a podobne. Zväčša majú výkon od 9 do 45 W a životnosť žiariviek býva priemerná. Takto lacné UV lampy na nechty sú plne vyhovujúce pri občasnom používaní. Z LED lámp na nechty tu nájdete často iba cestovné modely s nižším výkonom a menšími rozmermi.

Cena od 30 do 60 eur

Je zlatou strednou cestou pri zháňaní lampy na nechty do domácnosti. V tomto cenovom rozpätí už zoženiete kvalitné modely všetkých typov, vrátane duálnych. Nájdete tu kúsky s pokročilými funkciami a variabilitou, vhodné aj na pedikúru s naozaj vysokým výkonom aj nad 120 W. To už vám ponúkne naozaj rýchlu starostlivosť o vaše nechty.

Cena nad 60 eur

V tejto cenovej hladine nájdete už naozaj špičkové modely vhodné aj do kozmetických salónov na každodenné použitie. V podstate sú to výlučne duálne modely s mnohými funkciami a spôsobmi napájania. Dokážu vytvrdiť všetky druhy lakov do lámp na nechty. Ich žiarivky majú v podstate neobmedzenú životnosť.

(svetkadernictva.sk)

Najpredávanejšie UV a LED lampy na nechty – známa a zákazníkmi overená značka je zárukou bezpečnosti

Ak chcete mať ozajstnú istotu, že vaša sušička na nechty bude naozaj kvalitná a bezpečná, tak zakúpte model od overenej značky. Ide o značky s dlhodobými skúsenosťami v kozmetickom a skrášľovanom priemysle. Majú za sebou roky výskumu a vývoja svojich výrobkov a prešli certifikáciou zdravotnej nezávadnosti. Navyše aj samotní zákazníci sú s nimi vo všeobecnosti spokojní. Pri kúpe lampy na nechty sú preto ideálne nasledujúce značky.

NeoNail

NeoNail je popredná nemecká značka špecializujúca sa na výrobu nechtových výrobkov do domácnosti. Na trhu pôsobí 15 rokov a sama vyvíja svoje produkty v sledovaných nemeckých laboratóriách. Zakladá si na kvalite a originalite. Jej heslom je „Nezameniteľné a upravené ruky – kedykoľvek a kdekoľvek chcete“.

Beurer

Beuer je nemecká značka s vyše storočnými skúsenosťami výroby produktov pre zdravie a krásu. Jej sortiment v sekcii Beauty (krása) je naozaj bohatý. Nájdete v nej kozmetické produkty na depiláciu, starostlivosť o ruky a nohy vrátane manikúry a pedikúry, starostlivosť o pokožku tváre a starostlivosť o vlasy. Zakladá si na spolupráci s odborníkmi a inštitúciami na špičkovej úrovni.

Sibel

Sibel je značka spadajúca pod medzinárodný koncern Sinekco. Dcérska spločnosť je amerického pôvodu, ale sídli v Belgicku. Zameriava sa na výrobu špičkových produktov pre kadernícke a kozmetické salóny. Sibel sa zameriava práve na vlasovú a nechtovú kozmetiku. Na trhu pôsobí od roku 2013 a prepracovala sa rýchlo na vrchol v danom odvetví.

Rio

Rio je anglická značka s 30 ročnými odbornými skúsenosťami v oblasti krásy a domácich kozmetických ošetrení. Ako prvá vyšla na trh s laserovým odstraňovaním chĺpokov a v dnešnej dobe patrí k popredným vývojárom kozmetických úkonov pomocou LED osvetlenia. Kvalitou ich LED lámp na nechty si teda môžete byť istí.

Beauty Relax

Beauty Relax je čisto česká značka zameriavajúca sa na oblasť zdravia a krásy. Na trhu pôsobí 13 rokov a vo svojej ponuke má široký sortiment kvalitných kozmetických prístrojov. Vyniká dobrou zákazníckou poradňou a servisom. Ich technici a odborníci sú zákazníkom k dispozícii pri akomkoľvek probléme. Preto je kúpa ich výrobkov vsadením na istotu.

Čo potrebujete k dokonalej manikúre okrem UV/LED lampy na nechty?

UV alebo LED lampa na nechty je síce základným, ale iba prvým krokom k dokonalým gélovým nechtom. K svojej lampe si musíte dokúpiť rôzne gély alebo LED laky. Vyberajte si ich podľa typu svojej lampy. Na každom laku by malo byť napísané, ktorej lampe sa hodí. Pred samotným nanesením laku však je potrebné zatlačiť kožtičku v okolí nechtov pomarančovým drievkom a pilníkom vytvarovať nechty do vami požadovaného tvaru.

Nechty treba následne odmastiť pomocou cleanera a na očistené nechty naniesť primer, a naň podkladovú bázu ktorý následne musíte vytvrdiť v lampe. Na podkladovú bázu ide farebný gél lak v dvoch vrstvách. Každú túto vrstvu musíte vytvrdiť osobitne. Na tieto vrstvy farebného gél laku naneste ochrannú vrstvu vrchného bezvýpotkového laku, ktorú znova vytvrdíte. Na farebné gél laky môžete nalepiť aj rôzne ozdoby pomocou špeciálneho lepidla.

Takisto musíte myslieť na odstraňovanie gélových nechtov. K tomu budete potrebovať acetón a jemný pilník. Nezabudnite ani na výživu nechtového okolia pomocou olejčekov. Tie sa nanášajú na vrchnú ochrannú vrstvu. UV lampa na gélové nechty vyžaruje určitú dávku ultrafialového svetla, ktoré vo väčších dávkach poškodzuje pokožku. Bežná dávka počas celého procesu tvorby gélových nechtov je síce bezpečná, ale na dodatočnú ochranu poslúžia kozmetické rukavice bez prstov. Škodlivosť LED lampy na nechty je úplne nulová aj bez rukavíc.

...

Získajte krásne nechty za zlomok času a peňazí

Každá žena túži byť krásna a rada sa o seba stará. Upravené nechty sú významnou súčasťou ženskej krásy. Domáca mini LED lampa na nechty alebo mini UV lampa na nechty vám ich poskytne z pohodlia domova. Úprava nechtov vám zaberie oveľa menej času ako bez nej. Navyše vám odpadne nutnosť pravidelnej, pomerne finančne nákladnej návštevy nechtového štúdia. Dúfame, že vďaka našim radám sa vám podarí vybrať kvalitný, praktický a bezpečný model, ktorý vám bude plne vyhovovať.

Páčil sa vám článok? Dajte nám vedieť 

5/5 - (1 vote)

Najčastejšie kladené otázky

Ako odstrániť gélové nechty?

Gélové nechty sa odstraňujú zbrúsením vrchnej lesklej časti pomocou pilníku. Následne namočte vatový tampón do acetónu, obaľte týmto tampónom necht pomocou alobalu a nechajte pôsobiť. Následne zvyšky gélu opäť zbrúste pilníkom.

Je používanie UV a LED lampy na nechty bezpečné?

Áno, ale dodržujte pokyny výrobcu a používajte laky určené na vytvrdzovanie a sušenie takouto špecializovanou lampou. Pokožku rúk ochránite pred UV žiarením nanesením opaľovacieho krému alebo rukavicami s otvormi na prsty. LED svetlo v sebe nenesie zdravotné riziká.

Dá sa sušiť aj normálny lak na nechty pod UV/LED lampou?

Nie. Normálny lak na nechty neobsahuje látky, ktoré reagujú so svetlom a lak sa vysuší len na povrchu. Navyše môže dôjsť k nežiadúcim reakciám, ako napríklad k zažltnutiu nechtového lôžka.

– NÁKUP ODPORÚČAME V OVERENÝCH E-SHOPOCH –

(zdroj: heureka.sk; 85 101 recenzií)

(zdroj: heureka.sk; 100 recenzií)

(zdroj: heureka.sk; 1 525 recenzií)

(zdroj: heureka.sk; 2 565 recenzií)

NakupnyKompas.sk

NakupnyKompas.sk

- Prinášame reálnu skúsenosť -

Hľadáme, prekladáme (české, nemecké a anglické zdroje), objasňujeme a pýtame sa na rady zo strany odborníkov. Tvoríme pre vás obsah na rôzne témy. Snažíme sa prinášať reálnu skúsenosť aj od vás, našich čitateľov.

Plánujete si v blízkej dobe niečo kúpiť? Podeľte sa s nami o skúsenosti a ma Vás za to odmeníme.

8
9