Chcete nájsť dokonalý darček pre svojich blízkych, kolegov a známych k jubilejnej 50-tke či 60-tke, no neviete, čo by ich skutočne potešilo? Rozhodne to nie je to vôbec ľahká úloha. Ľudia v tomto veku už majú zväčša k dispozícii všetko, čo k životu potrebujú. Vešať hlavu však ešte nemusíte. Stále totiž existuje množstvo originálnych a štýlových darčekov, ktoré potešia aj tých najnáročnejších oslávencov.

To najdôležitejšie v skratke

  Narodeniny blízkeho člena rodiny, kolegyne či známeho sú jedinečnou príležitosťou, ktorá poskytuje možnosť vyjadriť vaše pocity k danej osobe a potešiť ju nejakou nevšednou maličkosťou. Je to jeden z najlepších spôsobov, ako danej osobe dať najavo, že vám na nej skutočne záleží.

  Samotný darček je akýmsi symbolom toho, že na dotyčnú osobu myslíte a chcete ju potešiť. Dokáže tiež posilniť váš vzájomný vzťah a to najmä v tom prípade, ak ste vybrali ten správny dar. A práve to je častokrát kameň úrazu – výber vhodného darčeka môže byť totiž poriadne tuhým orieškom.

  Pri kúpe vhodného darčeka pre mužov a ženy vo veku 50 a 60 rokov je dobré sa riadiť rôznymi kritériami – my vám ukážeme tie najdôležitejšie z nich. Vo všeobecnosti však platí, že samotný darček by mal odzrkadľovať osobnosť dotyčnej osoby, ale aj kvalitu vášho vzájomného vzťahu.  

  V rámci nášho článku vám tak pomôžeme nájsť jedinečný darček pre vašich blízkych či známych v zrelom veku, ktorých už nič len tak ľahko neprekvapí. Rovnako vám ponúkneme niekoľko konkrétnych tipov na darčeky, ktorými sa môžete inšpirovať. Ktorým z nich potešíte svojho oslávenca?

(allegro.sk)

Ako zvoliť ten správny darček? Nikdy netreba zabúdať na tieto tri veci…

V dnešnom modernom svete so širokým spektrom možností môže byť niekedy naozaj ťažké nájsť vhodný darček pre tých, ktorí sú vášmu srdcu najbližšie. A to platí dvojnásobne v prípade životom ostrieľaných päťdesiatnikov a šesťdesiatnikov. Táto generácia si zaslúži naozaj špeciálny a užitočný darček, ktorý by im dokázal vyčariť úsmev na tvári. Dôležité je preto popremýšľať o ich záujmoch, životnom štýle a osobných preferenciách.

Darček na základe záujmov

Najčastejším a najlepším spôsobom výberu vhodného darčeka na 50-tku a 60-tku je zvážiť záujmy dotyčnej osoby, ktorú chcete obdarovať. Ľudí v tomto veku je totiž potrebné podporovať v ich každodenných záľubách. Výber darčeka na základe ich záujmov im dá najavo, že ste sa skutočne zamysleli nad tým, čo by ich mohlo potešiť. Zvážiť môžete napríklad: športové suveníry či vstupenky pre verného fanúšika športov, novú počítačovú hru pre milovníka videohier, nové náradie pre domáceho kutila či umelecké potreby pre kreatívneho umelca.

Darček na základe životného štýlu

Pri výbere vhodného darčeka na 50-tku a 60-tku sa môžete zamerať aj na životný štýl oslávenca. Hoci sa v tejto životnej fáze už väčšina ľudí usadila, ich životný štýl je však častokrát pestrejší než u mladých ľudí. Je tak vhodné podporiť ich v tejto oblasti života a zvoliť darček aj na základe ich životného štýlu. Zvážiť môžete napríklad: cestovateľskú knihu či kufor pre pravidelného cestovateľa, výživové doplnky pre pravidelného návštevníka fitness centra či najnovší model obľúbenej značky bicyklov pre nadšenca cyklistiky.

Personalizovaný darček

Personalizovaný darček nie je len obyčajným darčekom – zosobňuje totiž váš vzťah s oslávencom. Jedná sa o veľmi originálne predmety, ktoré sú zvyčajne zdobené menom oslávenca, výstižným obrázkom alebo krátkou osobnou správou, prostredníctvom ktorej sa môžete podeliť o svoje pocity s danou osobou. Medzi takéto darčeky patria napríklad: gravírované šperky s menom, hrnček potlačený vašou spoločnou fotkou, mäkučký vankúš s vyšitým monogramom či vtipné predmety odkazujúce na vaše spoločné zážitky.

Tip na darček pre muža k 50-tke a 60-tke – originalita je vždy tou správnou cestou

Pri príležitosti životného jubilea 50 a 60 rokov rozhodne nechcete svojmu manželovi, bratovi, otcovi, svokrovi, kolegovi či známemu darovať niečo obyčajné a všedné. Vymyslieť tak musíte predovšetkým niečo špeciálne a originálne – skrátka niečo, čím danej osobe dáte najavo, že vám na nej naozaj záleží. Preto sme pre vás pripravili niekoľko tipov na darček pre muža na 50-tku a 60-tku, ktoré mu rozhodne vyčaria úsmev na tvári.

Drevená debna s páčidlom – najlepšia voľba pre zvedavcov

Jednoznačne jeden z najoriginálnejších darčekov pre chlapa je drevená debna s páčidlom. Otvorenie zaklincovanej debničky je totiž originálnou výzvou, ktorá je zavŕšená príjemným prekvapením vo forme personalizovaného obsahu debničky, ale aj možnosťou zanechania špeciálneho odkazu v jej vnútri. Vybrať si môžete debničku pre oddaného kávičkára, milovníka mäsových výrobkov, oddaného rybára či zarytých pivárov – skrátka vybrať si môžete na základe záujmov oslávenca.

(manboxeo.sk)

Drevené hodinky s gravírovaním – elegantný darček na 50-tku pre chlapa

Drevené hodinky s gravírovaním sú jedinečným darčekom, ktorý dokáže obdarovaný muž využívať každodenne, ale aj počas rôznych spoločenských príležitostí. Takéto hodinky majú lákavý minimalistický dizajn, obyčajne sú vyrábané udržateľným spôsobom a vďaka svojej jedinečnosti prakticky nikdy nevyjdu z módy. Navyše, samotná farba dreva je ľahko kombinovateľná s rôznymi outfitmi a nikdy neťahá zbytočnú pozornosť.

(bateson.sk)

Zážitkový darček – pre tých, ktorí radi žijú život naplno

Chcete danej osobe darovať niečo, na čo dozaista nezabudne? Riešením môže byť aj zážitkový darček, ktorý poteší každého chlapa túžiaceho po novom dobrodružstve. Vyhliadkový let vrtuľníkom alebo lietadlom ponúka možnosť si pozrieť váš rodný región aj z vtáčej perspektívy. Pre milovníkov áut je zasa skvelou voľbou jazda na okruhu s rýchlym športovým autom a škola šmyku, v rámci ktorej sa dotyčný naučí mať kontrolu nad vlastným vozidlom aj v mimoriadnych situáciách. Jedná sa tak skvelý jubilejný darček na 50-tku pre otca.

(adrop.sk)

Záhradný gril – originálny darček pre otca na 60-tku

Kvalitný záhradný gril je skvelý darček pre otca na 60-tku, ktorý je milovníkom grilovania, stretnutí s priateľmi a relaxu vo vlastnej záhrade. Pre takéhoto človeka sú letné večery strávené s priateľmi/rodinou a dobrým jedlom tým najhodnotnejším darčekom, aký mu môžete dopriať. Pomocou tohto praktického grilu si môže ľahko a rýchlo pripraviť lahodné pokrmy na grile ako napr. mäsové špeciality, zeleninové pokrmy či nebodaj morské plody.

(electronic-star.sk)

Bicykel – pretože cyklistika je liekom

Klasický a elektrický bicykel je skvelý tip na darček pre muža k 50-tke a to najmä v prípade, keď aj v tomto veku preferuje aktívny a športový životný štýl. Bicykel nie je len praktickým spôsobom dopravy, ale môže byť aj zdrojom zábavy a množstva zážitkov. Okrem jeho využitia na cestu do práce či na nákupy, je skvelým prostriedkom na skúmanie okolitého prostredia a objavovanie nových miest v okolí. Navyše, bicyklovanie zlepšuje kondíciu a podporuje duševné zdravie.

(decathlon.sk)

Poznávací zájazd v Európe – cestovateľský darček na 60-tku pre muža

Poznávací zájazd v Európe je jedinečný zážitkový program, ktorý ponúka možnosť objavovania rôznych kultúrnych a historických pamiatok nachádzajúcich sa v európskych krajinách. Najčastejšie sa jedná o návštevu známych pamiatok ako je Eiffelova veža v Paríži, Koloseum v Ríme či Buckinghamský palác v Londýne. Takýto zájazd zvyčajne trvá niekoľko dní a zahŕňa ubytovanie v hoteli, stravovanie a dopravu medzi jednotlivými destináciami – skrátka originálny darček na 60-tku pre chlapa.

(pelikan.sk)

Nevybrali ste si? Skúste pozrieť na nasledovných e-shopoch

(4,8*; zdroj: heureka.sk; 20 467 recenzií)

(4,8*; zdroj: heureka.sk; 7 148 recenzií)

(4,1*; zdroj: google.com; 54 recenzií)

(4,7*; zdroj: heureka.sk; 81 983 recenzií)

Aký by bol vhodný darček pre ženu na 50-tku a 60-tku? Máme pár skvelých tipov.

Životné jubileum 50 a 60 rokov vašej milovanej manželky, sestry, mamy, svokry, známej či kolegyne z práce si rozhodne zaslúži premyslený nápad na darček. Prísť tak musíte hlavne s niečím originálnym a nevšedným, čo odzrkadlí váš vzájomný vzťah a puto medzi vami. Aj preto sme pre vás pripravili niekoľko neobyčajných tipov na darček pre ženu na 50-tku a 60-tku, ktoré by mohli naozaj potešiť nežné pohlavie.

Značková kabelka – luxusný kúsok dodávajúci šmrnc každému outfitu

Značková kabelka je elegantný a luxusný darček pre ženu, ktorá ocení kvalitu a štýl. Značkové kabelky sú vhodný darček pre ženu na 50-tku aj 60-tku, pretože sú vyrobené z tých najkvalitnejších materiálov, majú precízne spracované detaily a štýlový atraktívny dizajn dodávajúci outfitu šmrnc. Často sú tiež vybavené viacerými praktickými vreckami a priečinkami, vďaka čomu je možné v nich uskladniť všetky dôležité veci.

(eobuv.sk)

Drevené hodinky s gravírovaním – elegantný darček pre ženu na 50-tku a 60-tku

Drevené hodinky s gravírovaním nie sú len jedinečným mužským darčekom, ale vhodné sú aj pre nežné pohlavie v každom veku. Jedná sa o veľmi praktický moderný darček, ktorý je možné nosiť nielen počas všedného a bežného dňa, ale aj na špeciálne spoločenské udalosti. Ich univerzálnosť je daná ich nadčasovosťou, použitím prírodných materiálov, minimalistickým dizajnom a možnosťou kombinovania s rôznymi outfitmi.

(bateson.sk)

Wellness pobyt – oddych, relax a starostlivosť o zdravie poteší každú ženu

Wellness pobyt je skvelý darček pre mamu na 50-tku, aby si dopriala oddych a načerpala nové sily. V rámci wellness pobytu si môže vychutnať rôzne relaxačné procedúry ako sú masáže, kúpele či sauna. Okrem toho je v rámci tohto pobytu často zahrnutý aj vstup do bazéna či fitness centra. Wellness pobyt je skrátka skvelá forma oddychu – zaručený máte pokoj od starostí každodenného života, ale aj kvalitnú starostlivosť o vaše zdravie.

(zlavadna.sk)

Šperk – darček hodný špeciálneho jubilea

Šperk je luxusný darček, ktorý je hodný špeciálnej udalosti, akou je okrúhle jubileum. Ocení ho každá správna manželka, ale rovnako ide o skvelý darček pre mamu na 60-tku. Vybrať si môžete rôzne formy šperkov, napr. elegantný náramok na ruku, štýlové náušnice či decentný náhrdelník. Materiál, z ktorého je šperk zhotovený, však nikdy nezabudnite prispôsobiť preferenciám danej osoby. Zvoliť tiež môžete gravírovanie, vďaka ktorému získa šperk väčšiu sentimentálnu hodnotu.

(sofia.sk)

Zážitkový darček – pre ženy, ktoré si život rady vychutnávajú plnými dúškami

Zážitkový darček je niečo, na čo obdarovaná osoba len tak ľahko nezabudne – najmä ak danú aktivitu dotyčná osoba ešte nikdy doposiaľ nevyskúšala. Skvelým príkladom je napr. let balónom, ktorý umožní oslávenkyni vychutnať si prekrásny pohľad na miestnu krajinu aj z vtáčej perspektívy. Pre milovníčky adrenalínových kúskov je možno vhodné niečo viac vzrušujúcejšie – napr. tandemový zoskok padákom.

(adrop.sk)

Prístroje na starostlivosť o pleť – pretože zdravá pleť je dôležitá

Užitočný darček pre ženu na 60-tku je séria rôznych prístrojov, ktorá je určená na starostlivosť o pleť. V súčasnosti je dostupná široká škála týchto prístrojov, ktoré pomáhajú udržiavať pokožku zdravú, hydratovanú a mladistvú. Medzi tieto prístroje patrí napr. elektrický čistič tváre odstraňujúci nečistoty, šikovný epilátor alebo masážny prístroj, ktorý zlepšuje cirkuláciu krvi a elasticitu pokožky.

(notino.sk)

Nevybrali ste si? Skúste pozrieť na nasledovných e-shopoch

(4,9*; zdroj: heureka.sk; 12 868 recenzií)

(4,9*; zdroj: heureka.sk; 5 998 recenzií)

(4,8*; zdroj: heureka.sk; 12 996 recenzií)

(4,5*; zdroj: google.com; 104 recenzií)

Darček nie je všetko – nezabúdajte na to najdôležitejšie…

V tomto článku sme sa spoločne pozreli na niekoľko jednoduchých spôsobov, ako vybrať ten správny darček pre päťdesiatnika/šesťdesiatnika. V konečnom výsledku ale nezáleží na tom, či zvolíte praktický, zábavný alebo sentimentálny darček. Dôležité je vždy darovať ho s láskou. Nám už zostáva len dúfať, že aj práve vďaka našim radám budú vaši blízky príjemne prekvapení a ocenia vašu snahu potešiť ich.

Páčil sa vám článok? Dajte nám vedieť 

5/5 - (1 vote)
NakupnyKompas.sk

NakupnyKompas.sk

- Prinášame reálnu skúsenosť -

Hľadáme, prekladáme (české, nemecké a anglické zdroje), objasňujeme a pýtame sa na rady zo strany odborníkov. Tvoríme pre vás obsah na rôzne témy. Snažíme sa prinášať reálnu skúsenosť aj od vás, našich čitateľov.

Plánujete si v blízkej dobe niečo kúpiť? Podeľte sa s nami o skúsenosti a ma Vás za to odmeníme.

8
9