V dnešnej modernej dobe vzniká množstvo skvelých inovácií, nielen v oblastiach elektroniky, ale aj v procesoch výroby oblečenia. Stretávame sa čoraz viac so smart prístupom, ktorý umožňuje oblečeniu nadobudnúť nové a doteraz nepoznané kvality. S podobným smart prístupom prišli aj páni z Českej republiky so značkou CityZen.

Čo ponúka značka CityZen?

Značka CityZen si zakladá na kvalite a moderných inováciách. Venujú sa výrobe tričiek, polokošieľ, košieľ a spodnej bielizne s neobyčajnými vlastnosťami. Hlavným nápaditým prvkom, ktorým značka zaujala bolo vyvinutie unikátneho trička, na ktorom nie je vidieť pot a dokáže odolať špine či znížiť zápach pri potení. Všetky produkty sú vyrábané v Česku, pričom posolstvo svojej práce značka rozširuje aj do susedných európskych štátov.

Aký je prvý dojem po doručení balíka?

Výrobky sú balené nápadito s dôrazom na kvalitu, pričom samotné polokošele a tričká sú ukryté v recyklovanom papieri šetriacim naše životné prostredie. Už pri samotnom vybaľovaní poteší aj samotný obal s nápaditým sloganom: „Trik je v triku“. Hneď možno vytušiť, že obsahom nebude len nejaké obyčajné tričko. Rovnako nápadité a v dnešnej dobe až tak často nevídané je aj ručne napísané poďakovanie za zakúpenie produktu značky CityZen, ktoré nájdete v balení.

Tričká sú zabalené v recyklovanom papieri s označením ich výhod

Ručne napísané poďakovanie, ktoré určite poteší 😉

Načo sme sa zamerali pri recenzii?

V našej recenzii sa zameriavame primárne na dva hlavné produkty od značky CityZen, t.j. „neobyčajné“ polokošele a bavlnené tričká s 3/4 rukávom určené pre dámy. Oba produkty je možné využiť v práci, voľnom čase či v škole. Možnosti sú nekonečné. Oba produkty oplývajú kvalitným spracovaním a predovšetkým špeciálnymi vlastnosťami, ktoré zaručujú odolnosť voči škvrnám a špine.

Dámska polokošeľa

1, Kvalita spracovania

Kvalita spracovania je vysoko nadpriemerná. Zaručené je rovnomerné spracovanie švou bez voľných nití a skvele spracovaný golier. Na rukávoch možno nájsť príjemne zapracovaný ružový lem na rukávoch bez viditeľných nedostatkov. Samozrejmosťou je aj vyšitá veľkosť a značka na polokošeli. Gombíky sú kvalitne prišité, pričom pri štítku z vnútornej strany je možné nájsť i náhradný. Na štítku z vnútornej strany sa nachádzajú informácie o zložení a podrobnostiach o praní, žehlení či sušení. V spodnej časti polokošele je prišité aj logo značky CityZen.

Detaily polokošele, ktoré sú kvalitne spracované a dokonale sedia

2, Materiál

Polokošeľa je tvorená z 95% bavlny a 5% Lycri. Na výrobu je využitá najlepšia dlhovláknitá bavlna na súčasnom svetovom trhu. Naopak, Lycra zabezpečuje vysokú pružnosť. Polokošeľa je dobre priedušná a príjemná na dotyk. Štítok z vnútornej strany neškrabe, keďže má dobre spracované okraje. Vonkajšia strana odoláva kvapalinám a škvrnám, takže sa nemusíte báť znehodnotenia svojej polokošele. Naopak, vnútorná strana dobre saje, čo je možno vidieť aj na obrázkoch. Pri skúške bolo vidieť, že napriek mokrej vnútornej strane, vonkajšia ostáva stále suchá bez akéhokoľvek fľaku či škvrny.

Detailý pohľad na vonkajšiu (odoláva vode) a vnútornú (postupne saje vodu) stranu poľokošele

Napriek mokrému fľaku na vnútornej strane, vonkajšia ostala bez viditeľného fľaku

3, Pohodlie pri nosení

Polokošeľa splnila očakávania, ktoré sme od nej mali. Jej nosenie bolo pohodlné a vďaka skvelému spracovaniu bola priedušná a hlavne nezanechávala „mapy“ pri potení sa. Výhodou polokošele je taktiež to, že pomerne rýchlo schne z vnútornej strany. Ako opisuje výrobca, polokošeľa odoláva nehodám s vodou či kávou bez zanechania špiny alebo viditeľnej mokrej stopy. Veľkostne (skúšané testerkou s číslom „40“) naplnila očakávania nakoľko švy sedeli dobre na ramenách, rukávy netlačili, dĺžka bola tak akurát. Aj rozmery polokošele okolo pásu a krku sedeli perfektne. Nosenie bolo maximálne pohodlné. 

Poľokošeľa naplnila očakávania. Veľkostne si môžete vybrať S, M, L a XL

4, Skúsenosti

Hlavným rozdielom medzi bežne predávanou polokošeľou a CityZen polokošeľou je odolnosť voči nechceným nehodám, ako je napríklad obliatie kávou či čajom. Pohodlne sa nosí a oplýva kvalitou použitých materiálov. Jej výroba taktiež berie ohľad na ekologické hodnoty. Samotný pot nevidieť ani pri väčšom fyzickom zaťažení a polokošeľa odoláva aj náhodnému zašpineniu pri jedení. Pri nosení CityZen polokošele nedochádza k nadmernému deformovaniu límca, resp. nekrúti sa do vnútornej alebo vonkajšej strany.

5, Cena

Podľa aktuálneho cenníka na stránke je cena polokošele 59 €, čo môže niekoho odradiť. Vďaka neobyčajným vlastnostiam polokošele a kvalite použitých materiálov si však myslíme, že produkt je skvelou investíciou. Vyhnete sa tak neustálemu praniu pri drobnom zašpinení alebo väčšej fyzickej námahe. Polokošeľa tak ostáva bez viditeľných škvŕn a stále je v tip – top stave.

Celkové zhodnotenie

Pozitívnou stránkou CityZen polokošiel je už spomínaná odolnosť voči nechceným nehodám. Pohodlné nosenie a kvalitný materiál je samozrejmosťou. Nevýhodou pre niekoho môže byť vyššia cena.

VÝHODY

  výroba z najlepšej dlhovláknitej bavlny
na svetovom trhu

  obsah Lycri pre pohodlné nosenie

  vonkajšia strana odoláva kvapalinám a škvrnám

  vonkajšia strana ostáva suchá aj napriek mokrej vnútornej strane

  ekologická výroba a balenie

  zmenšenie zápachu spôsobeného potom

  odolnosť voči nechceným nehodám

NEVÝHODY

  vyššia cena

 

Dámske bavlnené tričko s 3/4 rukávom

1, Kvalita spracovania

Ako je možné vidieť, CityZen tričko je veľmi kvalitne spracované. Spracovanie švou je rovnomerné bez voľných nití. Lem okolo krku je skvele spracovaný, pričom neškriabe. Na tričku nájdete aj potlačenú veľkosť, značku a materiál. Z vnútornej strany sa nachádza aj štítok s informáciou o zložení a podrobnostiach o praní, žehlení či sušení. V spodnej časti polokošele je prišité logo značky CityZen.

Kvalitne spracované švy bez akýchkoľvek voľných nití

2, Materiál

Polokošeľa je tvorená z 95% bavlny a 5% elastanu. Pre produkciu tričiek je využitá najlepšia dlhovláknitá bavlna na svetovom trhu. Naopak, elastan zabezpečí, aby mám CityZen tričká lepšie sedeli. Štítok z vnútornej strany neškriabe vďaka dobre spracovaným krajom. Vonkajšia strana odoláva kvapalinám a škvrnám, pričom vnútorná strana dobre saje. Pri skúške ostala vonkajšia strana suchá aj napriek mokrej vnútornej strane. Na obrázku je možné vidieť menší fľak, ktorý sa po vyschnutí vytratil – viď. pravá spodná strana pri štítku s logom. Pri výrobe trička sa využíva najmodernejší prístup šetriaci vodu a celý proces výroby prebieha v Českej republike. Tričká tak nie sú dovážané cez pol planéty z ázijských krajín.

Detailý pohľad na vonkajšiu (odoláva vode) a vnútornú (postupne saje vodu) stranu trička

Viditeľný mokrý fľak na vnútornej strane. Na vonkajšej strane menší fľak viditeľný len pri sústredenom pohľade naň (dole vpravo; vonkajšia strana ostala suchá)

3, Pohodlie pri nosení

Tričko splnilo všetky očakávania, ktoré sme od neho mali. Nosenie bolo pohodlné bez zanechávania výrazných viditeľných „máp“ po pote. Tričko je priedušné, vnútorná strana pomerne rýchlo vyschne a taktiež tričko odoláva prípadným nehodám s vodou či kávou bez zanechania špiny alebo viditeľnej mokrej stopy na povrchu. Veľkostne (skúšané testerkou s číslom „XL“) naplnila očakávania nakoľko švy sedeli dobre na ramenách a rukávy netlačili. Samotná dĺžka trička bola primeraná a rozmery okolo pásu a krku tiež vyhovovali. Tričko sa príjemne nosí a dokonale prispôsobuje nositeľovi. 

Tričko naplnilo očakávania. Veľkostne si môžete vybrať S, M, L, XL a XXL

4, Skúsenosti

Výsledkom nášho testovania je zistenie, že reklamované vlastnosti produktov sú pravdivé rovnako ako prezentované kvality. Celkovo sa tričko veľmi dobre nosí, či už v práci alebo vo voľnom čase. Zvýšená odolnosť tričiek spočíva v odolávaní vonkajšej strany bežným „nehodám“ ako je obliatie vodou, kávou alebo inými tekutinami. Taktiež je zamedzené vzniku viditeľných „máp“ spôsobených potom.

5, Cena

Podľa aktuálneho cenníka na stránke je cena trička 34,40 €, čo môže byť pre niekoho dosť veľká nevýhoda. Avšak, vďaka neobyčajným vlastnostiam trička a spomínanej kvalite materiálov je cena za produkt podľa nás primeraná. Vyhnete sa tak neustálemu praniu pri náhodnom zašpinení alebo obliatí, čo značne zníži náklady na pranie. Rovnako tričko vyzerá stále tip – top aj pri väčšej fyzickej námahe a bez viditeľných škvŕn na jeho povrchu.

Celkové zhodnotenie

Hlavnou výhodou je odolnosť voči nechceným nehodám, ako obliate kávou či čajom, pohodlné nosenie a kvalitný materiál využitý na výrobu trička. To všetko v rámci ohľadu na prírodné prostredie vďaka ekologickému prístupu značky. Nevýhodou pre niekoho môže byť vyššia cena a fakt, že na krátku dobu (pri lepšom uhle pohľadu) vzniká málo viditeľný fľak pri obliatí,
ktorý sa, ale vytratí hneď pri vysušení.

VÝHODY

  zhotovenie z najlepšej dlhovláknitej bavlny na svetovom trhu

  obsah elastanu pre pohodlné nosenie a držanie formy trička

  vonkajšia strana odoláva kvapalinám a škvrnám

  napriek mokrej vnútornej strane ostáva vonkajšia strana suchá

  ekologický prístup výroby a balenia

  zmenšenie zápachu spôsobeného potom

  odolnosť voči nechceným nehodám

NEVÝHODY

  vyššia cena

  na vonkajšej strane bol viditeľný (pri sústredenom pohľade naň) menší fľak; ktorý sa po krátkom vyschnutí stratil (nezanechal žiadnu stopu)

Finálne zhodnotenie

Celkovo CityZen produkty hodnotíme mimoriadne kladne vzhľadom na výhody, ktoré užívateľovi ponúkajú. V tomto prípade platí, že je lepšie uprednostniť kvalitu pred kúpou lacnejších a nekvalitných tričiek. Vďaka nevídaným vlastnostiam CityZen výrobkov sa už nemusíte báť o nechcené zašpinenie oblečenia alebo neduhy spojené s potením.

– KDE VIETE NÁKUP ZREALIZOVAŤ-

NakupnyKompas.sk

NakupnyKompas.sk

- Prinášame reálnu skúsenosť -

Hľadáme, prekladáme (české, nemecké a anglické zdroje), objasňujeme a pýtame sa na rady zo strany odborníkov. Tvoríme pre vás obsah na rôzne témy. Snažíme sa prinášať reálnu skúsenosť aj od vás, našich čitateľov.

Plánujete si v blízkej dobe niečo kúpiť? Podeľte sa s nami o skúsenosti a ma Vás za to odmeníme.

Páčil sa vám článok? Dajte nám vedieť 

5/5 - (2 votes)