S rastúcim vekom sa nám tvoria vrásky, začíname pociťovať bolesti kĺbov, dochádza k zníženiu pružnosti svalov a šliach, straty lesku vlasov a ďalších príznakov. Dôvodom je prirodzené zníženie výskytu kolagénu v tele o cca. 1-1,5 % ročne prirodzeným starnutím. Výraznejšie sa nedostatok kolagénu na pohľad začína prejavovať v 35 roku života.

Zlou správou je, že neexistuje spôsob, ako zabrániť jeho úbytku. Dobrou správou, ale je, že dopĺňaním kolagénu, spomalíte jeho úbytok v tele a oddialite svoj „mladícky vzhľad“.

Čo je to vlastne ten kolagén? Kolagén je jedno zo základných stavebných bielkovín, ktorá je zodpovedná za stabilizáciu kostí, šliach, zubov, chrupaviek, pokožky a mnoho ďalších častí tela. Tvorí okolo 25 – 30 % proteínov v tele a okrem iného zabraňuje ochabnutiu pokožky, riedkym vlasom a bolestiam kĺbov. Pokožka je zodpovedná nielen za krásny vzhľad, ale tiež chráni naše telo pred vonkajšími vplyvmi prostredia, ako napr. slnečné žiarenie.

Prirodzené zvýšenie kolagénu môžete podporiť aj vhodne zvoleným jedálničkom, ktorý by mal obsahovať nasledovné:

hovädzí, bravčový alebo kurací vývar z kostí

jahňacie, divinové, morčacie alebo hovädzie mäso

ryba (napr. losos)

zelenina (rukola, brokolica, cesnak, paradajky, fazuľa, …)

ovocie (jablká, čerešne, pomaranče, jahody, …)

Vhodným výživovým doplnkom, ktorý má priaznivý vplyv na bunkovú obnovu a spomaľuje úbytok kolagénu je aj IncaCollagen. V tejto recenzii vám priblížime, aký dojem na nás zanechal a aké zmeny sme pri jeho používaní pocítili.

– PRVÝ DOJEM –

IncaCollagen od zadania objednávky u výrobcu incacollagen.sk až po doručenie prišiel expresne rýchlo, objednávka v stredu a v piatok už bola doručená. Obsah balíka bol v polystyrénových granuliach kvalitne zabalený. Obsahom balenia boli v našom prípade 3x balenie IncaCollagen, 3x vitamín C, kvalitný zelený čas GeishaOxalis 50g, 1x balenie kozmetických vreckoviek, informačný leták, návod na používanie a vzorka IncapetCollagen pre zvieratá. Vitamín C sme dostali ako darček, rovnako ako aj zelený čaj, vreckovky a IncapetCollagen (pochopiteľne darček závisí od aktuálnej akcie, ktorú e-shop v čase vašej kúpy ponúka).

Rozbaľovanie nám spríjemňoval svojou vôňou zelený čaj. Jedno balenie IncaCollagen obsahuje 30 vrecúšok s hmotnosťou 90g (3g/1 vrecúško), jedno balenie vitamínu C obsahuje 30 tabliet a  kozmetické vreckovky s 58 útržkami.

Český výrobca  stavil na kvalitu o čom svedčí certifikát od nemeckého anti-dopingového laborátória, ktorý potvrdzuje jeho úplnú bezpečnosť a nezávadnosť aj u športovcov.

Kvalitne zabalený IncaCollagen a obsah po vybalení

Súčasťou balenia bolo aj 3x balenie vitamínu C, 1x balenie kozmetických vreckoviek, 50g zeleného čaju GeishaOxalis a vzorka IncapetCollagen pre zvieratá

– NIEČO BLIŽŠIE O PRODUKTE –

IncaCollagen je 100% morský kolagén bez prísad, ktorý obsahuje v jednej odporúčanej dennej dávke (3g/1 sáčok) až 3000 mg účinného hydrolyzovaného kolagénu. Je bez akýchkoľvek sladidiel, farbív alebo ochucovadiel. Tajomstvom výroby IncaCollagen je jedinečná metóda za studena, ktorá sa volá hydrolýza. Kolagén je tým pádom veľmi dobre vstrebateľný a nespôsobuje problémy s trávením. Telo s ním zachádza rovnako, ako by si ho vyprodukovalo samo.

Konzumovanie sa odporúča takmer každému (ženy, muži, športovci, starší ľudia, …), keďže pribúdaním veku sa kolagén pomaly odbúrava. Výrobca udáva, že nie je vhodný pre deti a tehotné ženy, preto pri užívaní odporúčame riadiť sa informáciami na balení, pokynmi výrobcu alebo užívanie konzultovať s lekárom.

Oceňujeme praktickosť a rozmery balenia (50 x 85 mm), ktoré si môžete ľahko zobrať so sebou. Nezabudnite si so sebou zobrať aj priložený vitamín C (balenie o rozmeroch Ø 45 x 85 mm), aby sa kolagén lepšie vstrebal, znížila sa vaša miera únavy a vyčerpania.

Obsah balenia IncaCollagen (30 vrecúšok) s návodom na užívanie

– ZLOŽENIE INCA COLLAGEN –

Výrobca deklaruje, že sa jedná o 100%  čistý morský trojzložkový výživový doplnok (kolagén typu I, II, III), bez príchute a farbív.

Kolagén typu I. (80%)

  • Najviac zastúpený kolagén v tele, tvorí až 90% celkového kolagénu. Nachádza sa takmer vo všetkých tkanivách, kostiach, pokožke, chrupavkách a zuboch. Prítomnosťou v tele nám zlepšuje pružnosť pokožky, vyhladzuje vrásky, napomáha rastu vlasov a nechtov, zabezpečuje obnovu svalov, kostí a chrbtice.

Kolagén typu II. (19,5%)

  • Jej výskyt je najmä v chrupavke. Tvorí spojivové tkanivo a chráni kosti v kĺboch a platničkách. Výskyt proteínových molekúl nájdete aj v mieche a očiach. Pomáha pri bolestiach kĺbov alebo ich zápalom.

Kolagén typu III. (0,5%)

  • Najväčšie zastúpenie má v črevách, svaloch, krvných cievach aj v maternici. V spojitosti s kolagénom typu I je balzamom pre hojenie čriev a zlepšenie pružnosti pokožky. Pomôže vám, ak máte problém s trávením, ktorý súvisí s črevami.

Súčinnosť všetkých troch typov kolagénu dodá vášmu telu potrebné bielkoviny, ktoré sa prejavia, nielen krajšou a pružnejšou pokožkou, ale zavďačia sa vám okrem iného aj svaly a kĺby.

Zloženie IncaCollagen a odporúčanie dávkovania

– AKO UŽÍVAŤ INCA COLLAGEN –

Podobne, ako uvádza výrobca aj my odporúčame pri užívaní kolagénu rozpustiť si ho v pitnej vode 2-3 dl. Ak by niekto cítil slabšiu rybaciu chuť, my sme ju cítili len veľmi jemne, je možné zvoliť džús (nie graperfruit), ovocnú šťavu, mlieko alebo aj proteínový nápoj.

Jeho užívanie je jednoduché a nezaberie vám viac ako minútu. Prášok si nasypte do suchého pohára, zalejte tekutinou a zamiešajte. HOTOVO. Pri užívaní nezabudnite ani na vitamín C pre lepšie vstrebávanie kolagénu. Neprekračujte výrobcom udávanú dennú dávku 10 000 mg, mohlo by to viesť k nevoľnosti, závratom, bolestiam brucha alebo ospalosti.

Ak ste doteraz ešte nemali skúsenosti s užívaním kolagénu, je dôležité absolvovať 2-3 mesačnú úvodnú kúru. Počas tejto kúry užívajte 1 vrecúško (9 g) denne. Po absolvovaní úvodnej kúry je možné znížiť prísun kolagénu na jedno vrecúško, každý tretí deň.

Rozhodnutie, kedy budete kolagén užívať je na vás, môžete buď ráno alebo večer pred spaním. Ak ste aktívny športovec, užitím kolagénu pred spaním podporíte regeneračné procesy v tele.

DOBRE VEDIEŤ:

Kolagén sa neodporúča užívať v káve, na zahustenie polievok a omáčok alebo pri domácom pečení, ako čiastočná náhrada múky.

Ani príprava iným spôsobom, ako odporúča výrobca, nerobila kolagénu problém a bezproblémovo sa rozpustil

– VÝHODY A NEVÝHODY –

VÝHODY

  jednoduchá príprava

  dobrá rozpustnosť

  dodávaný s vitamínom C (v závislosti od e-shopu)

  100% čistý morský kolagén bez prísad

  pozitívne účinky na telo v širšom spektre (zdravšie vlasy a nechty, pružnejšia pokožka, lepšia pohyblivosť kĺbov, …)

  podporenie regeneračných procesov v tele

  praktické balenie (bez potreby odmerky a obmedzení na cestách)

NEVÝHODY

  vyššia obstarávacia cena

  decentná rybacia chuť a zápach (pri zapíjaní vodou; chuť nápoja ostáva bezo zmeny)

– RECENZIE A SKÚSENOSTI ZO STRANY UŽÍVATEĽOV –

Celkové hodnotenie, zdroj: heureka.sk

Vybrané recenzie, zdroj: pilulka.sk

– NAŠE HODNOTENIE –

Ideálny výživový doplnok, akým je INCA Collagen odporúčame všetkým, ktorí majú nad 30 rokov, kde má väčší význam, ako pri mladších ročníkoch. Vhodným doplnkom je bezpochyby pre športovcov z dôvodu lepšej regenerácie tela. Cena jedného balenia je síce o niečo drahšia (cca. 49 Eur/30 vrecúšok), ale v porovnaní s dodanou kvalitou, ktorou disponuje, je to prijateľné.

Pri užívaní s čistou vodou bolo veľmi mierne cítiť rybaciu chuť a zápach, ale pri zmiešaní s džúsom alebo ovocnou šťavou sa tento minimálny nedostatok vytratil. Je to, ale každého subjektívny pocit, niekto to necíti ani pri zapíjaní čistou vodou. Aktuálne po dvoch týždňoch používania je cítiť malú zmenu k lepšiemu a to pri znížení lámavosti nechtov a zdravších vlasoch. Aj napriek pomerne krátkej dobe hodnotíme kolagén pozitívne a vrelo odporúčame ostatným.

– NÁKUP ODPORÚČAME V OVERENÝCH E-SHOPOCH –

NakupnyKompas.sk

NakupnyKompas.sk

- Prinášame reálnu skúsenosť -

Hľadáme, prekladáme (české, nemecké a anglické zdroje), objasňujeme a pýtame sa na rady zo strany odborníkov. Tvoríme pre vás obsah na rôzne témy. Snažíme sa prinášať reálnu skúsenosť aj od vás, našich čitateľov.

Plánujete si v blízkej dobe niečo kúpiť? Podeľte sa s nami o skúsenosti a ma Vás za to odmeníme.

Páčila sa vám recenzia? Dajte nám vedieť 

5/5 - (4 votes)