Holenie je dennodennou rutinou každého moderného chlapa starajúceho sa o svoj zovňajšok. Aj preto je zrýchlenie procesu holenia skvelou príležitosťou ako ušetriť veľa času, ktorý je následne možné využiť záživnejšie a hlavne zmysluplnejšie. Kratší čas holenia môžete dosiahnuť najmä použitím pánskeho holiaceho strojčeka, ktorý je akousi podstatne vylepšenou verziou bežne predávanej jednorazovej žiletky. Nejedná sa však o jedinú výhodu tohto pánskeho pomocníka.

To najdôležitejšie v skratke

  Prečo je vlastne dobré zaobstarať si pánsky holiaci strojček? Oboznámte sa s jeho úžasnými výhodami uľahčujúcimi každodenné holenie a doprajte si tak zaslúženú starostlivosť o vašu tvár, krk alebo bradu. Ak túžite po skrátení času potrebného na holenie, holiaci strojček je pre vás ten správny pomocník.

  Zabúdať však netreba na výber toho správneho modelu, aby ste boli so zakúpeným strojčekom čo najviac spokojný. Vybrať si môžete klasický manuálny strojček alebo jeden z dvojice elektrických prevedení. Každý z nich samozrejme ponúka rozdielne výhody a techniky samotného holenia.

  Pri výbere vhodnej mašiny na holenie je dobré vždy staviť na overené značky, ktoré sa už holiacim strojčekom venujú nejaký ten piatok. Rowenta, Philips, Remington, Sencor alebo Braun – to všetko sú spoľahlivé značky, ktoré rozhodne stoja za zmienku. Viac sa o nich však dozviete v rámci článku.

  Na našom trhu si holiaci strojček môžete zakúpiť aj v rôznorodých prevedeniach s množstvom funkcií a dodatočných doplnkov pre komfortné holenie. Za lepšiu výbavu si však samozrejme aj poriadne priplatíte – stredná trieda pánskych holiacich strojčekov sa totiž pohybuje v rozmedzí 40 až 200 eur.

Čo je to pánsky holiaci strojček a prečo sa oplatí zaobstarať si ho?

Pánsky holiaci strojček je praktická pomôcka určená pre všetkých mužov, ktorá výrazným spôsobom zjednodušuje samotné holenie. Jedná sa o plnohodnotného nástupcu bežne predávanej jednorazovej žiletky, ktorý ponúka jednoduchšie, rýchlejšie, bezpečnejšie, ale aj podstatne komfortnejšie holenie.

V porovnaní s dámskymi holiacimi strojčekmi sú tieto pánske prevedenia lepšie prispôsobené holeniu citlivej pokožky v oblasti tváre. Holiaci strojček pre mužov vám však neuľahčí len každodenné rutinné holenie – niektoré modely vám totiž môžu verne poslúžiť aj na samotné zastrihávanie. U kvalitnejších modeloch sa môžete stretnúť aj s bohatým príslušenstvom a to v podobe rôznorodých špeciálnych nadstavcov a pokročilejších funkcií.

...

Aké typy holiacich strojčekov poznáme? Nájdite pre seba ten správny model

Holiaci strojček je skvelý pomocník jedine vtedy, keď vami vybraný model zohľadňuje vaše potreby. Vyberať si môžete buď spomedzi elektrických holiacich strojčekov, ale taktiež môžete siahnuť aj po klasickom manuálnom holiacom strojčeku, ktorý nevyžaduje napájanie. Medzi elektrické modely patria planžetové a frézkové holiace strojčeky, pričom každý z nich poskytuje nejaké špeciálne výhody oproti klasickému manuálnemu prevedeniu.

Planžetový holiaci strojček

Planžetový holiaci strojček pre mužov je charakteristický svojou holiacou plochou v podobe čepele alebo viacerých čepelí, ktoré sú zakryté zakrivenou kovovou planžetou s malými dierkami. Samotné chĺpky sú počas holenia pretláčané cez tieto dierky a prerezané čepeľami. Holenie týmto strojčekom vyžaduje rovné a dlhšie pohyby.

Výhodou planžetového strojčeka je, že je vhodný pre každodenné holenie kratších fúzov, brady a krku. Jedná sa o častú voľbu mužov s citlivou pokožkou, pretože sa dokáže ľahšie prispôsobiť kontúram tváre a spôsobuje minimálne podráždenie. Oproti frézkovému holiacemu strojčeku je hlučnejší a jeho čistenie je náročnejšie. Vo všeobecnosti platí, že planžetové strojčeky pre mužov nie sú vhodné na holenie dlhších fúzov.

VÝHODY

  holenie kratších fúzov

  menšie podráždenie pokožky

  možnosť ľahkého holenia brady a krku

  vhodné pre mužov s citlivejšou pokožkou

  jednoduché prispôsobenie sa kontúram tváre

NEVÝHODY

  hlučnejšie

  náročnejšie na čistenie a údržbu

  nevhodné pre dlhé chĺpky a menej časté holenie

Frézkový (rotačný) holiaci strojček

Frézkový alebo rotačný holiaci strojček pre mužov je charakteristický prítomnosťou niekoľkých rotujúcich holiacich hláv, pričom kvalita samotného holenia závisí od ich rýchlosti. Holenie týmto strojčekom vyžaduje malé a krúživé pohyby po pokožke. Obrovskou výhodou frézkového strojčeka je, že je vhodný hlavne na holenie dlhších a tvrdších fúzov.

Zvyčajne je tak častou voľbou mužov, ktorí sa neholia každý deň, resp. preferujú holenie niekoľkodňového strniska. Oproti planžetovému holiacemu strojčeku je menej hlučný a jeho čistenie je o čosi jednoduchšie. Vo všeobecnosti platí, že frézkové strojčeky pre mužov nie sú vhodné na holenie krátkych fúzov. Rátať tiež musíte s vyššou cenou týchto strojčekov.

VÝHODY

  menej hlučné ako planžetový typ

  holenie dlhších a tvrdších fúzov

vhodné pre mužov, ktorí sa neholia každý deň

  menej náročné na údržbu ako planžetový typ

NEVÝHODY

  vyššia cena

  nevhodné pre krátke fúzy

  nevhodné pre každodenné holenie

Manuálny neelektrický holiaci strojček pre mužov

Manuálny holiaci strojček pre mužov je najjednoduchším druhom holiaceho strojčeka, ktorý umožňuje dokonale hladké holenie. Od frézkového a planžetového holiaceho strojčeka sa líši tým, že ho nie je nutné napájať – nejedná sa totiž o elektrický holiaci strojček pre mužov. Rovnako disponuje lepšou skladnosťou a podstatne nižšou cenou. Obyčajne sa používa iba na mokré holenie a počas samotného holenia je nutné vždy používať penu alebo gél.

Natrafiť môžete buď na jednorazové strojčeky alebo strojčeky s možnosťou výmeny hlavice po jej otupení. Ich hlavnou nevýhodou je absencia funkcií, ktoré poskytujú elektrické holiace strojčeky. Taktiež pri ich použití je potrebné rátať s vyšším rizikom podráždenia pokožky a potrebou dlhšieho času na holenie.

VÝHODY

  nízka cena

  jednoduchosť

  dokonale hladké holenie

  nie je potrebné žiadne napájanie

  skladnejšie ako elektrické holiace strojčeky

NEVÝHODY

  dlhší čas holenia

  iba mokré holenie

  vyššie riziko poranenia pokožky

   absencia funkcií elektrických strojčekov

(andreashop.sk)

Najlepší holiaci strojček na bradu a fúzy – aké sú najdôležitejšie kritériá?

Najlepší holiaci strojček na bradu a fúzy musíte vždy vyberať na základe niekoľkých základných kritérií, ktoré majú priamy dosah na kvalitu holenia a celkovú spokojnosť s daným holiacim strojčekom. Najdôležitejšie je samozrejme vybrať vhodný typ strojčeka – tu máte na výber klasický manuálny alebo dvojicu elektrických modelov. Medzi ďalšie dôležité kritériá patrí napríklad typ napájania, holenie alebo zložitosť samotného čistenia.

Správny typ holiaceho strojčeka je základ

Principiálne najjednoduchším modelom je manuálny holiaci strojček, ktorý zabezpečí dokonale hladké holenie bez potreby napájania. Pri tomto prevedení však musíte rátať s absenciou užitočných funkcií, vyšším rizikom podráždenia a dlhším časom holenia. Elektrické strojčeky poskytujú už rôznorodé funkcie a umožňujú rýchle holenie. Planžetový holiaci strojček je šetrnejší k citlivej pokožke a určený je prevažne na každodenné holenie kratších fúzov, brady a krku. Nevýhodou je jeho vyššia hlučnosť. Frézkový (rotačný) holiaci strojček je určený na menej časté holenie dlhších a tvrdších fúzov, ale aj na prípadnú starostlivosť o vlasy. V porovnaní s planžetovým modelom má tichší chod a vyššiu cenu.

Suché alebo mokré holenie?

Rozhodnúť sa tiež musíte, či preferujete mokré alebo suché holenie. Suché holenie je podstatne rýchlejšie a pohodlnejšie, pretože nevyžaduje vodu a použitie rôznych prípravkov. Nevýhodou tohto spôsobu holenia je väčšie riziko podráždenia samotnej pokožky a nedokonalé oholenie tvrdších fúzov. Naopak, mokré holenie vyžaduje použitie rôznych prípravkov, napr. holiacej peny alebo holiaceho gélu. Použitie týchto prípravkov zaručí vyšší komfort pre citlivú pokožku a súčasne zmäknutie tvrdších fúzov pre ľahšie holenie. Jeho nevýhodou je však o čosi vyššia finančná náročnosť a dlhší čas holenia v porovnaní so suchým holením.

Napájanie a výdrž batérie ovplyvnia komfort pri holení

Pri výbere typu napájania je to o čosi jednoduchšie. Sieťové strojčeky musia byť neustále zapojené v elektrickej zásuvke a sú vhodnejšie na holenie doma – najmä vtedy, ak máte vhodne umiestnenú zásuvku v kúpeľni. Nevýhodou je, že neumožňujú mokré holenie. Medzi mobilné typy strojčekov patria akumulátorové prevedenia. Akumulátorové strojčeky je potrebné nabiť pred použitím, čo vám poskytne možnosť sa následne oholiť kdekoľvek a kedykoľvek. Obyčajne sú však takéto strojčeky trochu drahšie z dôvodu prítomnosti drahšieho akumulátora. Cena sa tak zvyšuje so zvyšujúcou sa výdržou akumulátora – obyčajne sa jedná o 40-60 minútovú výdrž. Ak sa neviete rozhodnúť medzi sieťovým a akumulátorovým modelom, stále máte možnosť vybrať si model umožňujúci oba spôsoby napájania. Poslednou možnosťou je batériový holiaci strojček, ktorý má však malú výdrž a vyžaduje neustále dokupovanie AA a AAA batérií.

Planžetový holiaci strojček je ideálnou voľnou na každodenné holenie

Celkový dojem ovplyvní aj kvalita spracovania, frekvencia vibrácií a hlasitosť strojčeka.

Kvalita spracovania je u holiacich strojčekoch veľmi dôležitá. Správny strojček by mal byť ergonomický, dostatočne ľahký a jeho čepele by mali byť zhotovené z kvalitných a odolných materiálov (napr. oceľ), ktoré nehrdzavejú. Súčasne by mal strojček disponovať aj dostatočnou frekvenciou vibrácií, keďže vyššia frekvencia vibrácií zabezpečí rýchlejšie a kvalitnejšie holenie. Ak zvolíte strojček s malým počtom vibrácií, tak na holenie do hladka môžete zabudnúť. Čím je teda frekvencia vibrácií vyššia, tým lepšie. Nikdy tiež nezabúdajte ani na hlučnosť samotného strojčeka. Vo všeobecnosti platí, že elektrické planžetové holiace strojčeky sú podstatne hlučnejšie ako frézkové prevedenia. Najmenej hlučným typom je samozrejme manuálny holiaci strojček, ktorý nevydáva žiadny zvuk.

Jedine špeciálne funkcie zabezpečia komfort pri holení a čistení strojčeka

Čím viac funkcií má daný strojček, tým sa stáva univerzálnejším nástrojom na holenie. Praktickosť strojčeka zvyšuje napríklad rýchlonabíjanie, ktoré umožní nabitie akumulátorovej baterky strojčeka do niekoľkých minút. Skvelou vychytávkou je aj možnosť umytia pod tečúcou vodou, čo výrazným spôsobom uľahčí údržbu. Suché čistenie je totiž podstatne náročnejšie na odstránenie chĺpkov zo strojčeka. Vodeodolnosť zasa poskytne možnosť mokrého holenia a použitie strojčeka počas sprchovania. Medzi pokročilé funkcie patrí možnosť pripojenia Bluetooth, vďaka ktorej je možné získavať informácie o strojčeku a samotnom holení pomocou smartfónu.

Nezabudnite si zistiť aj to, aké doplnky sú obsiahnuté v danom balení

Komfort používania pánskych holiacich strojčekov je vždy spätý s pestrosťou pribalených doplnkov. Medzi najbežnejšie doplnky patria rôznorodé nadstavce pre špecifické techniky holenia a určité partie tela, ktoré výrazným spôsobom zvyšujú využiteľnosť samotného strojčeka. Na vhodné prenášanie strojčeka je dobré využiť cestovnú taštičku alebo obal na strojček, ktoré môžu byť u niektorých modelov obsiahnuté v balení. Neoceniteľným pomocníkom je aj LED indikátor nabíjania alebo displej, vďaka ktorým budete vždy informovaný o potrebe nabitia strojčeka.

Pozerať treba aj na cenu holiaceho strojčeka

Nemenej dôležitým parametrom pri výbere vhodného holiaceho strojčeka je práve obstarávacia cena, ktorá sa pri niektorých modeloch môže vyšplhať aj na niekoľko stoviek eur. Najlacnejším typom holiaceho strojčeku je práve klasický manuálny holiaci strojček. Naopak, najdrahšie sú zvyčajne frézkové holiace strojčeky. Cena sa môže zvyšovať aj na základe výbavy, ktorá sa ukrýva v samotnom balení – nájsť v nej môžete množstvo užitočných funkcií a doplnkov. Navyše, cena môže byť vyššia aj pri produktoch, ktoré sú zhotovené z drahších materiálov. Našim jediným odporúčaním je zvoliť si výrobok, ktorý bude vyhovovať vašim potrebám a súčasne aj vašim finančným možnostiam.

Holiaci strojček pre mužov – v akých cenových reláciách sa môžete pohybovať?

Ak hľadáte správny pánsky holiaci strojček, tak technické parametre nie sú tým jediným dôležitým kritériom. Veľkú rolu totiž hrá aj samotná obstarávacia cena strojčeka, ktorá ovplyvní ako hlboko budete musieť siahnuť do vrecka. Pri niektorých modeloch sa totiž môže jednať o väčšiu investíciu a to najmä ak máte vysoké nároky na strojček. Vyberajte preto cenovo prijateľné strojčeky, ktorých kúpa neohrozí váš rozpočet.

Holiace strojčeky pre mužov v cenových reláciách do 40 €

V rámci cenovej kategórie do 40 € nájdete predovšetkým tie úplne najzákladnejšie modely manuálnych, frézkových a planžetových pánskych holiacich strojčekov. Keďže sa jedná o priemerné produkty, radšej od nich nečakajte žiadne zázraky a pestrú výbavu v podobe doplnkov a funkcií. Ak budete dobre hľadať, možno sa vám pošťastí nájsť v tejto cenovej relácii aj modely so zastrihávačom.

Holiace strojčeky pre mužov v cenových reláciách od 40 € do 200 €

V rámci cenovej kategórie od 40 € do 200 € nájdete už výkonné modely planžetových a frézkových holiacich strojčekov s množstvom funkcií a doplnkov. Nájdete tu aj tie najkvalitnejšie manuálne holiace strojčeky, ktoré vás oholia úplne dohladka. Natrafiť môžete aj na kvalitné akumulátorové modely alebo kombinované strojčeky so sieťovým aj akumulátorovým napájaním súčasne.

Holiace strojčeky pre mužov v cenových reláciách nad 200 €

V rámci cenovej kategórie nad 200 € nájdete tie najvýkonnejšie modely a najkvalitnejšie holiace strojčeky, ktoré sú určené pre tých najnáročnejších zákazníkov. Takéto modely už majú k dispozícii prémiové doplnky ako napr. LED displej, čistiacu nabíjaciu stanicu alebo vysokokvalitné čepele zhotovené z odolného titánu.

...

Jedine kvalitná značka vám ponúkne spoľahlivý a kvalitný holiaci strojček na bradu a fúzy

Nezáleží na tom či sa rozhodnete zakúpiť si pánsky holiaci strojček Rowenta, Philips, Remington, Sencor alebo uprednostníte pánsky holiaci strojček Braun. Voľbou ktorejkoľvek z týchto značiek rozhodne chybu nespravíte. Každá z nich je totiž veľmi populárnym, spoľahlivým a zákazníkmi overeným hráčom na našom trhu, ktorý ponúka spoľahlivé, šikovné a predovšetkým kvalitné holiace strojčeky pre mužov.

Philips – kvalitné holiace strojčeky za výhodné ceny

Medzi pomerne populárne značky holiacich strojčekov pre pánov patrí aj Phillips. Vysokú popularitu medzi zákazníkmi získal predovšetkým vysokou kvalitou produktov, ale aj výhodnými a priateľskými cenami. Každý pánsky holiaci strojček Philips sa môže pýšiť lákavým moderným vzhľadom, mimoriadne ľahkým ovládaním a množstvom užitočných funkcií.

Rowenta – prvotriedna nemecká kvalita

Prvotriedna kvalita produktov, ekologický prístup a obrovské množstvo inovácií je synonymom nemeckej značky Rowenta. V rámci jej pestrého sortimentu nájdete jednak väčšie domáce elektrospotrebiče, ale samozrejmosťou sú aj menšie spotrebiče určené pre osobnú hygienu – napríklad fény, holiace strojčeky, žehličky a sušiče na vlasy.

Braun – odborník na planžetové holiace strojčeky

Nemecká značka Braun sa špecializuje na elektrické prístroje už od roku 1921. Spočiatku sa venovala výrobe rádií, ale v priebehu svojho pôsobenia na trhu sa jej podarilo prepracovať až na svetovú úroveň. Známa je aj svojim patentom pre planžetový pánsky holiaci strojček Braun. V súčasnosti je Braun preslávený moderným dizajnom, vysokou kvalitou svojich produktov a množstvom spokojných zákazníkov.

Remington – odborník s bohatou históriou

Remington je jeden z najkvalitnejších, najlepších a najskúsenejších hráčov vo svete zastrihávania, holenia a depilácie pre mužské aj ženské pohlavie. Svoje pôsobenie započal v roku 1816 a v priebehu svojho pôsobenia dokázal na trh uviesť úplne prvý elektrický strojček na holenie. Ak teda hľadáte experta na holenie, pánsky holiaci strojček Remington je tou správnou voľbou.

Sencor – biela a čierna technika za rozumnú cenu

Značka Sencor je známy hráč vo svete domácich elektrospotrebičov. V rámci sortimentu tejto japonskej značky nájdete spoľahlivú čiernu a bielu techniku, ktorá sa môže pýšiť veľmi praktickým dizajnom, priateľskou cenou, ale aj skvelým výkonom. Samozrejmosťou sú aj rôzne modely pánskych a dámskych holiacich strojčekov.

Tipy a triky pre správne používanie holiaceho strojčeka

Na záver tu pre vás máme zopár tipov pre správne použitie holiaceho strojčeka. Pred každým holením je dobré si umyť tvár teplou vodou, vďaka čomu dôjde ku zjemneniu chĺpkov pre holením. Zároveň môžete využiť produkty na báze alkoholu na odstránenie nečistôt a mastnôt z tváre.

Samotnú techniku holenia však musíte vždy prispôsobiť typu holiaceho strojčeka – všeobecná rada neexistuje. Počas holenia neodporúčame žiaden holiaci strojček pritláčať až príliš na kožu, aby ste predišli zbytočnému podráždeniu či poraneniu. Nakoniec, po skončení holenia odporúčame tvár opláchnuť studenou vodou.

Kvalitný holiaci strojček je základom pre vašu spokojnosť

Určite sme vás presvedčili, že bez kvalitného pánskeho holiaceho strojčeka môžete na rýchle a efektívne holenie fúzov zabudnúť. Všetky naše rady spojené s výberom toho správneho holiaceho pomocníka sme vyčerpali – jeho výber tak ostáva už len na vás. Snáď sa vám vďaka nášmu kompletnému návodu na výber strojčeka podarilo nájsť svojho favorita, ktorý vám dennodenné holenie o čosi spríjemní a zjednoduší.

Páčil sa vám článok? Dajte nám vedieť 

5/5 - (1 vote)

Najčastejšie kladené otázky

Aký je rozdiel medzi suchým a mokrým holením?

Suché holenie je rýchlejšie a pohodlnejšie, pretože nevyžaduje vodu a použitie rôznych prípravkov. Mokré holenie vyžaduje použitie holiacej peny alebo gélu, aby sa zaručil vyšší komfort holenia a zmäknutie tvrdých fúzov.

Ako často meniť holiace frézky alebo planžety na holiacom strojčeku?

Holiace frézky alebo planžety na holiacom strojčeku majú zvyčajne dlhšiu životnosť a meniť ich stačí po jednom až dvoch rokoch pravidelného používania.

Aký holiaci strojček použiť, ak mám citlivú pokožku?

Najčastejšou voľbou mužov s citlivou pokožkou je pánsky planžetový holiaci strojček, ktorý sa dokáže ľahšie prispôsobiť kontúram tváre a spraví minimálne podráždenie.

Je možné zobrať si holiaci strojček pri nástupe do lietadla do príručnej batožiny?

Holiaci strojček by malo byť možné vziať do príručnej batožiny pri ceste lietadlom. Vždy si to však radšej overte buď na letisku alebo u dopravnej spoločnosti.

– NÁKUP ODPORÚČAME V OVERENÝCH E-SHOPOCH –

(zdroj: heureka.sk; 19 949 recenzií)

(zdroj: heureka.sk; 74 927 recenzií)

(zdroj: heureka.sk; 6 888 recenzií)

(zdroj: heureka.sk; 22 868 recenzií)

NakupnyKompas.sk

NakupnyKompas.sk

- Prinášame reálnu skúsenosť -

Hľadáme, prekladáme (české, nemecké a anglické zdroje), objasňujeme a pýtame sa na rady zo strany odborníkov. Tvoríme pre vás obsah na rôzne témy. Snažíme sa prinášať reálnu skúsenosť aj od vás, našich čitateľov.

Plánujete si v blízkej dobe niečo kúpiť? Podeľte sa s nami o skúsenosti a ma Vás za to odmeníme.

8
9