Umývanie zubov je každodenná rutina, ktorú väčšina z nás už ani nevníma. To však môže byť na škodu, pretože odfláknutá ústna hygiena nám môže spôsobiť vážne problémy. Pôsobením zvyškov jedla, slín a baktérií sa na zuboch a ďasnách vytvára povlak, ktorý postupne poškodzuje sklovinu a spôsobuje kazy a zápal ďasien. Preto je nutné tento zubný povlak minimálne dvakrát denne dôkladne odstraňovať, aby sme týmto nepríjemným a bolestivým stavom predišli. Elektrická zubná kefka predstavuje veľmi účinný a zábavný spôsob ako sa ho zbaviť.

Rozhodli sme sa porovnať elektrické zubné kefky s manuálnymi a pomôcť vám s ich výberom. Existuje niekoľko typov elektrických kefiek a každý má svoje výhody aj nevýhody. Pri výbere treba okrem ceny zohľadniť mnoho ďalších faktorov ako je napríklad výkon, výdrž akumulátora či prídavné funkcie.

Aby sme vám výber elektrickej zubnej kefky čo najviac uľahčili, prinášame vám podrobný prehľad týchto a ďalších  kritérií, ktoré je treba pri jej kúpe zohľadniť.    

To najdôležitejšie v skratke

 Existujú tri základné typy elektrických zubných kefiek. Sonické zubné kefky čistia pomocou kmitania oválnej hlavice vo vysokých frekvenciách zhora dole. Oscilačno – rotačné kefky zas čistia otáčaním okrúhlej hlavice, ktorá obklopí celý povrch zubu. Sú najúčinnejšie v odstraňovaní zubného povlaku, ale sú nešetrné k zubným krčkom a ďasnám. Ak máte citlivé zuby alebo strojček zvoľte si sonickú kefku, ktorá ďasnám neublíži a zostatkový uvoľnený zubný povlak spláchnite ústnou vodou. Perfektným kompromisom medzi vysokou účinnosťou a šetrnosťou sú ultrazvukové elektrické kefky. Čistia pomocou vibrovania v ultrazvukových, teda veľmi vysokých frekvenciách, ktoré rozkladajú bakteriálne reťazce v zubnom povlaku, takže sa rozpadne a následne zotrie. Zároveň sú tiež šetrné, avšak u nás ešte málo dostupné a drahé.

 Rotačnú kefku si kúpte len, ak máte zdravé zuby a ďasná.  Pre citlivé zuby a krvácajúce ďasná je vhodnejšia rozhodne kefka sonická. Tá je najvhodnejšia aj pre deti od 4 do 7 rokov. Deťom mladším ako tri roky rozhodne elektrickú kefku nekupujte. Hlavice meňte každé tri až štyri mesiace a pri ich dokupovaní dávajte pozor na ich kompatibilitu s pôvodným prístrojom. Najistejšie bude, keď kúpite náhradné hlavice od toho istého výrobcu. Po každom použití hlavicu starostlivo umyte pod teplou vodou a nechajte vysušiť vo zvislej polohe. Pre dokonalú hygienu si zuby dočistite medzizubnou kefkou alebo zubnou niťou. Vhodné je na záver použiť aj ústnu vodu.

 Pri kúpe elektrickej zubnej kefky okrem jej spôsobu čistenia hľaďte skôr na druh a výdrž akumulátora, než na jej samotnú cenu. Zvoľte radšej znovu nabíjateľné akumulátory pred bežnými tužkovými batériami. Na jedno nabitie by mala kefka vydržať aspoň 5 dní,  teda 10 dvojminútových umytí zubov. Tie najlepšie však vydržia aj 5 týždňov. Platí pravidlo, že čím viac kmitov/otáčok vykoná kefka za minútu tým lepšie. Počet kmitov za minútu by nemal klesnúť pod 8 000.

 Mnoho funkcií elektrických zubných kefiek sú väčšinou nadštandard, ktorý výrazne kvalitu čistenia zubov nezvýši. Časovač, ktorý vám odstopuje 2 minúty čistenia, poprípade vás každých 30 sekúnd upozorní, aby ste sa venovali inej časti chrupu a senzor tlaku, aby ste si nepoškodili ďasná sú viac než vítané. Kupujte kefky od overených výrobcov ako sú Oral B, Philips Sonicare, Panasonic, Sencor, Eta a podobne.

Čo je to elektrická zubná kefka a ako funguje?

Elektrická zubná kefka je zubná kefka s motorčekom, ktorý je poháňaný, buď batériami, alebo zväčša dobíjateľným akumulátorom. Motorček rozkmitáva štetiny zubného nadstavca vo veľkej rýchlosti, čim sa účinne odstraňuje zo zubov a ďasien zubný povlak a kameň. Spôsob akým sa štetiny hýbu sa pri každom type kefky líši.

Elektrickou zubnou kefkou odstránite až o 21% zubného povlaku viac, ako pri manuálnom umývaní zubov

Rozlišujeme dva základné pohyby. Rotačný, pri ktorom sa okrúhle hlavice pohybujú sprava doľava a opačne a sonický, kedy sa kefka hýbe zhora dole, a to v oveľa rýchlejšom tempe ako pri manuálnej zubnej kefke. Manuálnou kefkou vyvinú ľudia v priemere okolo 300 – 500 kmitov za minútu. Elektrické kefky v závislosti od ich typu zas priemerne kmitajú 8 000 až 30 000 kmitov za minútu. Hraničné hodnoty bývajú oveľa vyššie.

Podľa štúdii, tak počas troch mesiacov používania za dve minúty čistenia dvakrát denne, elektrické kefky odstránia až o 21% zubného povlaku viac, než ich manuálne náprotivky za rovnakých podmienok. Ďalej štúdie preukázali, že väčšina ľudí sa oveľa viac sústredí na správnu techniku čistenia pri používaní elektrických kefiek. Tie navyše pomôžu udržiavať i optimálnu ústnu hygienu bez pomoci druhých aj ľudom s obmedzenou pohyblivosťou rúk.

Nie sú však vhodné pre deti mladšie ako tri roky a musíte ich pravidelne nabíjať. Manuálna zubná kefka je aj celkovo dostupnejšia. Kúpite ju v každom menšom obchode, to pri elektrických kefkách neplatí. 

Aké typy elektrických zubných kefiek na trhu nájdete?

Sonická zubná kefka

Sonická kefka je najčastejšie predávaným a veľmi obľúbeným typom elektrickej zubnej kefky. Sonická zubná kefka má oválny tvar hlavice podobný manuálnej kefke. Jej fungovanie je založené na vysokofrekvenčnom rozkmitaní štetín. Zuby a ďasná teda čistí takzvaným zametaním. V priemere vyvinie 24 000 – 48 000 pohybov za minútu. Pokiaľ ju jemne priložíte z polovice k zubu, z polovice k ďasnu zo sklonom 45 stupňov, dosiahnete dokonale čistú sklovinu, zubný krčok a zdravo premasírované ďasná, čím predchádzate ich zápalu.

Rýchly kmitavý pohyb je k ďasnám mimoriadne šetrný. Ublížiť im môžete len ak vyviniete na kefku prílišný tlak. Z tohto dôvodu je sonická kefka vhodná aj pre ľudí s citlivými zubami a paradentózou. Kefka rozvibruje aj zmes slín vody a pasty a tá ľahšie prenikne do medzizubných priestorov. Ich následné čistenie medzizubnou kefkou alebo niťou je potom menej zdĺhavé. Zametací pohyb však zubný povlak rozbije iba čiastočne. Je teda dobré po umytí jeho zvyšky spláchnuť ústnou vodou. Špeciálnym typom sonickej kefky je magnetická kefka. Je poháňaná magnetickým motorom, takže ju aj napriek vibrovaniu nepočuť. Čistí pomocou kombinácie mikrovibrácií oscilačných pohybov. Výsledkom sú precízne vyčistené zuby bez podráždenia ďasien.

VÝHODY

  šetrná k ďasnám

  prečistí čiastočne aj medzizubné priestory

  vhodná takmer pre každého

NEVÝHODY

  vyššia cena samotného prístroja aj náhradných hlavíc

  neúplné narušenie zubného povlaku

Oscilačno – rotačná zubná kefka

Častokrát nazývaná iba rotačná elektrická zubná kefka má na rozdiel od sonickej a manuálnej kefky okrúhlu hlavicu. obklopí zub a rýchlou rotáciou o 90 stupňov sprava doľava a naopak, zub a zubný krčok vyčistí. Rotujú rýchlosťou 800 – 10 000 kmitov za minútu a obklopí celý zub, takže sa s ňou dostanete na miesta kde sonickou či manuálnou kefkou nedosiahnete. Rotačná kefka je tak najúčinnejšia v stieraní povlaku aj z nedostupných miest. Moderné oscilačno – rotačné kefky okrem rotovania aj pulzujú, čím sa zvyšuje ich pohyblivosť a účinnosť. Avšak  hlboko medzi zuby tekutinu nedostane a k ďasnám nie je príliš šetrná. Preto by ju ľudia s citlivými alebo problematickými ďasnami nemali používať.

VÝHODY

  dokonalé odstránenie zubného povlaku

  obklopí celý zub a vyčistí aj menej dostupné miesta

  dostupnejšia cena

NEVÝHODY

  nešetrnosť k ďasnám

  nutnosť častejšieho nabíjania

Ultrazvuková zubná kefka

Najnovším typom elektrickej zubnej kefky je ultrazvuková kefka. Za ultrazvukovú zubnú kefku je niekedy omylom vydávaná aj zubná kefka sonická, ale vibrovanie  sonickej kefky je na rozdiel od tej ultrazvukovej počuť. Ultrazvuková zubná kefka vibruje s veľmi vysokou frekvenciou, ale nízkou výchylkou.

Tieto vibrácie rozbijú bakteriálne reťazce, ktoré tvoria zubný povlak a odstránia ich spôsoby prichytenia k povrchu zuba až 5 mm pod líniu ďasna. Tieto vysoké frekvencie ľudské ucho nezachytí. Ultrazvukovú kefku počuť iba vtedy, ak je k ultrazvukovým vlnám pridané aj kmitanie nižšej frekvencie, aby zametaním zotrelo narušený povlak.

VÝHODY

  rovnako šetrné ako sonické kefky

  lepšie odstraňujú povlak

NEVÝHODY

  malý výber

  vysoká cena

Špecifickým typom je detská elektrická zubná kefka. Fungujú na rovnakom princípe ako tie dospelácke, ale majú menšiu hmotnosť, menšie hlavice a krajší dizajn, často s rozprávkovým motívom. Sonická kefka pre deti je najčastejšou voľbou spotrebiteľov, pretože pri nej nehrozí poranenie ďasien. Deti staršie ako osem rokov však bez problémov zvládnu prácu aj s rotačnou kefkou.

Čo treba pri kúpe elektrickej zubnej kefky zohľadniť?

Väčšina ľudí prihliada pri nákupe hlavne na cenu, avšak pri nákupe elektrickej zubnej kefky nie je až tak smerodajná. Dostať ich už za 40 € tie najvyššie modely môžu prevýšiť sumu 150 €. To však už ide o modely s pokročilými funkciami, ktoré väčšina ľudí plnohodnotne ani nevyužije. Pri životnosti akumulátorov 4 – 5  rokov, nejde v žiadnom prípade o extrémny výdavok. Preto by ste sa mali pri kúpe elektrickej zubnej kefky zamerať aj na iné parametre.

Spôsob čistenia

Spôsob čistenia jednotlivých typov kefiek sme si už podrobne opísali. V zásade elektrické kefky čistia, buď kmitaním (sonické), alebo krúžením (oscilačno-rotačné) čistiacich hlavíc. Vo všeobecnosti platí, že ak máte zdravé zuby a ďasná, tak zvoľte rotačnú kefku, ktorá veľmi účinne odstráni zubný povlak bez nutnosti dodatočného vyplachovania ústnou vodou. Sonickú kefku zvoľte, ak máte citlivé zuby a ďasná, paradentózu, či zubný strojček. Ponúkne vám kvalitné, ale šetrné čistenie zubov. Sú vhodnejšie aj pre deti od 4 do 7 rokov.

Počet kmitov/otáčok za minútu

Platí priama úmera, čím väčší počet kmitov za minútu, tým viac sterov za minútu a tým čistejšie zuby budete mať. Najefektívnejšie modely urobia aj 60 000 pohybov za minútu. Bohate však postačí 12 000 – 48 000. Odporúčame nekupovať modely s menej ako 8 000 kmitov za minútu

Akumulátor

Väčšina dnešných modelov elektrických kefiek je “poháňaná” znovu nabíjateľným akumulátorom pomocou nabíjacej stanice. Lacnejšie modely fungujú stále na AA alebo AAA batérie. Sledujte si hlavne výdrž akumulátora. Najlepšie modely vydržia bežné čistenie aj niekoľko týždňov bez nabíjania.

Náhradné hlavice

Zväčša balenie elektrických zubných kefiek rovno obsahuje aj náhradné hlavice, ktoré môžu mať rôzne účely. Niektoré hlavice môžu obsahovať namotaný malý kúsok zubnej nite, alebo medzizubnú kefku na lepšie čistenie medzizubných priestorov. Je však dôležité, že náhradné hlavice sú kompatibilné iba v rámci jednej značky, prípadne v rámci jedného produktového radu a na to by ste mali prihliadať hlavne pri nákupe samostatných náhradných hlavíc.

Funkcie

Veľa funkcii pre kvalitu čistenia nie je rozhodujúca. Drvivá väčšina elektrických zubných kefiek má v sebe zabudovaný časovač, ktorý sa spustí okamžite po zapnutí kefky, ktorá sa po dvoch minútach sama vypne. Poprípade vás každých 30 sekúnd upozorní, aby ste vyčistili každú časť chrupu rovnomerne. To sú vítaní pomocníci pri čistení zubov. Dôležitý je aj senzor tlaku, ktorí vás upozorní, ak na ďasná príliš tlačíte. Pokročilé modely majú v sebe zabudované rôzne režimy čistenia. Napríklad šetrné čistenie na extra citlivé zuby, program na bielenie zubov, 3D čistenie a podobne. Najinteligentnejšie môžete cez Bluetooth prepojiť na smartfón a sledovať efektivitu čistenia zubov. Je na vás čo z toho naozaj potrebujete.

Populárne a známe značky zubných kefiek

Oral-B

Zameriava sa čisto na výrobky na starostlivosť o zuby. Je to americká spoločnosť, ktorú založil zubár v Kalifornii. Ako prvý prišiel na trh s rotačnými zubnými kefkami a rolu priekupníka si drží dodnes. Ako jediná dnes ponúka magnetickú elektrickú zubnú kefku.

Philips Sonicare

So svojimi produktami z rady Sonicare sa radí k špičke v danej oblasti. Preslávila ich hlavne sonická detská kefka z tejto rady, ktorá deti motivuje k precíznemu čisteniu zubov pomocou zábavnej mobilnej aplikácie. Philips sa celkovo dlhé roky zameriava na prístroje zlepšujúce zdravotnú starostlivosť.

Silnými hráčmi na tomto poli sú aj Panasonic, Sencor, či Eta, pôsobiaci na trhu s rôznou elektronikou už niekoľko desaťročí a aj v oblasti dentálnej hygieny si môžete byť istí kvalitou ich výrobkov.

Čistením kefkou starostlivosť o zuby nekončí

Všetci vieme, že zuby by sa mali čistiť ideálne ráno a večer minimálne po dobu dvoch minút. Pokiaľ si chcete umývať zuby medzi jedlami, tak počkajte minimálne pol hodinu po jedle. Kyseliny vytvorené v slinách na lepší rozklad jedla v ústach sa v tom čase už zneutralizujú a nepoškodia zubnú sklovinu. Kefku treba prikladať spolovice na zub a spolovice na ďasno v 45 stupňovom uhle a mali by sme robiť kmitavé pohyby zhora dole. Na kefku netreba vyvíjať tlak. Tak sa vyčisti zubný krčok, teda priestor medzi zubom a ďasnom, kde sa ukladá najviac nečistôt. Zároveň sa ďasná premasírujú, ale nepodráždia.

Postupne horizontálnymi a vertikálnymi pohybmi prečistíme každý zub zo všetkých strán aspoň dva – tri razy. Pri čistení elektrickou, hlavne sonickou zubnou kefkou je potrebné dodržiavať podobné zásady ako pri klasickom čistení, akurát pohyby vyvinie za nás.

  • na kefku netreba tlačiť
  • sklon prikladania by mal byť 45 stupňov k línii ďasien
  • každý zub treba očistiť samostatne spredu aj zozadu zhora aj zboku a venovať všetkým častiam chrupu rovnakú dobu čistenia.
  • čistenie by malo vždy trvať 2 minúty

Rotačná zubná kefka vďaka okrúhlemu tvaru hlavice obopne zub zo všetkých strán automaticky, ale treba venovať pozornosť každému zubu zvlášť.

Vo vašej výbave by okrem kvalitnej zubnej kefky nemali chýbať, medzizubné kefky, zubná niť a škrabka na čistenie jazyka

Dôkladne vyčistený chrup zubnou kefkou je nevyhnutným pre zdravie ústnej dutiny. Starostlivosť o zuby však musí pokračovať ďalej. Žiadna, ani sonická zubná kefka nevyčistí dostatočne priestor medzi zubami. Tie musíte vyčistiť, buď medzizubnou kefkou alebo zubnou niťou. Pozornosť treba venovať aj čisteniu jazyka. Ideálna je na to špeciálna stierka na jazyk. Ak na záver použijete ústnu vodu, tak dokonalejšie prečistíte ďasná a svieži dych vám vydrží dlhšie. Na dlhotrvajúci svieži dych sú najvhodnejšie ústne vody bez alkoholu. Môžete si vybrať aj špeciálne ústne vody, ktoré vám pomôžu v boji s vašim konkrétnym problém, ako je zápal ďasien či výraznejší zápach z úst.

Dobre vyčistiť zuby si však môžete iba kefkou s dobrou kvalitou štetín. Tie sa samozrejme používaním opotrebúvajú. Z toho dôvodu je nutné hlavicu meniť každé tri až štyri mesiace, prípadne aj skôr, pokiaľ štetiny stratili svoj tvar. Hlavicu po umytí zubov vždy dôkladne opláchnite teplou vodou, aby z nej zmyli zvyšky pasty a potravín. Prebytočnú vodu z nej otraste a znova nasaďte na nadstavec, aby sa v vzpriamenej polohe vysušila. Zuby si vždy umývajte so suchou hlavicou. Takisto by ste ju mali pravidelne raz do týždňa dezinfikovať, buď v 3% roztoku peroxidu vodíka (1 diel peroxidu na 4 diely vody), alebo v dezinfekčnej ústnej vode. Takisto celú elektrickú kefku vždy postavte zvislo. Najlepšie na to poslúži jej nabíjacia stanica. Pokiaľ je kefka na batérie vždy by mala byť dosť široká na to, aby mohla stáť.

Aký postoj majú k preplácaniu dentálnej hygieny zdravotné poisťovne

Všetky tri zdravotné poisťovne na Slovensku VšZP, Dôvera a Union do určitej výšky preplácajú dentálnu hygienu. Rozdiely sú iba vo výške príspevku a podmienkach jeho vyplatenia.

VŠZP

Všeobecná zdravotná poisťovňa preplatí 120 eur svojím poistencom, ktorí vytvoria skupinu s minimálne ďalšími 3 poistencami. VšZP v ich aplikácii “Zubný benefit” zahŕňa príspevok na ošetrenie u zubára. Príspevok môžu poistenci uplatniť na zubné ošetrenie, dentálnu hygienu, stomatologické RTG vyšetrenie a injekčnú anestéziu. Žiadať o príspevok môže len 1 člen skupiny a peniaze chodia na 1 dopredu nastavený účet. Hodí sa teda hlavne pre rodiny. Inak má poistenec VšZP nárok na 30 eurový príspevok dvakrát ročne.

Dôvera

Dôvera poskytuje možnosť vyčerpať na dentálnu hygienu 150 ročne pre deti a dospelých. Naraz však preplatia maximálne 30 eur a o príspevok môžete žiadať päťkrát ročne. Musíte mať však absolvované pravidelné preventívne prehliadky nielen u zubného, ale aj všeobecného lekára. Od januára 2022 si ho môžete uplatniť aj na pečatenie trvalých zubov u detí a zhotovenie umelých mostíkov a koruniek u dospelých.

Union

Union zvyšuje príspevok na zubnú starostlivosť od 1. 1. 2022 na 150 eur, pričom 100 eur môžete minúť u zubára (pri deťoch aj na zubný strojček) a 50 eur na dentálnu hygienu. Výhodou je, že si môžete sami vybrať či ho miniete naraz alebo po častiach.

Prajeme veľa dôvodov na úsmev

Je preukázané že pekné zdravé zuby ľudí podnecujú k častejším úsmevom. Tie dosiahnete len kvalitným pravidelným čistením, ku ktorému vám elektrická kefka isto pomôže. Dúfame, že sme vám týmto článkom pomohli vybrať si tú najlepšiu pre vás, poprípade vám zodpovedali vaše otázky ohľadne starostlivosti o zuby.

Najčastejšie kladené otázky

Čistí elektrická zubná kefka dôkladnejšie ako manuálna?

Manuálna zubná kefka je plne dostačujúca na udržanie zdravých zubov, pokiaľ dôkladne dodržíte správnu techniku čistenia zubov, ktorú sme popísali vyššie. Avšak platí, že elektrická zubná kefka odstráni za dve minúty čistenia približne toľko zubného povlaku, čo zvládneme manuálnou zubnou kefkou za desať minút čistenia. Dokonca čiastočne vyčistí aj medzizubné priestory, čo manuálna kefka nedokáže.

Takže áno, elektrická zubná kefka čistí dôkladnejšie a vďaka jej používaniu budete môcť menej často navštevovať dentálneho hygienika.

Ako funguje sonická kefka?

Sonická kefka je kefka poháňaná motorčekom, ktorý hlavicu rozkmitá vo vysokých frekvenciách a tá vďaka kmitom hore a dole stiera zo zubov povlak. Rozvibruje aj sliny a vodu so zubnou pastou a vháňa ich do priestorov medzi zubami.

Má elektrická zubná kefka zmysel pre deti?

Elektrická zubná kefka má zmysel pre deti od troch, ideálne až štyroch rokov. Dovtedy by ste rozhodne dieťaťu mali čistiť zuby manuálnou kefkou. Elektrická zubná kefka však väčšinu detí viac motivuje k pravidelnému umývaniu zubov. Pre deti do 7 rokov je vhodná hlavne sonická detská kefka, pretože čistí šetrným spôsobom.

Aký typ zubnej kefky by ste mali používať, ak máte strojček?

Ak máte fixný strojček najideálnejšou je pre vás kombinácia čistenia zubov manuálnou kefkou, klasickou alebo jednozväzkovou a medzizubnými kefkami. Poprípade prichádza do úvahy sonická kefka s programom pre citlivé zuby. Špeciálne pre čistenie zubov s nasadeným strojčekom bola vyvinutá sonická kefka Curaprox.

Ako často a ako dlho si mám umývať zuby?

Každé ráno a večer aspoň dve minúty. V prípade potreby aj polhodinu po jedle.

Ako dlho môžem používať kefku?

Životnosť elektrickej zubnej kefky sa pohybuje od 4 do 5 rokov. Hlavice však treba meniť minimálne každé 3 a 4 mesiace. Rovnako, ako manuálnu zubnú kefku. Náhradné hlavice dostať kúpiť samostatne.

Čo lepšie vyčistí medzizubné priestory? Zubná niť alebo medzizubné kefky?

Na túto otázku neexistuje jednoznačná odpoveď. Je to vec vašich osobných preferencii. Ideálne je vyskúšať si oboje a zostať pri tom, čo vám vyhovuje viac. Pri správnej technike fungujú obe veľmi dobre.

Existujú zubné kefky s tvrdými, mäkkými a strednými štetinami. Ktorá je pre koho vhodná?

Najjednoduchšia odpoveď je, že najlepšou voľbou pre všetkých sú mäkké štetiny. Opotrebúvajú sa síce rýchlejšie, ale sú šetrné k ďasnám. Ak máte pri nich pocit nedostatočne vyčistených zubov, čistite si zuby trochu dlhšie, alebo zvoľte stredne tvrdé štetiny. Tvrdé štetiny sú vhodné len pri zdravých zuboch a ďasnách pri vyššom výskyte zubného kameňa.

Odporúča sa používanie ústnej vody?

Áno. Hlavne tie bez alkoholu sú vhodným doplnkom pri starostlivosti o ústnu dutinu. Prečistia ďasná a jazyk a prípadný zvyšný povlak po umytí zubov. Udržia váš dych dlhšie svieži.

– NÁKUP ODPORÚČAME V OVERENÝCH E-SHOPOCH –

(zdroj: google.com; 9 309 recenzií)

(zdroj: heureka.sk; 4 662 recenzií) 

(zdroj: heureka.sk; 164 414 recenzií)

(zdroj: heureka.sk; 64 938 recenzií)

NakupnyKompas.sk

NakupnyKompas.sk

- Prinášame reálnu skúsenosť -

Hľadáme, prekladáme (české, nemecké a anglické zdroje), objasňujeme a pýtame sa na rady zo strany odborníkov. Tvoríme pre vás obsah na rôzne témy. Snažíme sa prinášať reálnu skúsenosť aj od vás, našich čitateľov.

Plánujete si v blízkej dobe niečo kúpiť? Podeľte sa s nami o skúsenosti a ma Vás za to odmeníme.

Páčil sa vám článok? Dajte nám vedieť 

5/5 - (3 votes)