Pre každého rodiča je bezpečnosť jeho dieťaťa prvoradá. A tak by v žiadnej detskej výbave nemala chýbať ani kvalitná detská zábrana na posteľ. Ide o užitočnú bezpečnostnú pomôcku, ktorá umožní dieťaťu bezpečný pobyt v jeho posteli alebo posteli rodičov. Rodičom tak poskytuje praktické, bezpečné a jednoduché riešenie, ktoré dokáže zabrániť pádu dieťaťa z postele. Vďaka nemu tak môžete svoju ratolesť nechať spokojne spať osamote alebo si bez obáv na chvíľku odbehnúť – v posteli bude vďaka nej skrátka vždy v bezpečí. Nám sa do rúk dostala práve detská zábrana na posteľ Monkey Mum, ktorú sme pre vás podrobne zrecenzovali.

Detská zábrana na posteľ Monkey Mum – čo všetko v skratke ponúka?

Zábrana na posteľ pre deti Monkey Mum je pevná a priedušná detská zábrana na posteľ, ktorú je možné namontovať aj bez potreby vŕtania či priskrutkovávania ku samotnej postieľke. Z hľadiska bezpečnosti sa jedná o nadštandardne bezpečný produkt, ktorý zodpovedá EU normám s CE certifikátom.  Navyše disponuje skvelou skladnosťou, takže ju môžete využiť aj počas cestovania. Zakúpiť si ju môžete na e-shope Monkey Mum.

(monkeymum.com)

Nikdy nemáte druhú šancu urobiť prvý dojem – a táto zábrana ju ani nepotrebuje.

Pri prvotnom rozbalení budete naozaj veľmi milo prekvapený – pozitívny prvotný pocit máte zaručený. Detská zábrana na posteľ Monkey Mum totiž pôsobí pevne, stabilne a kvalitne, čomu nasvedčuje aj jej samotná hmotnosť. Materiálové prevedenie je pre dieťa príjemné na dotyk – sieťka, použitá látka, ale aj penová časť na horných tyčkách sú naozaj hebké a jemné.

Pomerne veľkým pozitívom tiež je, že cez samotnú sieťku je veľmi dobre vidno. Dieťa tak nebude mať pocit samoty, napr. keď sa hrá na posteli a rodič pracuje vedľa neho. Svojou prítomnosťou tak môžete vášho drobca potešiť aj počas práce z domu.

Skladanie zábrany Monkey Mum POPULAR –  začíname prehľadným manuálom

Pri skladaní a inštalácii zábrany na posteľ pre deti si ako prvé všimnete priložený manuál, ktorý je napísaný veľmi jednoducho, prehľadne a zrozumiteľne. Zvýšenú pozornosť je však potrebné venovať tomu, aby boli správne otočené stojky. Bezpečnostný zámok musí byť totiž orientovaný z vonkajšej strany, ale pri menšej nepozornosti či veľkom nadšení zo skladania ho môžete omylom dať opačne. Avšak, zistíte to až v okamihu, keď neviete prichytiť z vnútornej strany konektor (uholník). Využiť tiež môžete aj video-manuál, ktorý si viete naskenovať mobilom cez QR kód – pomocou neho sa tak môžete vyhnúť prípadným chybám počas skladania.

Nesprávne otočené spojky. Bezpečnostný zámok vidno z vnútornej strany postele. Nie je možné namontovať konektor.

Správne otočené spojky. Dieťa nemá prístup k bezpečnostnému zámku a zároveň je možné namontovať konektory.

Inštalácia zábrany Monkey Mum POPULAR – vysoká bezpečnosť aj bez vŕtania

Montáž samozrejme nevyžaduje vŕtanie a skrutkovanie do postele (neplatí pre prevedenie ECONOMIC). Stabilitu zábrany zabezpečujú plastové lopatky pod matracom. Matrac slúži ako proti-záťaž zábrany pred prevrátením. Na zvýšenie stability tiež slúžia aj popruhy pod matracom. Celkový proces skladania týchto detských zábran je intuitívny a netrvá dlhšie ako pár minút. Prvú zábranu poskladáte s návodom a druhú už určite zvládnete aj bez neho – človek to tak celé dokáže poskladať aj sám popri deťoch. Neľakajte sa však, ak vám aj po dôkladnom skladaní ostali nejaké tie skrutky navyše. E-shop Monkey Mum totiž dodáva väčší počet skrutiek, ako reálne potrebujete.

Plastové lopatky zabezpečujúce stabilitu detskej zábrany

Matrac slúži, ako proti-záťaž pre prevrátením detskej zábrany

(monkeymum.com)

Praktické a užitočné rady pri skladaní detskej zábrany Monkey Mum

  • Pri dĺžke zábrany 90 cm sa vám môže zdať, že vám dve tyčky chýbajú. Nie je tomu tak, postačuje len jedna hore a jedna dole bez potreby predlžovania. V návode by teda bolo vhodné doplnenie hviezdičky „*“ s poznámkou, že pri kratšej zábrane (90 cm) postačujú iba dve tyčky.
  • Roh zábran sa spája pomocou dvojice kovových konektorov, ktoré majú na sebe silikónovú krytku slúžiacu ako ochrana dieťaťa pred kovovými hranami konektora. Keďže skrutka musí prechádzať cez otvor v krytke, pred zaskrutkovaním je nutné samotné krytky vopred nasadiť.
  • Pri uchytení dvoch zábran v rohu nezabudnite pri tej kratšej odmontovať jedno kovové „L-ko“ aj s plastovou lopatkou. Ak by ste ho tam ponechali, mali by ste rozdielnu výšku zábran (jedno kovové L-ko by bolo na druhom). Stabilitu a bezpečnosť v rohu na seba preberajú konektory.

Pri detskej zábrane na posteľ dĺžky 90 cm, postačuje len jedna tyčka hore a jedna dole

V rohu detskej zábrany postačuje len jedno kovové L-ko s plastovou lopatkou. Ideálne na dlhšej strane zábrany

Kvalita prevedenia zábrany Monkey Mum – stabilita a bezpečnosť sú prvoradé

Jednou z hlavných výhod týchto detských zábran je vysoká kvalita spracovania a veľmi dobrá stabilita. V tomto smere prosto Monkey Mum nenechal nič na náhodu. Samotné zábrany sú totiž sami o sebe nadmieru pevné a kvalitne spracované. Nadmernú stabilitu v našom prípade zabezpečovala jednak dvojica zábran (90 cm a 200 cm), kde ďalším stabilným bodom je samotný roh týchto zábran spojený cez dva kovové konektory so silikónovou krytkou. Uchytenie cez popruhy pod matracom už len umocňujú stabilitu a bezpečnosť, ktorou tieto zábrany disponujú. Dôraz sa však kladie aj na samotnú bezpečnosť detskej zábrany. Tá disponuje viacerými prvkami, ktoré zaručujú vášmu dieťaťu len tú najvyššiu úroveň bezpečnosti.

 

  • Bezpečnostný trojkrokový zámok – otvorenie bezpečnostného zámku (a následné stiahnutie bočnice) je možné až po vykonaní troch bezpečnostných krokov. Samozrejme, zámok je taktiež otočený z vonkajšej strany, aby zbytočne nelákal pozornosť vášho dieťaťa. 
  • Priedušná a pevná sieťka – sieťka sa postará o ochranu vášho dieťaťa pri šibalstvách na posteli. Odzipsovať ju je možné iba z vonkajšej strany, pričom odzipsovanie je možné smerom nahor a samotný zips prekrýva matrac z vnútornej strany. 
  • Rohy zábran zafixované dvomi kovovými konektormi – konektory pre zabezpečenie lepšej priestorovej stability majú na sebe silikónovú krytku na ochranu dieťaťa pred tvrdými kovovými hranami. 
  • Nastaviteľná výška zábran – možnosť nastaviť vhodnú výšku zábran je veľmi dôležité
    najmä pre potreby malých „gymnastov“ v posteli. Vďaka tejto funkciu tak môžete nastaviť výšku zábrany tak, aby ju dieťa nemalo možnosť nijako preliezť.
  • Popruhy pod matracom – popruhy slúžia na zafixovanie lopatiek zábrany, pričom samotný matrac tak slúži ako proti-záťaž zábrany pred prevrátením.

Široké možnosti nastavenia Monkey Mum poskytnú bohaté využitie a ľahké čistenie.

Bohaté možnosti využitia súvisia s už spomínanou stabilitou, bezpečnosťou a širokými možnosťami nastavenia. Obrovským plusom je práve možnosť stiahnutia bočnice až na samotnú úroveň matraca – samozrejme až po uvoľnení bezpečnostného trojkrokového zámku. Vďaka tomu budete mať do postele neustále plný prístup a to bez potreby zbytočne zložitého odmontovania. Rovnako uľahčené bude aj čistenie bočnice. Tú vám postačí jednoducho odzipsovať, vyprať v práčke, vysušiť a následne natiahnuť späť na konštrukciu zábrany.

Za zmienku tiež stojí možnosť použitia zábrany nielen na manželskej posteli, ale aj na rôzne druhy detských postelí – samozrejme kompatibilita zábrany závisí od roštu pod matracom danej postele. Pouvažovať taktiež môžete aj o prikúpení cestovného vaku, resp. prepravného obalu na zábranu Monkey Mum. Jedná sa o ručne vyrábaný vak, ktorý odporúčame z jediného dôvodu – vďaka nemu môžete mať zábranu na posteľ vždy po ruke.  Pádu dieťaťa z postele sa tak už nemusíte obávať ani dovolenke či počas prespávania u starých rodičoch.

Pre jednoduchší prístup je možné zábrany spustiť na úroveň matraca

Vhodným doplnkom je aj cestovný vak

(monkeymum.com)

Detská zábrana na posteľ Monkey Mum – vybrať si môžete z trojice prevedení

Pri výbere zábrany na posteľ pre deti Monkey Mum máte možnosť zvoliť si z troch rôznych prevedení a to PREMIUM, POPULAR a ECONOMY. Najlacnejšou verziou je práve ECONOMY, ktorej obstarávacia cena je okolo 53 € (k 27.02.2023). Tento model disponuje menej pevným plastovým konektorom a najnižšou nosnosťou spomedzi ostatných druhov. Zmieriť sa tiež budete musieť s absenciou trojkrokového bezpečnostného zámku a nutnosťou privŕtania zábrany k samotnej posteli. Zlatou strednou cestou je práve prevedenie POPULAR, ktorého cena sa pohybuje okolo 65 € (k 27.02.2023). Tento typ zábrany už obsahuje trojkrokový bezpečnostný zámok, kovový konektor a zvýšenú nosnosť. Najlepšou nosnosťou avšak disponuje variant PREMIUM, ktorý zoženiete už za cenu 81 € (k 27.02.2023). Jednotlivé porovnania vlastností, ale aj prehľad možností nastavenia výšky jednotlivých prevedení sme pre vás zhrnuli v tejto tabuľke.

Nastavenie výšky

71 - 95 cm

80 - 95 cm

85 - 100 cm

Konektor

plast

kov

kov

Nosnosť

20 kg

25 kg

30 kg

Nutnosť vŕtania

áno

nie

nie

Trojkrokový zámok

nie

áno

áno

Cena (k 27.02.2023)

53 €

65 €

81 €

Zábrana na posteľ pre deti Monkey Mum – finálne zhodnotenie

Detskú zábranu na posteľ Monkey Mum hodnotíme veľmi pozitívne aj napriek skutočnosti, že je tu stále priestor na zlepšovanie. Zábrana spĺňa prakticky všetko, na čo je predurčená. Dieťaťu poskytuje viac než dostatočnú ochranu voči pádu z postele, pričom miestami prevyšuje kvalitu bezpečnostných prvkov v porovnaní s konkurenčnými značkami. A to je pri týchto zábranách výslovne žiadané – a to aj na o niečo vyššej ceny v porovnaní s konkurenciou. Bezpečnosť dieťaťa je totiž prvoradá. Kúpu zábrany Monkey Mum tak rozhodne neobanujete. Pozitívne hodnotíme aj možnosť výberu z troch rôznych variant, vďaka čomu môžete samotný výber prispôsobiť vašim potrebám a finančnej situácii. Rozhodnutie je len a len na vás.

Bezpečnosť dieťaťa je zaručená

Detská zábrana je vyrobená zo zdravotne nezávadných materiálov

VÝHODY

  kvalitne spracovaná a pevná zábrana pre deti

  vhodná na manželskú, ale aj na klasickú detskú posteľ požadovaných rozmerov

  intuitívne skladanie, ktoré zvládne aj jedna osoba

  montáž zábrany na posteľ pre deti bez potreby skrutkovania alebo vŕtania do postele

  zaručená bezpečnosť dieťaťa (trojkrokový bezpečnostný zámok; pevná a priedušná sieťka zazipsovaná z vonkajšej strany; kvalitný a odolný rám; zafixovanie rohov, pre ešte väčšiu stabilitu; popruhy pod matracom pre zafixovanie lopatiek)

  možnosť stiahnutia bočnice na úroveň matraca bez potreby odmontovania konštrukcie

  bočnicu (priedušnú sieťku) je možné jednoducho odzipsovať a dať do práčky

  výškovo nastaviteľná konštrukcia bočnice

NEVÝHODY

  vyššia cena v porovnaní s konkurenciou (cena odzrkadľuje možnosti nastavenia a kvalitu)

  miestami išiel bezpečnostný zámok o niečo ťažšie

  absencia vnútorného vrecka pre prípadné odloženie drobných vecí

Bezpečnosť, stabilita a praktickosť – jednoducho Monkey Mum

Vďaka vlastnostiam prezentovaným v rámci tejto recenzie je možné zhodnotiť, že zábrana na posteľ pre deti Monkey Mum je skvelou voľbou pre vaše dieťa. Tento produkt vám odporúčame hlavne z dôvodu, že sme sa o jeho kvalitách na vlastnú kožu presvedčili. Získate pevnú, bezpečnú a štýlovú zábranu na posteľ s jednoduchou údržbou.

– KDE VIETE NÁKUP ZREALIZOVAŤ –

9
8
4.1/5 - (26 votes)