Správny vývoj dieťaťa je pre každého rodiča to najdôležitejšie. Samotný vývoj však samozrejme závisí od množstva faktorov. Nato, aby sme viedli dieťa správnym smerom je mimoriadne dôležité rozvíjať jeho schopnosti a zručnosti. Ako dobre vieme, deti odmalička inklinujú ku kresleniu, ktoré nie je iba hrou, ale akousi formou poznávania sveta okolo seba. Pomocou kreslenia dochádza u detí k podpore kreativity a predstavivosti, a taktiež je i nepriamou formou vyjadrenia ich pocitov. Na druhú stranu, dnes je už jasné, že neoddeliteľnou súčasťou dnešných ratolestí sú i novodobé technológie. Spojením kreslenia a moderných technológií tak možno získať dokonalú pomôcku pre správny vývoj detí tým pozitívnym smerom. A práve preto prichádzame s revolučnou novinkou – Čarovné kreslenie.

Kreslenie ako cesta k pozitívnemu vývoju dieťaťa

Čarovné kreslenie je edukačnou hračkou a nástrojom, ktorý bol navrhnutý pedagogickými špecialistami. Tabuľku nájdete na e-shope www.hravaskolka.sk. Konkrétne ide o tabuľku na kreslenie, ktorá sa razom stane obľúbenou edukačnou zábavkou pre vaše dieťa, no i užitočným pomocníkom pre vás dospelých. Deťom výrazne rozvíja grafomotoriku a kreativitu. Čarovná tabuľka na kreslenie je tak ideálna na nácvik písma, pri ktorom nespotrebujete ani kúsok papiera. Ušetríte tak nemalé výdavky na výkresy, papiere a kresliace pomôcky. Dospelí tabuľku môžu využiť ako poznámkový blok. Výhodou je, že pri kreslení stačí kresliace pero len s citom priložiť, takže dieťa nemusí na tabuľku silno tlačiť. V závislosti od prítlaku na kresliacu tabuľu perom sa zväčšuje aj hrúbka čiar. Čo sa týka mazania kresby, pomôcka funguje na základe magnetickej sily, aby jej obsluha bola maximálne jednoduchá a intuitívna. Práve preto je vhodným nástrojom i pre tých najmenších. Po nakreslení je možné kresliacu plochu vymazať stlačením tlačidla s obrázkom koša. Samozrejme, aby sa dbalo i na zdravie dieťaťa, samotná tabuľka nemá podsvietenie, takže oči dieťaťa sa tak ľahko neunavia. Nie je nutné ju nabíjať, nakoľko batéria na chod mazacieho tlačidla vydrží 1-2 roky.

Čím väčší prítlak na kresliacu plochu, tým sú hrubšie čiary. Na zadnej strane sa nachádza možnosť uzamknutia kresby, aby nedošlo k jej vymazaniu. Pri uzamknutí viete aj naďalej kresliť/písať. 

Tabuľka Čarovné kreslenie je vyrobená z odolného, ohybného a zdraviu neškodlivého plastu, ako je možné vidieť na obrázkoch. Odolnosť plastu je pomerne dobrá, detské zaobchádzanie hravo zvládne. Predná strana zahŕňa matnú kresliacu plochu spolu s tlačidlo na zmazanie kresby. Horná časť obsahuje kresliace pero a otvor na pero. Samotné pero je tak uchytené, aby pri bežnom prenášaní nevypadlo, no my odporúčame uchytiť si ho šnúrkou k rámu. Dolná časť má i otvor na baterku, ktorá je v balení produktu. Zaskrutkovaná batéria je uložená v bezpečí, aby sa zamedzilo jej vypadnutiu. Zadná strana ukrýva tlačidlo na zablokovanie a odblokovanie mazacieho tlačidla. Rozmery displeja sú 234 x 164 mm, pričom celkový rozmer tabule je 283 x 186 x 5 mm. Tabuľka je mimoriadne ľahká, váži len 164 gramov, takže aj jej prenášanie je pre dieťa bezproblémové.

Pohľad na prednú a zadnú stranu balenia Čarovné kreslenie

Uloženie baterky v ráme a tlačidlo (vyobrazený kôš) na vymazanie kresliacej plochy. Otvor v rohu rámu na uchytenie kresliaceho pera šnúrkou.

Čo obsahuje balenie tabuľky Čarovné kreslenie?

Tabuľku Čarovné kreslenie je možné zakúpiť v štyroch pestrofarebných prevedeniach. Balenie obsahuje kresliacu tabuľu, na ktorú dieťa píše. Ďalej v balení nesmie chýbať i kresliace pero a samozrejmosťou je aj priložená batéria (nie je potrebné dokupovať). Je to skrátka jednoduché a intuitívne.

Kresliace pero uložené v ráme Čarovného kreslenia. Na výber sú štyri farebné prevedenia.

Čo Čarovné kreslenie ponúka vášmu dieťaťu?

Čarovná tabuľka na kreslenie má pre dieťa edukačný význam, nakoľko poslúži na rozvoj grafomotoriky, jemnej motoriky, predstavivosti a kreativity. Pre menších je vhodná na kreslenie čiar či rôznych útvarov, pre väčších je ideálna na nácvik písma čí čísel. Dieťa tak pomocou nej vie graficky vyjadriť svoje pocity, vyskúšať kreslenie tvarov a objektov či trénovať písanie písmen a čísiel. Dieťa si tak zlepšuje svoje schopnosti a zručnosti, a to všetko len vďaka relatívne malej tabuľke na kreslenie. Rovnako tak dieťa učíte zmýšľať ekologicky, nakoľko sa naučí si radšej vziať do ruky tabuľku, namiesto zbytočného ničenia papiera a zošitov.

Čarovné kreslenie nášho 4,5 ročného synčeka veľmi oslovilo – interaktívna tabuľa je intuitívna, praktická, namaľovaný obrázok sa dá rýchlo zmazať a nakresliť ďalší, nový (tlačítko „reset“ má pre synčeka tiež svoje čaro). Je to ideálny darček pre malých maliarov. Plánujeme brávať so sebou aj do auta a do vlaku – jedná sa o užitočnú, ľahko prenosnú pomôcku, nemusíme brať so sebou papiere a farbičky.

mamina 4,5 ročného synčeka

Čarovné kreslenie nájde svoje uplatenie aj vo vlaku 😉

Priaznivá cena

Čarovné kreslenie v najväčšom prevedení je dostupné v priateľskej a prijateľnej cene. Za cenu 25 Eur dostanete skvelú edukačnú pomôcku pre vaše dieťa, pričom pri kúpe nemusíte siahať hlboko do peňaženky. Čarovné kreslenie je možné kúpiť si v troch veľkostiach S (9,99 €), M (12,99 €) a L (24,99 €). My sme mali možnosť testovať najväčšiu verziu L. Pomôcku vie dieťa všestranne využiť a rozhodne tabuľka neskončí ako väčšina prachom zapadnutých hračiek, s ktorými sa už dieťa viac nehrá.

Naše hodnotenie

Tabuľka Čarovné kreslenie je príjemnou a ekologickou alternatívou k množstvu pokreslených výkresov a zošitov. Má všestranné využitie, a to ako kresliaca plocha či poznámkový blok. Výhodou je jednoduché kreslenie bez nutnosti veľkého pritláčania, jednoduché ovládanie a minimalistický dizajn bez akýchkoľvek zbytočných častí. Tabuľka nielenže rozvíja jemnú motoriku a grafomotoriku, ale jej nepodsvietená kresliaca plocha zasa chráni zrak vašich detí. Všetky tieto vlastnosti predurčujú tabuľku ako skvelú pomôcku pre vaše dieťa a skvostný nástroj na zlepšenie jeho predstavivosti a kreativity. Nevýhodou je možno to, že kresby nemožno uložiť do inej digitálnej formy.

VÝHODY

  všestranné využitie (kreslenie, poznámkový blok, …)

  jednoduché ovládanie a minimalistický vzhľad

  u detí rozvíja jemnú motoriku, grafomotoriku, predstavivosť a kreativitu

 učí dieťa ekologickému zmýšľaniu (nepotrebuje na písanie, kreslenie papier)

 chráni zrak (nepodsvietená kresliaca plocha)

 

NEVÝHODY

 nie je možnosť ukladania

 pri chybe neviete dať krok späť

Ako určite vidíte, revolučná novinka Čarovné kreslenie je skvelým pomocníkom pre neustále vyvíjajúce sa dieťa. Ak sa teda rozhodnete pre jeho kúpu, veríme, že budete s produktom spokojní. Veľké ďakujem patrí eshopu hravaskolka.sk za poskytnutie edukačnej hračky Čarovené kreslenie na vytvorenie recenzie.

– KDE VIETE NÁKUP ZREALIZOVAŤ-

NakupnyKompas.sk

NakupnyKompas.sk

- Prinášame reálnu skúsenosť -

Hľadáme, prekladáme (české, nemecké a anglické zdroje), objasňujeme a pýtame sa na rady zo strany odborníkov. Tvoríme pre vás obsah na rôzne témy. Snažíme sa prinášať reálnu skúsenosť aj od vás, našich čitateľov.

Plánujete si v blízkej dobe niečo kúpiť? Podeľte sa s nami o skúsenosti a ma Vás za to odmeníme.

Páčil sa vám článok? Dajte nám vedieť 

5/5 - (4 votes)