Bezdrôtové sluchádlá sú bezpochyby veľmi obľúbené pre svoje užívateľské výhody. Svoje uplatenie nájdu pri športe, práci, v MHD, ale aj v iných oblastiach, všade tam, kde nechcete rušiť alebo byť rušený. V tejto recenzii vám priblížime bezdrôtové štupľové sluchadlá Gogen TWS Buddies, ktoré sme za vás odskúšali a prinášame naše hodnotenie.

– PRVÝ DOJEM –

Slúchadlá sú zabalené v krabičke o rozmeroch 150 x 100 x 43 mm s mangetickým bočným uzatváraním. Mgnetické uzatváranie drží dobre a netreba sa obávať, žeby vám vypadol jej obsah. Uloženie dobíjacieho puzdra (matné prevedenie) a slúchadiel po otvorení pôsobí veľmi elegantne a zanecháva veľmi dobrý dojem. Po vybratí hornej “peny” nájdete ďalšie súčasti balenia, vymeniteľné silikónové nástavce v rôznych veľkostiach, USB-C nabíjací kábel, návod na použitie a maďarský záručný list 🙂 (teda, aspoň u nás tomu tak bolo).

Materiálové prevedenie hodnotíme pri tejto cenovej relácii, ako postačujúce a nemôžeme mu nič vytknúť. Dobíjacie puzdro s magnetickým uzatváraním plní účel nabíjania, ako aj ochrany slúchadiel. Slúchadlá sú dobre ergonomicky navrhnuté a vďaka mäkkým silikónovým nástavcom dobre držia v ušiach. Zároveň, okrem počúvania hudby a podcastov disponujú aj handsfree funkciou s dotykovým ovládaním. Návod na použitie je viacjazyčný, vrátane slovenčiny. Nabíjací kábel USB-C je dodávaný v dĺžke 260 mm.

Český výrobca elektroniky GoGen priniesol vzhľadom k cene, pomerne dobré a dostupné bezdrôtové slúchadlá.

Pohľad na prednú a zadnú stranu krabičky Gogen TWS Buddies

Obsah balenia Gogen TWS Buddies

– TECHNICKÉ PARAMETRE –

 • Typ pripojenia: Bluetooth V 5.0
 • Bluetooth profil: HSP, HFP, A2DP, AVRCP
 • Uchytenie: do uší (štupľové slúchadlá)
 • Konštrukcia: uzatvorená
 • Mikrofón: áno
 • Funkcie: aktivácia SIRI/Google asistent; príjmanie/ukončenie hovoru; prehrať/pozastaviť hudbu; ovládanie hlasitosti; prepínanie skladieb
 • Stupeň krytia: IPX4 (odolnosť voči potu a striekajúcej vode)
 • Frekvencia od-do: 20 Hz – 20 000 Hz
 • Senzitivita: 94 dB/mW
 • Impedancia: 16 Ω ± 15%
 • EIRP: 3,35 dBm
 • Dosah: 10 m (voľné priestranstvo)
 • Menovitý výkon: 3mW
 • Batéria: Lithium-polymerový 350 mAh nabíjací obal + 40 mAh x 2 slúchadlá
 • Prehrávací čas hudby: do 4 hodín + 12 hodín s dobíjacím puzdrom; maximálna výdrž 16 hodín
 • Čas nabíjania slúchadiel v puzdre: cca. 1 hod. 10 min.
 • Rozmer a hmotnosť dobíjacieho puzdra: cca. 45 x 45 mm a 38g (vrátane dvoch sluchadiel)
 • Hmotnosť obidvoch slúchadiel: 10 g
 • Silikónové nástavce: ø 13, 11 a 10 mm

– OBSAH BALENIA –

Predbežnú informáciu k obsahu balenia sme vám uviedli vyššie. V tejto časti sa zameriame podrobnejšie na jednotlivé prvky balenia, aby ste získali komplexné informácie pre správne rozhodnutie. 

Rozbalený obsah balenia s otvoreným dobíjacím puzdrom

DOBÍJACIE PUZDRO

Dobíjacie puzdro slúži nielen na dobíjanie, ale aj ochranu slúchadiel. Dôležitým parametrom je nabíjacia kapacita, t.j. koľko krát je možné nabiť slúchadlá v nabíjacom puzdre, bez potreby nabíjania cez USB-C kábel. Puzdro disponuje 350 mAh kapacitou, čím predĺži celkovú výdrž o ďalších 12 hodín, čo je príjemným zistením. Slúchadlá sa nabíjajú cez tzv. piny. Prevedenie puzdra je v matnej farbe, lesklá časť je len v priestore na uloženie slúchadiel.  Nabíjanie puzdra je cez USB-C kábel so signalizujúcou bielou ledkou (bliká = nabíja sa, stále svietenie = nabité).

DOBRE VEDIEŤ:

Ak z púzdra vyberiete len jedno slúchadlo, spárovanie neprebehne korektne a nebudú vám hrať obidve. Nejedná sa o chybu, nie je potrebné ich hneď reklamovať. Pri týchto slúchadlách je možnosť využiť len jedno a zvýšiť tak dobu používania (napr. ako handsfree; mikrofón je integrovaný v obidvoch slúchadlách). Plusom slúchadiel je, že si  pamätajú posledné pripojené zariadenie.

BEZDRÔTOVÉ SLÚCHADLÁ

Ergonomicky dobre spracované slúchadlá vám dobre padnú do uší aj z dôvodu možnosti výberu vhodných silikónových nástavcov. Pri skúšaní dobre držali a nemali sme pocit, že vypadnú. Za pomoci integrovaných dotykových plôch priamo na slúchadlách (miesto s logom GoGen) máte možnosť rôznych fukncií, napr. prijať/zložiť hovor alebo prepínať hudbu bez nutnosti vybrať mobil. Ich spárovanie s mobilom prebehlo bez problémov. Postačuje, ak ich naraz vyberiete z púzdra, začne na nich blikať červeno-modrá ledka, ktorá po spárovaní s mobilom zhasne. Na telefóne v časti Bluetooth sú pod názvom “GOGEN TWS BUDDDIES”. Správne spárovanie vám ozámia aj slúchadlá zvučkou “is connected”. Ak vám príde počas počúvania hudby e-mail alebo správa, hudba sa na krátky moment automaticky stíši.

– KVALITA ZVUKU –

Jedným z hlavných parametrov, ktoré pri výbere slúchadiel sú, je samozrejme kvalita zvuku. Na naše prekvapenie, vzhľadom k cene, sú slúchadlá dobre vyvážené s výraznými výškami a silnými, hlbokými basami. Kvalitu zvuku zaručuje aj rozdelenie na pravý a ľavý kanál.

Kvalitu zvuku oceníte aj v exteriéry 

Držia veľmi dobre v ušiach

– SKÚSENOSTI S BEZDRÔTOVÝMI SLÚCHADLAMI GOGEN TWS BUDDIES –

Český výrobca značky GoGen príjemne prekvapil a nenechal nič dlžný svojej povesti, netradične riešenými výrobkami reagujúcimi na aktuálne technologické trendy. Slúchadlami TWS Buddies môžu bez obáv konkurovať aj ostatným, celosvetovo známejším značkám.

Za cenu približne 30 Eur dostanete kvalitne spracované bezdrôtové slúchadlá s rôznymi funkciami nastavenia a zároveň odolné voči potu a striekajúcej vode. Pri používaní dobre držali v ušiach, nielen pri chôdzi ale aj športových aktivitách.

Kvalita zvuku je plne postačujúca k danej cenovej relácii a naplnila naše očakávania. Oceňujeme možnosť použiť len jedno slúchadlo pri handsfree a nabíjaciu kapacitu puzdra, kde viete predĺžiť výdrž až na 16 hodín.

DOBRE VEDIEŤ:

Výdrž plne nabitých slúchadiel je o niečo vyššia ako výrobcom udávané 4 hodiny, čo je potešujúcou správou. Pri vybíjaní dochádza k postupnému vypnutiu a to nasledovne: najskôr zaznie anglicky znejúci hlas “power off” (obidve sluchadlá naďalej fungujú), po cca. dvoch minútach zaznie druhý krát “power off” a následne sa vypne pravé sluchadlo, ľavé naďalej hrá.

Výdrž ľavého slúchadla je ďalších cca. 40 minút, kedy po zaznení 2x “battery low” dochádza k úplnému vypnutiu slúchadiel. Následné nabíjanie slúchadiel v puzdre trvá cca. 1 hod. 10 min.

– VÝHODY A NEVÝHODY –

VÝHODY

  kvalita zvuku (výrazné výšky, hlboké basy, rozdelenie na pravý a ľavý kanál)

  výborne sedia v ušiach (možnosť výberu z troch silikónových nástavcov ø 13, 11 a 10 mm

  veľmi dobrý pomer cena/kvalita

  možnosť nastavenia len jedného sluchadla (napr. pri handsfree)

  dlhá výdrž prehrávania (4 hodiny slúchadlá + 12 hodín s dobíjacím puzdrom; max. výdrž 16 hodín)

   ľahké a rýchle spárovanie s mobilom

NEVÝHODY

  absencia číselného ukazovateľa stavu nabíjacieho puzdra

– RECENZIE A SKÚSENOSTI ZO STRANY UŽÍVATEĽOV –

Celkové hodnotenie z alza.sk; 42 hodnotiacich zákazníkov

Celkové hodnotenie z mall.sk; 76 hodnotiacich zákazníkov

– NAŠE HODNOTENIE –

Slúchadlá Gogen TWS Buddies sú výbornou voľbou pre všetkých, ktorí majú záujem o kvalitný zvuk, dlhú výdrž batérie a neplánujú investovať stovky Eur. Pri ich používaní sme sa nestretli s problémom spárovania, zlou počuteľnosťou pri handsfree, zlým zvukom (pochopiteľne vzhľadom k cenovej relácii) alebo slabou výdržou batérie.

Naopak slúchadlá fungovali/fungujú skvele aj po pár týždňoch používania. Jediné, čo nám pri nich chýba je číselný ukazovateľ stavu nabitia puzdra, preto dávame 4,5*. Ak uvažujete nad bezdrôtovými slúchadlami, určite ich odporúčame.

– NÁKUP ODPORÚČAME V OVERENÝCH E-SHOPOCH –

NakupnyKompas.sk

NakupnyKompas.sk

- Prinášame reálnu skúsenosť -

Hľadáme, prekladáme (české, nemecké a anglické zdroje), objasňujeme a pýtame sa na rady zo strany odborníkov. Tvoríme pre vás obsah na rôzne témy. Snažíme sa prinášať reálnu skúsenosť aj od vás, našich čitateľov.

Plánujete si v blízkej dobe niečo kúpiť? Podeľte sa s nami o skúsenosti a ma Vás za to odmeníme.

Páčila sa vám recenzia? Dajte nám vedieť 

4/5 - (3 votes)