Základom dobrej manikúry a pedikúry je precízne tvarovanie a ošetrenie nechtu a nechtového lôžka. Treba tiež dôkladne odstrániť zvyšky laku z predošlých procedúr. S pomocou dobrej brúsky na nechty to zvládnete aj v domácom prostredí. Treba len starostlivo zvážiť jej výber a naučiť sa s ňou pracovať pomocou návodu na použitie. Profesionálne vyzerajúcu manikúru tak získate ľahko a rýchlo za menej peňazí. Tá správna brúska na nechty sa z pomerne širokej ponuky hľadá na prvý pohľad zložito, ale my vám pomôžeme s jej počiatočným výberom.
To najdôležitejšie v skratke
Brúska na nechty je prístroj pre dokonalé vyhladenie, vyleštenie a tvarovanie nechtov. Dokonale pripraví necht pre novú vrstvu laku. Je vhodná predovšetkým pre akrylové a gélové nechty, ale pri menšom výkone a nižších otáčkach je skvelou voľbou aj pre prírodné nechty. Oproti ručnému pilníku sa k dokonale tvarovaným nechtom dopracujete oveľa rýchlejšie.
Na výber máte z elektrických brúsiek na nechty napájaných z elektrickej siete, alebo akumulátorových brúsok na nechty, ktoré majú v sebe zabudovaný nabíjateľný akumulátor ako zdroj energie. Vďaka tomu sú mobilné, ale aj drahšie. Elektrická brúska na nechty sa dá kúpiť už za menej ako 30 eur, kým akumulátorová aj za vyše sto eur.
Pri kúpe brúsky je treba zvážiť aj viacero iných faktorov. Naozaj kľúčovými sú výkon brúsky a počet otáčok za minútu, ktoré brúska vie dosiahnuť. Čím vyšší výkon a počet otáčok, tým rýchlejšie brúsenie a tvarovanie nechtov. Umelé nechty požadujú vyšší výkon a počet otáčok než prirodzené nechty. Užitočné sú aj prídavné funkcie brúsky.
Kvalitný a bezpečný výsledok dosiahnete len podrobným naštudovaním návodu na použitie a praxou. Kľúčom k želanému výsledku je správny výber nadstavcov na brúsku a správne nastavenie a využitie jej funkcií. Dbajte aj na pravidelnú dezinfekciu nadstavcov a údržbu brúsky na nechty.
(professionail.sk)
Čo je brúska na nechty a aké je jej využitie?
Brúska na nechty, alebo aj frézka, vŕtačka na nechty, elektrický pilník na nechty, prípadne brúska na manikúru sú všetko pomenovania prístroja na upravovanie a tvarovanie nechtov. Cieľom brúsky je dosiahnuť hladký lesklý a precízne tvarovaný necht za oveľa kratší čas ako s ručným pilníkom. To všetko s pomocou rotačných a vibračných pohybov rôznych nadstavcov na konci brúsky, ktorými sa pohybuje v rôznych uhloch po povrchu nechtu a jeho lôžka. Existuje veľké množstvo brúsok na nechty s rôznym výkonom, množstvom otáčok za minútu a materiálov fréz a nadstavcov. Kombináciu týchto vlastností brúsky musíte starostlivo zvážiť pri jej výbere. Závisí od účelu jej využitia.
Prírodné nechty potrebujú menší výkon a počet otáčok než akrylové alebo gélové nechty. Takisto sú vhodné menej drsné nadstavce. Pre prírodné nechty sú najvhodnejšie diamantové a zafírové frézy. Síce odstránia stvrdnutú kožu aj prípadnú mykózu a zvyšky bežného laku, ale zároveň sú jemné a šetrné voči nechtu. Veľmi rýchlo sa však opotrebujú. S obrusovaním akrylových a gélových nechtov si hravo poradia karbidové alebo titánové frézy. Sú veľmi odolné. V prípade, že ste alergický na kovy nahraďte ich keramickými frézami. Ich výhodou je nízka hmotnosť a menšie zahrievanie sa, ako pri karbidových a titánových frézkach.
Okrem obrusovacích nadstavcov/ frézok máte na výber aj rôzne leštiace a tvarovacie nadstavce. Okrem tohto je dôležité vybrať si aj z napájania brúsky. Najčastejšie dostať na výber elektrické napájanie priamo do elektrickej siete, alebo so zabudovaným nabíjateľným akumulátorom. Niektoré sú zase napájané cez USB kábel.
Aké typy brúsok na nechty existujú?
Nadstavec na brúsky na nechty podľa typu manikúry a nechtov nie je jediná vec, ktorú musíte zvážiť pri výbere brúsky. Treba brať do úvahy aj fakt, kde a ako budete brúsku na nechty používať. Budete ju používať predovšetkým doma, alebo s ňou budete aj cestovať? Očakávate dlhodobejšiu prevádzku, alebo len občasné použitie? Mobilitu brúsky a dĺžku jej prevádzky ovplyvňuje jej spôsob napájania na zdroj energie. Podľa tohto rozoznávame dva základné typy brúsok. Sú nimi elektrické a akumulátorové brúsky na nechty.
Elektrické brúsky na nechty
Sú napájané priamo z elektrickej siete pomocou kábla. To obmedzuje možnosti ich prípadného prenášania, ale poskytuje stabilitu ich výkonu bez ohľadu na dĺžku a frekvenciu ich používania. Ich výkon a sila závisí len od sily ich motora a vybraných nastavení, pretože majú na svoju prácu dodávaný stabilný elektrický prúd. Z toho dôvodu sa hodia nielen na domáce použitie.
Elektrické brúsky na nechty majú väčšinou pomerne nízku cenu oproti ich akumulátorovým náprotivkom s porovnateľným výkonom, množstvom funkcií a príslušenstvom.
VÝHODY
stabilita výkonu
vyšší výkon
veľký výber
nižšia cena
jednoduchá údržba
NEVÝHODY
malá mobilita
náročnejšia manipulácia
Akumulátorové a batériové brúsky na nechty
Majú v sebe zabudovaný nabíjateľný akumulátor, ktorý dodáva energiu na pohon motora. Vďaka tomu sú prenosné a vhodné na použitie kdekoľvek. To aj na miestach bez stabilnej dodávky elektrickej energie. Výdrž batérie je však časovo obmedzená a výkon brúsky klesá podľa miery nabitia batérie.
Doba nabíjania a kapacita batérie sa môže pri jednotlivých modeloch výrazne líšiť. Treba si to ustrážiť už pri samotnej kúpe. Navyše treba rátať s faktom, že vaša nová domáca brúska na manikúru s akumulátorom bude stáť o niekoľko desiatok eur viac ako tá s elektrickým káblom.
VÝHODY
mobilita
nie ste odkázaný na konštantný prístup k elektrickej sieti
jednoduchá manipulácia
bezpečnosť
NEVÝHODY
nutnosť sledovania stavu batérie
klesajúci výkon
vyššia cena
(nechtovyraj.sk)
Čo treba zvážiť pri kúpe brúsky na nechty?
Profesionálne brúsky na nechty poskytujú veľké množstvo funkcií, nadstavcov a vysoký výkon. Na domáce použitie bohato stačia aj ich jednoduchšie náprotivky, avšak aj tie v sebe skrývajú mnoho možností využitia a príslušenstvo. Výber na trhu je široký a kvalita pri jednotlivých modeloch je rôznorodá. Recenzie na brúsku na nechty pri jej nákupe veľa napovedia, ale je to len začiatok nákupu. Pri výbere ideálneho modelu brúsky na nechty zvážte nasledovné:
Výkon
Čím je brúska na nechty výkonnejšia, tým rýchlejšie sa dopracujete k želanému výsledku. Obrusovanie a tvarovanie nechtov musí byť efektívne a šetriť čas, aby sa elektrický pilník oplatilo kúpiť. Výkon brúsky na nechty je uvádzaný vo Wattoch. Kvalitné brúsky by ho nemali mať nižší ako 30 wattov. Takáto brúska na manikúru kvalitne opracuje aj akrylové nechty. Rozpätie optimálneho výkonu brúsky pre všetky typy nechtov sa pohybuje medzi 30 až 65 wattov. Brúsky s vyšším výkonom už spĺňajú podmienky pre extra výkonné profesionálne brúsky na nechty. Brúsky s výkonom pod 30 wattov si kúpte iba v prípade, ak máte v pláne obrusovať prírodné nechty.
Účel použitia
V prvom rade vyberajte brúsku podľa typu svojich nechtov. Prirodzené nechty vyžadujú šetrnejšie zaobchádzanie. Postačí vám brúska s výkonom okolo 30 wattov a nižším s otáčkami okolo 20 000 za minútu. Pre prírodné nechty hľadajte nadstavce s vyšším číslom zrnitosti, pretože vysoké číslo zrnitosti znamená hladké brúsne materiály. Pri prírodných nechtoch sa radšej vyhnite zrnitosti pod 100. Akrylové a gélové nechty zas vyžadujú zrnitosť okolo 80 na hrubé opracovanie a nad sto na dokončovacie práce. Poradí si s nimi iba brúska na nechty s výkonom nad 30 wattov a s možnosťou rýchlosti aspoň do 30 000 otáčok za minútu.
Typ napájania
Ako už bolo povedané vyššie, brúska na nechty môže byť napájaná pomocou elektrického kábla alebo nabíjateľného akumulátora. Toto ovplyvňuje hlavne prenosnosť brúsky a jej využitie na cestách, stabilitu výkonu, ale aj cenu. Pokiaľ veľa necestujete a kábel vám neprekáža v manipulácii s brúskou, tak zvoľte napájanie do zásuvky. Akumulátorové brúsky sú vhodné pre cestovateľky a občasné užívateľky. Manipulácia s nimi je o niečo jednoduchšia, ale treba sledovať stav ich nabitia. Pri zmenšení miery nabitia klesne aj výkon brúsky a nutnosť zabudovania akumulátora do tela brúsky zvyšuje aj jej cenu.
Kvalitnú manikúru vám zabezpečí len správny výber brúsky na nechty
Príslušenstvo a nastavenia
Brúska na nechty v sebe okrem rôznych nadstavcov na brúsenie, pilovanie, leštenie, tvarovanie nechtov a ošetrenie nechtového lôžka skrýva množstvo funkcií a nastavení. Tie zvyšujú kvalitu výsledkov jej práce a uľahčujú prácu s ňou. Medzi základné možnosti nastavenia brúsky patria:
Zmena smeru otáčania – umožňuje meniť smer otáčania nadstavca na brúske vpravo alebo vľavo. Vďaka tomu sa prispôsobí potrebám každej užívateľky. Možnosť okamžitého vypnutia zvyšuje bezpečnosť používania brúsky a pomáha predchádzať prípadnému poškodeniu nechta. Zabudované LED osvetlenie umožňuje lepšiu viditeľnosť a presnosť pri práci s malou plochou nechtu. Kryt proti prachu, ochraňuje vnútorné mechanické časti brúsky pred prachom a nečistotami, čo predlžuje jej životnosť a správne fungovanie. Odsávanie prachu, ktorý sa tvorí pri brúsení nechtov má v sebe zabudovaná len profesionálna brúska na nechty. Automaticky vysáva prach a nečistoty, ktorý zabraňuje ich vdýchnutiu.
Možnosť ovládania brúsky pomocou nožného pedálu je tiež pokročilejšia a nie úplne bežná funkcia. Zlepšuje pohodlie a efektivitu práce na manikúre. Skladovacie vrecko pomáha prehľadne uložiť príslušenstvo a nadstavce brúsky na nechty. Tieto funkcie a príslušenstvo pomáhajú k vyššej bezpečnosti, efektivite a pohodliu pri manipulácii s ňou.
Otáčky
Počet otáčok za minútu určuje rýchlosť otáčania nadstavca na brúske po jej zapnutí. Väčšinou si počet otáčok viete nastaviť a je uvádzané najnižší a najvyšší počet otáčok. Sledujte hlavne ich hornú hranicu. Množstvo otáčok pod 30 000 za minútu je dobré iba pre prírodné nechty. Akrylové precízne odpracuje množstvo otáčok v rozpätí 30 000 až 45 000 otáčok za minútu. Brúsky s otáčkami nad 45 000 za minútu sú pre domáce použitie pomerne zbytočné a určené skôr pre profesionálov.
Stolové vs. ručné zariadenia
Niektoré brúsky na nechty majú motor zabudovaný v stolnom nadstavci. Je to opäť určené skôr pre vysoko profesionálne modely. Znižuje to prenos vibrácií z motora do rúk a zvyšuje sa pohodlie a stabilita pri práci s brúskou. Vyžaduje menej dodatočnej kontroly po precíznom nastavení brúsky na prácu. Ručné zariadenia s motorom priamo v ňom vyžadujú väčšiu zručnosť alebo častejšie opakovanie úkonov pre precízny výsledok.
(rajnechtov.sk)
Koľko brúska na nechty stojí?
Brúsky na nechty na domáce použitie majú v základných veciach často podobné parametre ako profesionálne brúsky na nechty. Rozdiely často tkvú v malých detailoch, ktoré bežný človek ani nepostrehne. Prídavné funkcie vyšší výkon, menšie prehrievanie a podobne. Tieto nuansy výrazne zvyšujú cenu brúsky. Avšak bežné brúsky na domáce použitie s poloprofesionálnymi modelmi nevyžadujú veľmi vysokú investíciu. Rátajte s cenou od 30 do 200 eur.
Brúsky na nechty do 50 eur
V tomto rozpätí nájdete väčšinou elektrické brúsky na nechty s napájaním z elektrickej siete. Zväčša majú iba základné funkcie a menší počet nadstavcov a možnosti nastavenia. Sú to modely vhodné vyslovene na občasné domáce používanie.
Brúsky na nechty od 50 do 100 eur
V tomto rozpätí nájdete väčšinu nabíjateľných brúsok na nechty so zabudovaným akumulátorom a brúsky na kábel s pokročilejšími funkciami, s veľkým rozpätím nastavenia a nadstavcami z kvalitnejších materiálov. Siahnite po nich pokiaľ plánujete brúsku používať často.
Brúsky na nechty nad 100 eur
V tomto rozpätí nájdete už aj profesionálne modely brúsok s akýmkoľvek typom napájania. Môžete rátať s veľkým množstvom funkcií a príslušenstva z kvalitných odolných materiálov. Ponúkajú veľkú stabilitu výkonu a spoľahlivosť aj pri používaní niekoľkokrát denne.
Aké sú alternatívy brúsky na nechty?
O nechty je nutné sa starať pravidelne a udržiavať ich v čistote. Samotné manikúrové nožničky ich skrátia, ale dokonalý tvar, hladkosť nechtu a odstránenie nadbytočnej kože dosiahnete len pomocou ich brúsenia. Brúska na nechty sa dá nahradiť ručným pilníkom na nechty.
Existuje hneď niekoľko druhov ručných pilníkov na nechty. Delia sa hlavne podľa druhu materiálu, z ktorého sú vyrobené. Tento materiál následne určuje kedy je ich vhodné používať, aby sa nechty neštiepili. Dôležitá je aj takzvaná zrnitosť/drsnosť pilníka. Platí tu, že čím je číslo pri tomto parametri vyššie, tým je pilník hladší. Papierový, alebo takzvaný šmirgľový pilník je zložený z vrstiev kartónu a má rôzne stupne drsnosti. Veľmi drsný je vhodný na akrylové nechty. Stredné a jemne drsné na prírodné nechty. Tento druh pilníka sa nedá umývať a rýchlo sa opotrebuje.
Kovové pilníky sú vhodné výhradne na tvarovanie umelých nechtov. Prirodzené nechty podliehajú pri nich výraznejšiemu štiepeniu. Na prírodné nechty sú určené sklenené pilníky. Sú šetrné a ich opotrebovanie prebieha o dosť pomalšie ako pri predchádzajúcich dvoch typoch pilníkov.
Ako sa má brúska na nechty správne používať?
Elektrická brúska na nechty môže byť veľkým pomocníkom na ceste k precízne upraveným nechtom, ale pre optimálny výsledok treba získať určitú zručnosť pri jej používaní. V prvom rade si dôkladne preštudujte návod na použitie a riaďte sa presnými inštrukciami na jednotlivé úkony. Každý z nich totiž vyžaduje iný nadstavec na brúsku a iný sklon, tlak na povrch nechtu, aj osobitné nastavenie rýchlosti. Len tak môžete nechtové lôžko dohladka vyleštiť, obrúsiť a vytvarovať bez rizika poškodenia nechtu.
Nesprávnym používaním môžete poškodiť aj samotnú brúsku a jej príslušenstvo. Samotná prax teda nie je všetko a mala by nasledovať až po podrobnom osvojení si teórie obsiahnutej v návode. Zistite tak napríklad optimálnu zrnitosť nadstavcov pre prírodné, ale aj rôzne typy umelých nechtov. Dozviete sa napríklad fakt, že pri spracovaní nechtu je dôležité približovať necht k nadstavcu a nie naopak a podobne. Každý model brúsky na nechty má aj iné bezpečnostné pokyny. Pri používaní brúsky na nechty by ste mali používať odsávač prachu a respirátor, aby ste ho nevdýchli. Takisto treba nadstavce na brúsku pravidelne dezinfikovať prípravkom na to určeným.
Jednou z možností ako mať dokonalú manikúru je aj návšteva nechtového salóna 🙂
Profesionálna manikúra a pedikúra doma ľahko a rýchlo
Pekne tvarované a lesklé nechty spolu s kvalitnou manikúru sú podobnou vizitkou ženskej krásy ako upravené vlasy. Kvalitná brúska na nechty na domáce použitie stojí len pár desiatok eur a šetrí aj čas. Kým tvarovanie nechtov pomocou ručného pilníka môže trvať aj vyše hodiny, tak elektrický pilník na nechty túto dobu skráti na polovicu. Výber na trhu je naozaj široký a veríme, že sme vám ho výrazne uľahčili.
Páčil sa vám článok? Dajte nám vedieť
Najčastejšie kladené otázky
Koľko wattov by mala mať dobrá brúska na nechty?
Výkon brúsky na nechty by mal byť aspoň 30 wattov a vyšší. Jedine vtedy pohodlne obrúsi a odstráni aj akrylové nechty. Brúsky s výkonom okolo 20 wattov sú vhodné iba na prírodné nechty.
Aká brúska na nechty je vhodná na gélové nechty?
Gélový lak spoľahlivo odstráni predovšetkým elektrická brúska na nechty. Výkon nad 45 wattov s viac ako 30 000 otáčkami za minútu je vítaný. V príslušenstve brúsky by mali byť karbónové nadstavce špeciálne určené na odstránenie a tvarovanie gélových nechtov.
Ako vyčistiť nadstavce?
Po každom použití treba nadstavce brúsky dôkladne očistiť od prachu pomocou mäkkej kefky. Zamerajte sa pri tom na všetky záhyby a štrbiny. Odstráňte z nich aj zvyšky laku ponorením do odlakovača na dobu, ktorú odporúčajú na obale odlakovača. Následne nadstavce znova očistite kefkou a opláchnite pod tečúcou vodou. Na záver nadstavce vydezinfikujte pomocou špeciálnych prípravkov na nechtové nástroje a dôkladne nadstavce osušte.
– NÁKUP ODPORÚČAME V OVERENÝCH E-SHOPOCH –
NakupnyKompas.sk
- Prinášame reálnu skúsenosť -
Hľadáme, prekladáme (české, nemecké a anglické zdroje), objasňujeme a pýtame sa na rady zo strany odborníkov. Tvoríme pre vás obsah na rôzne témy. Snažíme sa prinášať reálnu skúsenosť aj od vás, našich čitateľov.
Plánujete si v blízkej dobe niečo kúpiť? Podeľte sa s nami o skúsenosti a ma Vás za to odmeníme.