Pes je často označovaný ako najlepší priateľ človeka. Niet sa čomu čudovať, že každý majiteľ chce pre svojho domáceho štvornohého miláčika len a len to najlepšie. Pre vášho chlpáča však niet lepšieho pocitu, ako sa počas prechádzky poriadne vonku vyšantiť. Aj to je jeden z dôvodov, prečo sa postroje pre psov začínajú tešiť čoraz väčšej popularite. Neviete, o čo sa jedná? Neviete, ako si vybrať ten správny? My vám s tým radi pomôžeme.

To najdôležitejšie v skratke

  Postroj pre psa je skvelý doplnok, ktorý vám umožní mať lepšiu kontrolu nad vašim psom. Vášmu štvornohému miláčikovi na oplátku poskytne väčšiu dávku voľnosti a menšie riziko vzniku zranenia. Nemusíte sa však vôbec obávať príliš veľkých výdavkov. Tie lacnejšie postroje určené na každodenné použitie zoženiete bez problémov aj v cenových reláciách do niekoľkých desiatok eur.

  Ak sa nebojíte siahnuť do svojej peňaženky aj o čosi hlbšie, zadovážiť si môžete špeciálne postroje pre psov, ktoré sú prispôsobené špecifickejšiemu využitiu a ponúkajú určité výhody navyše. Jednať sa môže napríklad o postroj pre psa na turistiku, vykonávanie športových aktivít, cestovanie autom, výcvik či dokonca ťahanie. Rovnako je možné zakúpiť aj modely s doplnkovými vychytávkami.

  Keďže na našom trhu nájdete veľké množstvo postrojov pre psov, nájsť svojho favorita nebude takmer žiadny problém. Pri výbere toho správneho je však potrebné venovať pozornosť aj niekoľkým dôležitým parametrom. Medzi tie najdôležitejšie z nich nepochybne patria: typ a veľkosť postroja, doplnky, materiálové prevedenia a náročnosť ich čistenia, ale aj možnosti prispôsobenia/nastavenia popruhov.

  V rámci článku sa dozviete všetky cenné informácie týkajúce sa výberu toho správneho postroja pre vášho štvornohého priateľa. Samozrejme, chýbať nebude ani tradičné predstavenie najznámejších značiek ponúkajúcich psie popruhy, cenné rady ohľadom ich čistenia či zoznam najčastejšie kladených otázok, ktoré vám samotnú voľbu postroja pre psa môžu výrazne urýchliť.

(superzoo.sk)

Čo je to vlastne postroj pre psa? Aké výhody ponúka?

Postroj pre psa je užitočným doplnkom pre každého psičkára, ktorý pozostáva z niekoľkých popruhov obopínajúcich trup psa. Jedná sa o najbezpečnejší a najpohodlnejší spôsob pripútania psa na vôdzku, ktorý poskytuje lepšiu kontrolu nad vašim štvornohým miláčikom a odrádza ho od zbytočného ťahania. Najčastejšie je porovnávaný práve s klasickým obojkom – obe z týchto možností však ponúkajú určité výhody a nevýhody.

Popruhy pre psa poskytujú vášmu drobcovi väčšiu dávku slobody v pohybe a výrazne zmenšujú záťaž na jeho krk. Vďaka nim je tak krk a chrbát psa vystavený menšiemu tlaku, čo výrazne znižuje riziko zranenia. A to platí pre šteňatá a psíky s dýchacími ťažkosťami dvojnásobne. Zabudnúť tiež netreba na to, že znižujú možnosť vyvlečenia sa z popruhov a zabraňujú zamotaniu sa vodítka okolo nôh. Nevýhodou zasa môže byť ich dlhšie nasadenie/vyzliekanie a nutnosť nosiť ďalšiu vrstvu oblečenia, čo môže byť naozaj nepríjemné vo veľmi horúcom počasí. Rátajte tiež s tým, že ak je pes väčší a ťažší, jeho ovládanie môže vyžadovať viac fyzickej sily.

VÝHODY postroja pre psa

  krk a chrbát psa je vystavený menšiemu tlaku

  zabraňuje zamotaniu sa vodítka okolo nôh

  znižuje možnosť vyvlečenia sa z popruhov

  väčšia dávka slobody v pohybe

  výrazne znižuje riziko zranenia

NEVÝHODY postroja pre psa

  dlhšie nasadenie/vyzliekanie

  môže byť nepríjemný vo veľmi horúcom počasí

  ovládanie môže vyžadovať viac fyzickej sily

Popruhy pre psa – poznáme rôzne typy v závislosti od vykonávanej aktivity.

Postroje pre psa na bežné/každodenné použitie

Na každodenné použitie sú určené postroje pre psov v tvare písmena H. Tieto postroje obopínajú krk a hrudník psa, pričom ich zadná časť disponuje krúžkom na pripevnenie vôdzky. Ich štruktúra je prispôsobená tak, aby vášho psa nezranila. Nespôsobuje mu žiadne problémy s držaním tela, umožňuje rovnomerne rozdeliť jeho ťažnú silu a nevyvíja tlak na krk, hrdlo a iné citlivé partie jeho tela.

Zaručená je maximálna voľnosť pohybu predných končatín a dostatočný komfort počas každodenného venčenia – a to aj šteniatkam, ktoré si neprimeraným ťahaním môžu ľahko ublížiť. Výhodou je tiež jednoduché nasadenie a prispôsobenie, ale aj široká dostupnosť prevedení. Nutné je si však uvedomiť, že postroje v tvare písmena H nie je vhodné použiť na šport alebo do ťahu.

VÝHODY

  maximálna voľnosť pohybu predných končatín

  nevyvíja tlak na krk, hrdlo a iné citlivé partie

  rovnomerné rozdelenie ťažnej sily

  široká dostupnosť prevedení

  minimálne riziko zranenia

NEVÝHODY

  nevhodné na šport

  nevhodné na ťahanie

Športové/bezpečnostné postroje pre psov

Na športové alebo bezpečnostné účely sú určené postroje pre psov v tvare písmena X. Tieto postroje najlepšie rozkladajú hmotnosť a ťažnú silu psa spomedzi všetkých typov popruhov, vďaka čomu sú vhodné na vykonávanie rôznych športov, outdoorových aktivít alebo aj do ťahu (napr. postroj pre psa na bicykel). Ich štruktúra je totiž prispôsobená tak, aby sa pes mohol bezpečne a komfortne zaprieť do postroja.

Ani náročnejšie podmienky im tak nerobia žiaden problém. Výhodou tiež je polstrované zhotovenie, ktoré zamedzí nechcenému tlačeniu počas ťahu. Je potrebné však podotknúť, že športové a bezpečnostné postroje pre psov nie sú vhodné na každodenné nosenie. Dôvodom je menší komfort pri bežnom nosení v porovnaní s postrojmi v tvare písmena H.

VÝHODY

  umožňujú komfortné zapretie psa do ťahu

  najlepší rozklad hmotnosti a ťažnej sily

  zvládnutie aj náročnejších podmienok

  jemné polstrované spracovanie

  vhodné na šport a do ťahu

NEVÝHODY

  nevhodné na bežné nosenie

  menšie pohodlie ako postroje v tvare H

Cestovné postroje pre psov (popruhy pre psa do auta)

Cestovné postroje pre psov sú najčastejšie späté s cestovaním v aute alebo inom dopravnom prostriedku. Ich hlavným účelom je zabezpečiť bezpečnosť psa počas jazdy v aute, ale taktiež mu poskytnúť vyššiu úroveň ochrany v prípade nárazu alebo dopravnej nehody. Taktiež však chránia aj samotnú posádku a to tým, že bránia voľnému pohybu psa vo vozidle.

Na postroj stačí jednoducho pripevniť pribalený istiaci pás, ktorý iba zasuniete do bezpečnostného mechanizmu auta podobne ako klasické bezpečnostné pásy. Počas jazdy sa tak nemusíte obávať toho, že by vám pes skočil do riadenia. Rátať však musíte s tým, že popruhy pre psa do auta nie sú vhodné na každodenné používanie, ťahanie či športovanie.

VÝHODY

  zvýšenie bezpečnosti psa počas jazdy v aute

  vyššia úroveň ochrany v prípade nárazu

  bránia voľnému pohybu psa v aute

NEVÝHODY

  nevhodné na bežné nosenie, ťahanie a na šport

Postroje pre psov proti ťahaniu

Postroje pre psov proti ťahaniu sa najčastejšie používajú pri výcviku psa, pretože poskytujú majiteľovi maximálnu kontrolu nad jeho pohybom. Využiť ich je tak možné najmä pri šteniatkach a aktívnejších psoch, ktoré majú problém s rešpektovaním povelov. Hlavným rozdielom oproti klasickým postrojom je umiestnenie zapnutia vôdzky, ktorá sa nachádza v oblasti hrudnej kosti namiesto chrbta.

Vďaka tomu umožňujú efektívne zabrzdenie psa a jeho nasmerovanie na žiadanú stranu v prípade ťahania. Zabúdať však netreba na fakt, že tieto postroje nie sú vhodné na dlhé každodenné prechádzky alebo športovanie. Odporúčané je využívať ich iba počas samotného tréningu.

VÝHODY

  vhodné pre šteniatka a aktívnejšie psy

  maximálna kontrola nad pohybom psa

  zabraňujú nechcenému ťahaniu

  využitie pri trénovaní psa

NEVÝHODY

  nevhodné na bežné nosenie, ťahanie a na šport

DOBRE VEDIEŤ:

Na trhu je možné nájsť aj špeciálne druhy postrojov pre psov, ktoré disponujú množstvom doplnkových prvkov. Jednať sa môže o ďalšie možnosti pripevnenia vodítka, ale natrafiť môžete aj na modely s úložným priestorom na pripevnenie drobných predmetov (napr. odrazky, štítky či vrecká na exkrementy).

Popruhy pre psa – poznáme rôzne typy líšiace sa v samotnej konštrukcii.

Postroj typu H

Postroje typu H dokonale obopínajú krk a hrudník psa, pričom samotná vôdzka sa pripevňuje ku zadnej časti postroja. Ide o najbezpečnejší typ popruhov, pretože umožňujú rovnomerné rozdelenie ťažnej sily psa, maximálnu voľnosť predných končatín a nevyvíjajú zbytočný tlak na krk, hrdlo a iné citlivé partie jeho tela. Postroj typu H je vhodný na bežné nosenie pre všetky druhy psov.

Postroj typu Y

Postroje typu Y sú veľmi podobné klasickému typu H. Hlavným rozdielom však je, že umožňujú lepšie sústredenie tlaku na hrudnú kosť. Súčasne tiež minimalizujú záťaž na krk a obchádzajú citlivé miesta v oblasti ramien a lopatiek psa. Postroj typu Y je vhodný predovšetkým pre ťahavé a aktívnejšie psie plemená.

Postroj typu X

Postroje typu X umožňujú najefektívnejšie rozloženie hmotnosti a ťažnej sily psa spomedzi všetkých typov popruhov. Psovi totiž poskytujú dostatok možností na to, aby sa mohol pohodlne zaprieť do postroja a súčasne zamedzia nechcenému tlačeniu počas ťahu. Postroj typu X je vhodný na výkon rôznych športov, outdoorových aktivít alebo aj do ťahu.

Postroj STEP-IN

Postroj STEP-IN je špeciálnym typom popruhu pre psa, ktorý sa od tých ostatných odlišuje predovšetkým spôsobom obliekania. Do postroja STEP-IN totiž psíkovi postačí iba jednoducho vkročiť prednými labkami a následne mu postroj ručne zapnete v zadnej časti. Kúpa tohto postroja je tak skvelou voľbou v tom prípade, ak váš pes býva príliš nervózny pri navliekaní postroju cez hlavu.

Nórsky postroj

Nórske postroje sú skvelou voľbou pre starších a zdravotne postihnutých psov s obmedzenými možnosťami pohybu. Dôvodom je práve to, že nórsky postroj sa oblieka zo všetkých postrojov najjednoduchšie. Jeho obrovskou nevýhodou je však obmedzovanie pohybu ramenných kĺbov a lopatiek psa, vďaka čomu ho odporúčame iba pre pokojnejšie psy, ktoré neťahajú.

Sedlový postroj

Sedlový postroj svojim vzhľadom pripomína klasické sedlo. Tento typ popruhov je charakteristický predovšetkým svojou pevnosťou a odolnosťou. Jedná sa o vhodnú voľbu na behanie, ťahanie a vykonávanie rôznych outdoorových a športových aktivít. Vďaka možnosti jednoduchého nastavenia veľkosti je tak vhodný pre malé, ale aj veľké psy.

Postroj pre psa – aké parametre je vhodné zobrať do úvahy pri jeho výbere?

Typ a veľkosť postroja

Najdôležitejšími kritériami pri výbere správneho postroja pre psa je typ postroja. Na každodenné použitie sú najčastejšie vhodné modely v tvare písmena H. Na výkon rôznych športových aktivít sú zasa lepšie postroje v tvare písmena X, pretože umožnia psíkovi sa čo najefektívnejšie zaprieť. Ak však hľadáte niečo, čo by vášho miláčika ochránilo počas jazdy autom, rozhodne je nutné hľadať cestovné postroje. Pri snahe odnaučiť psíka ťahať môžete taktiež využiť aj postroje proti ťahaniu. Zabudnúť však nikdy nesmiete ani na správnu veľkosť popruhov – práve preto psíka dobre zmerajte a postroj pred kúpou poriadne vyskúšajte. Jednou z možností je tiež zaobstarať si postroj pre psa, ktorého veľkosť je možné jednoducho nastaviť – postroj tak môže rásť spoločne s vaším psom.

DOBRE VEDIEŤ:

Množstvo psičkárov pri kúpe postroja pre psa vôbec neuvažuje o samotnej hmotnosti tejto pomôcky. Pri malých psíkoch je však mimoriadne dôležité, aby sa do úvahy brala aj hmotnosť popruhov. Vyberajte teda také modely, ktoré disponujú najnižšou hmotnosťou.

Materiálové prevedenie a ich čistenie

Väčšina postrojov pre psov je vyrobená práve z nylonu kvôli jeho nízkej cene, flexibilite, schopnosti udržať tvar a jednoduchému spôsobu čistenia pomocou teplej vody, handričky a mydla. Menšou nevýhodou môže byť jeho nižšia odolnosť a životnosť. Naopak, tými najpevnejšími postrojmi sú práve kožené postroje, ktoré sú veľmi odolné a mäkké na dotyk. Vyžadujú ale väčšiu dávku starostlivosti a použitie špeciálnych čističov či kondicionérov na kožu. U športových modeloch sa môžu vyskytnúť látkové prvky alebo polstrovanie, ktoré zamedzia nechcenému tlačeniu psa počas ťahu. Stretnúť sa môžete aj s neoprénovým prevedením, ktoré je síce o čosi drahšie v porovnaní s nylonom, ale oveľa rýchlejšie schne. Ide tak o skvelý materiál do daždivého počasia. Pri výbere materiálu je taktiež vhodné zvoliť si vhodnú farebnú kombináciu. Svetlejší materiál sa totiž ľahšie zašpiní, vďaka čomu je jeho údržba značne zložitejšia.

Možnosti prispôsobenia/nastavenia popruhov

Pre bezpečné využívanie postroju je potrebné nastavenie veľkosti a prispôsobenie sa proporciám zvieraťa. Nie je nutné sa však báť vyslovene pevného uzatvárania postroju – optimálne prispôsobenie sa telu psíka by ste mali dosiahnuť s každým z nich bez problémov. Drvivú väčšinu postrojov je totiž možné do istej miery regulovať, aby vyhovovali naozaj každému psovi bez rozdielu. Príliš utiahnutý postroj môže spôsobovať bolesti. Naopak, príliš veľká voľnosť môže mať za následok vyvlečenie psíka zo samotných popruhov.

Pri cestovaní so psom v aute nezabudnite na kvalitný postroj pre psa vhodný do auta

Doplnky

Doplnky sú skvelým spôsobom ako dostať z postroja úplné maximum. Najlepšími doplnkami sú práve tie, ktoré zvyšujú bezpečnosť psa počas jeho pobytu vonku. Hovoríme práve o reflexných prvkov, vďaka ktorým je pes lepšie viditeľný pre všetkých účastníkov cestnej premávky – či už je reč o chodcoch, cyklistoch alebo motoristoch. Reflexný postroj pre psa totiž môže v kritických momentoch zachrániť život vášho psíka. Potešiť tiež môže aj úložný priestor na pripevnenie drobných predmetov ako napríklad štítky či vrecúška na exkrementy. Vďaka nemu tak môže mať psík všetko potrebné vždy pri sebe. Stretnúť sa tiež môžete aj s praktickou rukoväťou na chrbte psa.

Hľadáte kvalitné a bezpečné popruhy pre psa? Tu je zoznam tých najznámejších značiek, ktoré vás rozhodne nesklamú.

Trixie – prvotriedna nemecká kvalita

Nemecká značka Trixie sa venuje výrobe veľkého množstva produktov pre domácich miláčikov už od roku 1974, ktoré sú  v súčasnosti dostupné vo viac ako sto krajinách sveta. Výrobky tejto značky sú známe svojou prvotriednou kvalitou, pričom každý jeden z nich je dôsledne testovaný externými špecialistami v danej oblasti. Významnú rolu vo filozofii tejto značky hrá aj trvalá udržateľnosť.

Hurtta – len to najlepšie pre psích miláčikov

Fínska značka Hurtta vznikla v roku 1973. Hlavným zameraním tejto značky je poskytovanie produktov pre štvornohých psích miláčikov. V rámci jej sortimentu môžete nájsť rôzne druhy oblečenia pre psov do extrémne chladných podmienok, množstvo kvalitných postrojov pre psov, ale aj rôznorodé príslušenstvo ako napríklad reflexné vybavenie, misky či dokonca tréningové vybavenie.

Hunter – rodinný prístup a zaručená spokojnosť

Nemeckú značku Hunter založil Rolf Trautwein v roku 1980 a to so zameraním na výrobu kožených produktov pre psov. V súčasnosti značka patrí medzi špičku na nemeckom na trhu. Dôvodom
je predovšetkým prívetivý prístup tejto rodinnej firmy, vysoká kvalita produktov, ale aj množstvo pozitívnych ohlasov zo strany zákazníkov.

Curli – inovatívne produkty priamo zo Švajčiarska

Pomerne mladá švajčiarska značka Curli vznikla v roku 2010. Sústredí sa na výrobu rôznych potrieb pre štvornohých miláčikov a to s  ohľadom na kvalitu, funkčnosť, dizajn, ale aj pridanú hodnotu navyše. Svoje produkty sa tak snaží neustále vyvíjať a zlepšovať, aby ponúkla maximálne pohodlie nielen samotným psom, ale aj ich majiteľom.

Nobby – synonymum slova odbornosť

Nemecká značka Nobby sa od roku 1991 venuje produkcii veľkého množstva potrieb pre štvornohých chlpáčov. Tento rodinný podnik si vybudoval dobré meno vďaka svojej odbornosti a skvelej kvalite produktov, ktoré sa snaží neustále zlepšovať. V súčasnosti svoje výrobky ponúka vo viac ako šesťdesiatich krajinách sveta.

Ako vybrať postroj pre psa podľa ceny? Tu je trojica klasických cenových relácií.

Postroje pre psov v cenových reláciách do 15 €

V rámci cenovej relácie do 15 € máte možnosť zakúpiť si jednoduchý typ postrojov pre malého psa. Nemôžete však čakať žiadne zázraky či najnovšie dizajnové vychytávky. Nájdete tu poväčšine len postroje vhodné na bežné a nenáročné použitie, ktoré však aj napriek nízkej cene rozhodne nestrácajú na kvalite.

Postroje pre psov v cenových reláciách od 15 € do 30 €

V rámci cenovej relácie od 15 € do 30 € nájdete tie najpredávanejšie postroje pre psov – natrafíte tu aj na postroj pre veľkého psa. V rámci tejto kategórie tak nájdete pomerne kvalitné postroje na každodenné použitie a to za rozumnú cenu. Rátať samozrejme môžete aj so širokou ponukou dizajnov. Svoju obľúbenú farebnú kombináciu tak v tejto kategórii nájdete bez problémov.

Postroje pre psov v cenových reláciách nad 35 €

V rámci cenovej relácie nad 35 € máte možnosť zakúpiť si tie najkvalitnejšie a najštýlovejšie postroje pre psa, ktoré sú okrem každodenného venčenia vhodné aj na vykonávanie rôznych športových aktivít, výcvik či cestovanie autom. V tejto kategórii tak môžete čakať len a len to najlepšie, čo aktuálne náš trh ponúka.

Pred kúpou nezabudnite správne zmerať vášho psa. Ako na to?

Pred kúpu popruhov pre psa je potrebné si poriadne overiť rozmery vášho psíka. Pre potreby postroja vám postačí zmerať predovšetkým obvod jeho hrudníka a krku. Meranie samozrejme realizujte iba v tom najširšom mieste a počas nadýchnutia, aby ste získali naozaj relevantné miery. Riadiť sa odporúčame taktiež tým, že ku nameraným dĺžkam prirátate aspoň tri centimetre navyše. Dôvodom je to, aby bol postroj pre psa dostatočne uvoľnený a vášmu chlpatému priateľovi počas prechádzky neprekážal v pohybe.

Dovolenka so psom – ako ju naplánovať tak, aby bola zábavou pre všetkých

Na cestovanie so psom je vhodné zvoliť skôr kratšie vzdialenosti autom či vlakom, ktoré ho menej stresujú než lietanie. Vďaka množstvu dog friendly hotelov u nás a v Európe to nebude problém pri akomkoľvek type dovolenky. Dovolenka so psom nie je nemožná, len náročná na plánovanie.

Postroj pre psa umožňuje získanie lepšej kontroly nad jeho pohybom.

Ako ste sa už určite presvedčili, postroj pre psa ponúka veľké množstvo výhod nielen majiteľovi psa, ale aj psíkovi samotnému. Ide tak o skvelý spôsob, ako získať lepšiu kontrolu nad psom a súčasne mu poskytnúť dostatok voľnosti s minimálnym rizikom vzniku zranenia. Snáď vám náš stručný návod uľahčil výber tohto psieho odevu. Veríme, že vám poskytne množstvo skvelých zážitkov spoločne s vašim chlpatým štvornohým priateľom.

Páčil sa vám článok? Dajte nám vedieť 

4.5/5 - (2 votes)

Najčastejšie kladené otázky

Je lepší postroj pre psa alebo obojok?

Vo všeobecnosti platí, že postroj pre psa je lepší a bezpečnejší variant. Poskytne psovi väčšiu dávku slobody v pohybe a zmenší záťaž na jeho krk. Keďže je krk vystavený menšiemu tlaku, aj riziko zranenia psa je podstatne nižšie.  

Pre akých psov je vhodný postroj pre psov?

Postroj pre psov je vhodný pre všetky plemená a veľkosti psov. Naraziť však môžete aj na typy postrojov, ktoré sú vhodné iba pre určité veľkosti psov. Výber toho vhodného tak musíte prispôsobiť samotnej veľkosti psa.

Kedy je užitočný postroj pre psa?

Postroj pre psa môže byť užitočný na množstvo aktivít. Zakúpiť si môžete postroj pre psa na ťahanie saní, každodenné použitie, výkon rôznych športových aktivít, ochranu počas jazdy autom či dokonca výcvik.

Je pre šteniatko lepší obojok alebo postroj pre psa?

Pre šteniatka platí to isté ako pre dospelých psov. Postroj pre psa je lepší a bezpečnejší variant, ktorý poskytuje väčšiu dávku slobody v pohybe, zmenší záťaž na krk a zníži riziko vzniku samotného zranenia.

Čo robiť ak sa pes nevie stotožniť s postrojom?

Ak sa váš pes nedokáže stotožniť s novým postrojom, skúste použiť obojok a postroj súčasne. Pomaly zvyšujte intenzitu používania postroju až pokým si pes jednoducho nezvykne na jeho nosenie.

Ako privyknúť psa na postroj?

Najčastejším spôsobom ako vášho psa privyknúť na nosenie nového postroja je práve voľba vhodného systému odmeňovania. Jednať sa môže napríklad o odmeny vo forme rôznych pochúťok.

Ako umývať postroj na psa?

Najčastejšie sa stretnete s nylonovými postrojmi, ktoré postačí čistiť za pomoci teplej vody, handričky a mydla. Pevné kožené postroje vyžadujú aj použitie špeciálnych čističov či kondicionérov na kožu.

Je možné psa pripútať v aute cez postroj?

Na pripútanie psa v aute slúžia špeciálne popruhy pre psa do auta. Na nich stačí pripevniť pribalený istiaci pás a zasunúť ho do bezpečnostného mechanizmu auta podobne ako klasické bezpečnostné pásy.

– NÁKUP ODPORÚČAME V OVERENÝCH E-SHOPOCH –

(zdroj: heureka.sk; 1 805 recenzií)

(zdroj: heureka.sk; 54 045 recenzií)

(zdroj: heureka.sk; 463 recenzií)

(zdroj: heureka.sk; 24 465 recenzií)

NakupnyKompas.sk

NakupnyKompas.sk

- Prinášame reálnu skúsenosť -

Hľadáme, prekladáme (české, nemecké a anglické zdroje), objasňujeme a pýtame sa na rady zo strany odborníkov. Tvoríme pre vás obsah na rôzne témy. Snažíme sa prinášať reálnu skúsenosť aj od vás, našich čitateľov.

Plánujete si v blízkej dobe niečo kúpiť? Podeľte sa s nami o skúsenosti a ma Vás za to odmeníme.

9
8