Medzinárodný deň detí, známy aj pod skratkou MDD sa oslavuje v 21 krajinách práve 01. júna. Samotnej myšlienke predchádzala Svetová konferencia pre blaho detí vo Švajčiarsku už v roku 1925. Výstupom konferencie bolo aj zavedenie MDD s cieľom urobiť deťom radosť a poukázať na problémy detí vo svete. Na Slovensku sa oslavuje od roku 1952.

Dátum 01. júna naznačuje aj pomaly sa blížiace leto, kedy trávime väčšinu času so svojimi deťmi v prírode. Výlety do prírody, stavanie najväčšieho hradu z piesku, kúpanie v detskom bazéne na záhrade, ale aj domáce šantenie, keď práve nie je dobré počasie.

Pripravili sme pre vás zoznam 32 tipov na darčeky, nielen ku Dňu detí, ktoré určite oceníte pri trávení s deťmi v pohodlí domova a v prírode.

Zbohom nuda. Tipy na darčeky do interiéru

Knihy

Ideálnym spoločníkom na podporu jazyka a rozprávania, ako aj na rozvíjanie fantázie u detí sú práve knižky. Môžu byť všetko, len nie ospalé a nudné.  Predtým, ako deti skĺznu do krajiny snov, chcú zažiť nejaké vzrušenie a dobrodružstvo. Minulé veky, vzdialené galaxie, fantastické kráľovstvá? Príbehy ponúkajú jedinečnú príležitosť cestovať v mysliach detí po najrôznejších miestach. Kladní hrdinovia nevedomky podporujú spoločenské správanie detí voči svojim rovesníkom a dospelým. 

NAŠE ODPORÚČANIE:

LEGO stavebnica

Či už sú Vianoce, narodeniny, meniny, stavebnica LEGO je na vrchole zoznamu želaní pri mnohých deťoch. Ideálnym úvodom do sveta stavebníc LEGO pre malých staviteľov je LEGO DUPLO. Rôzne modely sa ľahko skladajú a slúžia tiež na hravé učenie. Deti skúmajú tvary, štruktúry a farby. LEGO stimuluje vášmu dieťaťu predstavivosť jedinečným  spôsobom, vťahuje ich do fascinujúcich svetov, kde môžu upustiť uzdu svojej fantázii a kreativite.

NAŠE ODPORÚČANIE:

Spoločenské hry

Spoločenské hry potešia nielen deti, ale aj dospelých. Ich využitie oceníte v sychravom počasí, ale sú ideálnym spoločníkom aj pri cestovaní za babkou a dedkom. Vhodne zvolenou spoločenskou hrou sa u detí posilňujú sociálne zručnosti. Pri hraní sa „precvičuje“ dodržiavanie pravidiel, zvládanie frustrácie alebo vzájomná pomoc. Príťažlivý vzhľad hry a tematické zohľadnenie preferencií dieťaťa je veľkou šancou, že sa hra bude hrať s radosťou, znovu a znovu.

NAŠE ODPORÚČANIE:

Vzdelávacie hry

Je vaše dieťa obzvlášť zvedavé? Potom je vedecká hračka skvelou voľbou. Obsahuje všetko, čo malí vedci potrebujú na uskutočnenie svojich prvých vedeckých experimentov. Výhodou takýchto experimentálnych/vedeckých hračiek je, že kombinujú zábavu a efekt učenia v jednom. Nie je nič lepšie, ako sledovať svoje dieťa neustále niečo objavovať a pozorovať,  jeho ohromený výraz na tvári. Ako sa uvádza v slovenskom prísloví: „Lepšie raz vidieť ako stokrát počuť“.

NAŠE ODPORÚČANIE:

Kreatívne hry

Tvorivosť pri deťoch nepozná hranice. Skvelým spôsobom, ako tráviť upršané popoludnie je zapájanie detí do ručných prác. Aj tí najmenší popustia uzdu svojej kreativite, objavujú a skúšajú nové veci a zároveň sa niečo naučia. Ručné práce sú veľmi obľúbené aj u rodičov, takže zabezpečia farebnú zábavu pre celú rodinu. Stimulujú predstavivosť a hravou formou trénujú zručnosť a sústredenie detí. Hotové umelecké dielo je tiež skvelou dekoráciou do detskej izby.

NAŠE ODPORÚČANIE:

Konečne zábava. Tipy na darčeky do exteriéru

Hračky do piesku

Hračky do piesku by nemali chýbať v žiadnej domácnosti s malými deťmi. Podporujú fantáziu, tvorivosť, samostatnosť a motoriku. Lopatky, vedrá, sitá a hrable, ale aj stavebné vozidlá, ako sklápače alebo sediace rýpadlá sú medzi deťmi veľmi obľúbené. Ak k tomu pridáme ešte vodu, tak máme o deti na pár hodín postarané. Pieskovisko je miesto mnohých možností, pokiaľ ide o „pečenie“ najchutnejšieho koláča, stavbu najväčšieho hradu alebo len kopanie najhlbšej jamy.

NAŠE ODPORÚČANIE:

Letné kúpanie

Najlepšie detstvo je to, ktoré sa deje na čerstvom vzduchu. Špeciálne vtedy, ak sa vaše ratolesti môžu kúpať, špliechať a potápať. Či už je to vo veľkom bazéne, detskom bazéne na záhrade, jazere alebo pri mori,  je to skvelá zábava pre celú rodinu. Hra vonku u detí stimuluje fantáziu, podporuje rovnováhu a jednoducho zaisťuje zábavu. Deti sa môžu poriadne vyblázniť a večer „padnú“ do postele šťastné, spokojné a plné očakávania nasledujúceho dňa. 

NAŠE ODPORÚČANIE:

Šport

S blížiacim sa teplým počasím prichádzajú viac do popredia športové aktivity v exteriéri. Korčule, skateboardy, bicykle, kolobežky, plávanie a mnoho ďalších obľúbených činností detí. Okrem benefitu trávenia času v prírode sa u detí formuje aj odolnosť prekonávať prekážky a vedieť sa zmieriť s prehrou, formovanie sebadisciplíny, správne využívanie voľného času a vytváranie pevnejších rodinných väzieb. Deti, ktoré športujú majú nepochybne aj väčšiu tendenciu sa lepšie stravovať.

NAŠE ODPORÚČANIE:

Záhrada

V lete sa záhrada mení na skutočnú oázu pohody. Pre dospelých miesto na oddych a vypnutie, pre deti skutočný raj hier. Čím je záhrada pestrejšia, tým je pre deti atraktívnejšia a zaujímavejšia. Domček v záhrade, pieskovisko, hojdačka, šmýkačka, bublifuk a detské náradie prebúdzajú v deťoch úsmev na tvári a nezabudnuteľné dobrodružstvá o ktorých dokážu hovoriť s nadšením. Príjemne strávené chvíle s rodinou, ktoré sú na nezaplatenie.

NAŠE ODPORÚČANIE:

Hlavne bezpečne

Šantenie detí prináša so sebou aj isté riziká, ktoré je dobré predvídať. Máte doma športovca, ktorý obľubuje korčuľovanie alebo kolobežkovanie? V takom prípade by ste nemali zabudnúť na chrániče kolien, zápästia a lakťov. Obľubuje radšej bicyklovanie? Prilbu pre váš väčší kľud určite oceníte nielen vy, ale aj váš športovec. Nové vychádzajúce futbalové hviezdy ocenia zase futbalové chrániče, ktoré ich ochránia na ihrisku.

NAŠE ODPORÚČANIE:

Spoločné chvíle. Tipy na rodinnú dovolenku

Chvíle strávené spolu

Najcennejšie pre vaše dieťa je váš čas, ktorý mu venujete a rodinné zázemie. Rodina mu ponúka stabilitu, bezpečie a poskytuje nezabudnuteľné chvíle. Nápadité, niekedy turbulentné, zábavné a plné radosti a spomienok. Takýto pocit mu neprinesie žiadny darček. Rodinný výlet ocenia, nielen tí najmenší, ale určite aj vy.

NAŠE ODPORÚČANIE:

– NÁKUP ODPORÚČAME V OVERENÝCH E-SHOPOCH –

(zdroj: heureka.sk, 603 recenzií)

(zdroj: heureka.sk, 305 recenzií)

(zdroj: heureka.sk, 825 recenzií)

(zdroj: heureka.sk, 1 605 recenzií)

NakupnyKompas.sk

NakupnyKompas.sk

- Prinášame reálnu skúsenosť -

Hľadáme, prekladáme (české, nemecké a anglické zdroje), objasňujeme a pýtame sa na rady zo strany odborníkov. Tvoríme pre vás obsah na rôzne témy. Snažíme sa prinášať reálnu skúsenosť aj od vás, našich čitateľov.

Plánujete si v blízkej dobe niečo kúpiť? Podeľte sa s nami o skúsenosti a ma Vás za to odmeníme.

Páčil sa vám článok? Dajte nám vedieť 

5/5 - (2 votes)