Ženy svojho života milujete, určite im chcete urobiť radosť. Keď vyberáte darček pre ženu, tak sa v tom často môžete poriadne zamotať. Výber je široký a inak sa vyberá narodeninový alebo vianočný darček pre mamu, pre manželku, priateľku, sestru alebo babku. Treba zistiť, kde začať. Môžete siahnuť po osvedčenej klasike, ale aj trochu experimentovať. Chceme vám s tým pomôcť, a preto vám prinášame stručný všeobecný návod, ako na to, ale aj konkrétne tipy na darčeky pre ženy.

To najdôležitejšie v skratke

  Príležitostí na obdarovanie ženy je mnoho a výber je naozaj široký. Inak sa vyberá darček pre ženy na Vianoce, narodeniny a výročia, kde je potreba hlbšieho zamyslenia sa, a k meninám, ku dňu matiek a podobne, kde postačí drobnosť. Často skôr poteší snaha, ktorú za výberom daru vidieť, než samotný dar.

  Širokú ponuku darčekov pre ženy okrem slávnostnej príležitosti musíte zúžiť zvážením faktorov, akými sú záujmy, vkus a váš vzťah k obdarovanej. Významnú rolu hrá aj miera personalizácie a kreativity daru. To sú vítané javy pri blízkych osobách, ale stávka na praktickosť je väčšinou lepšia. Keď sa trafíte do záujmov ženy, aj praktický darček naberá osobnejší ráz.

  Šperky či už drahšie, alebo lacnejšie sú dobrou voľbou na darček pre každú ženu. Kozmetikou, módnymi doplnkami a oblečením tiež nešliapnete vedľa. Nebojte sa aj tzv. „štandardných“ darov  v podobe knihy, kuchynských pomocníkov či výživových doplnkov, pokiaľ viete, že by si ich daná žena i tak kúpila. Darček by nemal priamo poukazovať na vek ženy, musí byť však veku primeraný.

  Základom pri kúpe správneho darčeka pre ženy je ich počúvať a pozorovať. Ony totiž často naznačujú, čo by chceli. Často pomôže opýtať sa iných príbuzných a známych alebo si prezrieť jej šperkovnicu, skriňu a kúpeľňovú policu. Zistíte tak jej vkus a obľúbené značky. Toto menšie sliedenie výrazne uľahčí celkový výber. Ten by vám mali uľahčiť aj naše tipy na darčeky pre ženy.

Ako vybrať darčeky pre ženu?

Záujmy a preferencie danej ženy

Ženu najviac poteší, ak je na darčeku vidno, že ju do určitej miery poznáte. Zistite si jej záľuby, činnosti, čo jej pomáha zrelaxovať, módny, hudobný alebo filmový vkus a úspech máte takmer zaručený. Napríklad, ak ste sa rozhodli jej kúpiť šperky, tak vypozorujte, či preferuje zlato, alebo striebro. Hudobná nadšenkyňa ocení kvalitné reproduktory alebo slúchadlá. Športovkyňa zas fitness náramok alebo oblečenie. Mame, ktorá musí zvládať domácnosť aj prácu, darujte čas pre seba v podobe oddychových aktivít alebo elektronických pomocníkov na zjednodušenie domácich prác, aby tým získala čas.

 

Vzťah k žene, ktorú obdarúvate

Výber darčeka najvýraznejšie ovplyvňuje vzťah k osobe, pre ktorú dar kupujete. Dar pre manželku alebo priateľku, či sestru môže byť o niečo osobnejší až intímnejší a menej klasický ako pre mamu, svokru či babku. Môžete byť k nim žoviálnejší, pretože jednak sú vám vekovo blízko a určite sa do nich viete lepšie vcítiť. Pri starších osobách skôr vsaďte na klasiku a ukážte im vo väčšej miere úctu. Nepoukazujte však priamo na vek. Napríklad kozmetická súprava ako vianočný darček pre ženy je v poriadku, ale pokiaľ neviete o tom, že ju priamo používa, vyhnite sa súprave pre zrelšie ženy.

 

Príležitosť, pri ktorej obdarúvate ženu

Kupovať darček pre ženu na Vianoce a darček pre ženu k narodeninám nie je to isté. Medzi neodmysliteľné darčeky k narodeninám pre ženy sú kvety. Na vianočné darčeky pre ženy sa živé rezané kvety nehodia, keď už, tak zvoľte izbové rastliny v kvetináči. Na obe príležitosti sa hodí jeden či dva väčšie darčeky. Prípadne, ak kupujete vianočný darček pre kamarátku, postačí drobnosť – podobne, ako keď kupujete darček pre manželku k meninám. Tam postačí nejaká sladkosť alebo menší upomienkový predmet – fotorámik, hrnček a podobne.

Darček venovaný od srdca poteší každú jednu ženu 😉

Miera kreativity

Kreativita sa cení, ale pri darčekoch ju naplno využite iba pri ženách, ktoré naozaj veľmi dobre poznáte. Kreativita a humor sa hodí asi iba, keď vyberáte darček pre kamarátku alebo sestru. Nebojte sa vsadiť na praktickosť. Nie je nič horšie ako darček, ktorý nakoniec ostane nevyužitý. Aj praktický darček môže podporiť ženine záujmy alebo darovať jej voľný čas. Praktický darček je napríklad funkčné oblečenie pre ženu, ktorá rada behá alebo chodí na prechádzky. Kuchynské roboty vyzerajú na prvý pohľad ako nechcené dary, ale ak žena často pečie vlastný chlieb a koláče, tak jej môžete práve kuchynskými pomocníkmi ulahodiť.

 

Personalizácia darčeka

Personalizovaný darček pre ženy v podobe šperku s menom, špeciálnym príveskom, oblečenia s vlastnou potlačou a tak ďalej sa hodí skôr pre rovesníkov. Ak vyberáte vianočný alebo narodeninový darček pre mamu, babku alebo svokru, tak siahnite skôr po klasike. Avšak aj klasika môže by do istej miery personalizovaná. Pri výbere kozmetiky alebo parfumu sa poobzerajte po jej kúpeľni a kúpte jej obľúbenú značku/vôňu, poprípade módny doplnok v jej obľúbenej farbe a hneď tam bude cítiť, že to bolo kupované konkrétne a iba pre ňu.

Tipy na darčeky pre ženy podľa vzťahu

30 tipov na darčeky pre ženy sme roztriedili podľa príbuzenského vzťahu k žene. To však neznamená, že darček pre priateľku  je automaticky nevhodný pre mamu a podobne. Ich zhodnotenie je čisto na vás. Chceme vám priniesť čo najširšiu inšpiráciu pri výbere.

Darček pre manželku alebo priateľku

Kúpiť darček pre manželku alebo priateľku môže byť veľká výzva, hoci by mala patriť k vašim najbližším osobám. Prečo? Kúpou darčeka pre manželku na Vianoce a narodeniny to totiž nekončí. K bežným príležitostiam sa pridávajú ešte darčeky k výročiam. Navyše darček pre priateľku aj manželku by mal byť väčšinou skôr romantický, čo často jeho výber ešte komplikuje. Zvlášť, keď roky vo vzťahu ubiehajú a výber správnych možností sa zužuje.

Fantázii sa medze nekladú. Skvelým darčekom pre priateľku na Vianoce, narodeniny, výročie môže byť aj spoločne strávený čas v podobe výletu alebo nevšedného zážitku. Nestarnúcou istotou na darček pre manželku na Vianoce a k iným príležitostiam (platí to aj pre priateľku) sú:

Šperky

Tých nemá žiadna žena nikdy dosť. Je to ideálny prakticko-romantický tip na dar pre priateľku na Vianoce, narodeniny alebo na výročie. Toto je možnosť na personalizovaný darček, keď na šperk dáte vygravírovať konkrétny nápis. Často postačí aj lacnejší variant bižutérie na bežné nosenie. Môžete venovať aj šperk s vlastným motívom, vyrobený rôznymi umeleckými technikami.

(sofia.sk)

Kabelka

Je opäť ideálny vianočný darček alebo darček k narodeninám pre ženy, ktorým potešíte väčšinu z nich bez ohľadu na to, koľko kabeliek už majú doma. Možnože túžia po nejakej špecifickej drahšej značke, ale samy by do nej neinvestovali. Ak by ste ju vybrali ako darček pre manželku, tak určite trafíte do čierneho a zabodujete už len tým, že reálne počúvate, po čom túži.

(vivantis.sk)

Dámske smart hodinky

Sú skvelý darček na narodeniny pre priateľku (hlavne na okrúhliny), keď nosí šperky len príležitostne. Elegantné dámske smart hodinky ich môžu dokonale nahradiť a sú prakticky využiteľné aj na prácu a voľný čas. Takisto nimi potešíte priateľku, kamarátku alebo sestru na Vianoce a podobne.

(alza.sk)

Dámsky parfum

Je opäť univerzálny darček pre ženy bez ohľadu na vzťah. Pri manželke a priateľke však jednoduchšie trafíte do jej obľúbenej vône. Prípadne jej môžete darovať parfum s vôňou, ktorú obľubujete vy. Vôňa je totiž výraznou zložkou vzájomnej príťažlivosti. Môžete tak nenápadne oživiť vaše manželstvo/dlhodobé partnerstvo.

(notino.sk)

Dámske oblečenie

Pri kúpe darčeka pre manželku alebo priateľku môžete vsadiť na bežný kúsok oblečenia, akým je sveter, špeciálne príjemný materiál je kašmír, prípadne pohodlné pyžamo či mäkučký župan. Týmto osobám však môžete zvoliť aj intímnejší kúsok oblečenia, akou je spodná bielizeň a negližé, ktoré prinesú do vzťahu novú iskru.

(answear.sk)

Nevybrali ste si? Skúste pozrieť na nasledovných e-shopoch

(4,9*; zdroj: heureka.sk; 6 375 recenzií)

(4,8*; zdroj: heureka.sk; 10 648 recenzií)

(4,8*; zdroj: heureka.sk; 74 740 recenzií)

(4,8*; zdroj: heureka.sk; 10 495 recenzií)

Darček pre mamu

Starostlivo vybraný darček pre mamu na narodeniny, Vianoce či ku dňu matiek je skvelou príležitosťou ukázať mame, že je jedna z najdôležitejších osôb v našom živote. Väčšina z nás by sa jej chcela a mala odvďačiť za všetku starostlivosť, ktorú nám venovala. Mamy sú väčšinou neustále v jednom kole. Starajú sa o domácnosť, popritom často ešte pracujú. Perfektné sú teda darčeky, ktoré ich z tohto každodenného kolotoča vytrhnú a dajú im možnosť viac sa starať o seba samých.

Nebojte sa pri výbere myslieť aj trochu nevšedným a kreatívnym spôsobom. Mamu predsa poznáte celý život. Časté a vhodné darčeky pre mamu na Vianoce a iné príležitosti sú:

Kniha

Ponúka únik do akejkoľvek alternatívnej reality, hlavne žáner fantasy. Sci-fi prenesie do budúcnosti. Prinesie romantiku a lásku v podobe ženského románu. Napätie a oživenie stereotypu zas detektívka. Alebo knihou môžete mamu rozosmiať a inšpirovať. Ak nie je fanúšikom klasického čítania, dobrou alternatívou je audiokniha.

(pantarhei.sk)

Čistička vzduchu

Zdá sa to ako netradičný darček pre mamu k narodeninám aj k Vianociam, ale v skutočnosti to je veľké gesto. Prečisťuje vzduch a eliminuje v domove nielen vírusy a baktérie, ale aj prach. Čiže nielenže chráni zdravie, ale uľahčuje aj upratovanie. Utieranie prachu bude menej časté a získaný čas môže venovať sebe.

(allegro.sk)

Kuchynský robot

Väčšina mám si dáva záležať na pravidelnom varení. Ak aj tá vaša mama rada hostí svoje už dospelé deti s rodinami, tak jej uľahčite prípravu rodinných hostín kuchynskými robotmi. Keď uvidí, čo všetko dokážu tieto často multifunkčné prístroje, bude určite nadšená. Opäť jej tým darujete viac času pre seba.

(planeo.sk)

Kulmy a sušiče vlasov

Žena v každom veku sa rada cíti krásna. Najrýchlejšie tento pocit navodí nový účes a špeciálne upravené vlasy. Moderné sušiče a kulmy pomáhajú dosiahnuť výsledok ako od kaderníka aj doma. Darujte mame niektorý z týchto prístrojov, aby mohla experimentovať a rýchlo a jednoducho vystúpiť z každodenného stereotypu.

(okay.sk)

Masáž alebo wellness

Niekedy je najlepší darček pre mamu možnosť odísť na nejaký čas od všetkého, o čo sa bežne musí starať. Dobrým nápadom na dar pre ňu je teda poslať ju niekam, kde sa budú pre zmenu starať o ňu. Veľkým darom je niekoľkodňový pobyt vo wellness, ale ak nechce odchádzať z domu nadlho, často urobí veľký rozdiel aj hodinová masáž.

(zlavadna.sk)

Nevybrali ste si? Skúste pozrieť na nasledovných e-shopoch

(4,7*; zdroj: heureka.sk; 9 773 recenzií)

(4,6*; zdroj: heureka.sk; 2 204 recenzií)

(4,7*; zdroj: heureka.sk; 3 459 recenzií)

(4,4*; zdroj: heureka.sk; 21 187 recenzií)

Darček pre sestru

Vzťah so sestrou býva pestrý. Je to zároveň najlepšia priateľka, ale občas aj osoba, ktorá nám lezie na nervy. Zvlášť, ak si od nás neustále požičiava naše veci. Má to však jednu výhodu. Vďaka tomu ľahšie vyberieme darček pre sestru k narodeninám, k Vianociam, k meninám aj k promóciám. Pri sestre je fajn, že príležitostí na obdarovanie je mnoho, pretože aj možností, čo by ju mohlo potešiť, je mnoho, a teda lepšie ich môžeme identifikovať, keďže veľkú časť života žijeme so sestrou spoločne.

Poznáme jej záujmy, hudobný aj módny vkus a aj jej najčastejšie problémy. Keď vám však predsa došla kreativita pri výbere darčeka pre sestru, tak týmto určite nešliapnete vedľa:

Prístroje na starostlivosť o pleť

Mladé ženy sa vždy trápia drobnými nedokonalosťami, ako sú akné, unavená pleť, pigmentácia či prvé vrásky. Veľa z nich aj túži po moderných prístrojoch, ktoré týmto veciam predchádzajú, ale samy do toho neinvestujú. Prečo im to nedopriať vo forme darčeka? Veľmi populárne sú teraz ultrazvukové čističe pleti.

(andreashop.sk)

Čítačka e-kníh

Umožňuje nosiť si tisíce kníh kamkoľvek so sebou. Elektronické knihy šetria chrbticu aj prírodu, čítačky kníh zas oči, pretože ponúkajú príjemnejšie podsvietenie ako notebook alebo tablet. Ideálny darček pre sestru knihomoľku alebo študentku. Navyše si v nej môžete robiť rovno poznámky k čítanému textu bez nutnosti hľadania pera a papiera.

(tpd.sk)

Prenosný reproduktor

Hudba v dnešnej dobe každého sprevádza na každom kroku v slúchadlách. Niekedy však túžime po pustení si hudby nahlas. Pomáha nám pri relaxácii aj pri práci. Prenosným reproduktorom si sestra bude môcť kvalitne ozvučiť party alebo svoj tréning či dokonca beauty kúry v kúpeľni. Kvalitný zvuk je základ.

(muziker.sk)

Bezdrôtové slúchadlá

Hudba je všade, kvalitný zvuk je základ, platí to aj v tomto prípade. Máte sestru, ktorá počúva hudbu kedykoľvek a kdekoľvek, rada pozerá filmy či hrá PC hry. Kúpte jej kvalitné slúchadlá na hlavu či už drôtové, alebo bezdrôtové. Pre gamerku existujú aj špeciálne herné slúchadlá – zaručene sa poteší.

(alza.sk)

Fitness náramok

Sestra je vyznávačom zdravého životného štýlu alebo naopak, myslíte si, že o seba by sa mala starať lepšie? V oboch prípadoch je vhodným darčekom fitness náramok. Fitness nadšenci ich vždy majú viacero. Môžete im kúpiť napríklad náramok vhodný aj na plávanie. Podobne aj začiatočníkov môže inšpirovať k systematickejším začiatkom.

(mobilonline.sk)

Nevybrali ste si? Skúste pozrieť na nasledovných e-shopoch

(4,7*; zdroj: heureka.sk; 10 618 recenzií)

(4,8*; zdroj: heureka.sk; 16 760 recenzií)

(4,7*; zdroj: heureka.sk; 45 747 recenzie)

(4,3*; zdroj: heureka.sk; 7 722 recenzií)

Darček pre babku

Keď sme hovorili o tom, že treba starostlivo vyberať darček pre mamu, aby sme jej vrátili všetku starostlivosť a lásku, tak to isté platí aj pre babku. Koľko hodín strávila kvôli nám v kuchyni a koľko dobrých rád do života a chvíľ plných pohody nám priniesla? Mnoho. Už sme dospelí a ona sa teší z našich úspechov a pravnúčat. Roky pribúdajú a je na nás, aby sme jej vrátili čas, ktorý nám venovala v detstve.

Najväčším darom pre babku je totiž naša prítomnosť. Avšak aj hmotný darček pre babku jej môže poskytnúť príjemne chvíle a pohodlie. Okrem pohodlia by sme sa mali starať aj o jej zdravie. Preto sú pre babku vhodné aj tieto darčeky:

Masážne prístroje

Pomáhajú zlepšiť krvný obeh, uvoľniť svalové napätie, odstrániť bolesti a hlavne zrelaxovať. Pomôže babke znova získať energiu na to, aby mohla prežívať svoju jeseň života aktívne s priateľmi a rodinou. Aj vaše deti s ňou zažijú veci, ktoré ste s ňou zažívali vy. Ideálnym je hlavne masážny stroj na nohy, kríže a krk.

(insportline.sk)

Vyhrievacie deky

Každý z nás má romantickú predstavu o tom, ako sa na dôchodku po večeroch schúli do kresla pod teplou dekou so zvieratkom na kolenách, či s knihou v ruke. Splňte tento sen svojej babke. Starší ľudia majú prirodzenejšie sklony k prehriatiu aj podchladeniu. V zimných mesiacoch teda vyhrievanú deku určite využijú.

(pilulka.sk)

Tašky na kolieskach 

Už dávno nie sú doménou len starších ľudí. Využívajú ich aj deti do školy, aj nadšenci ekológie, ktorí majú radi pohodlie. Vyrábajú sa v rôznych prevedeniach a majú zaujímavé dizajny. Dokonca na ne môžete našiť aj vlastný motív. Lepšie sa manévruje s taškami s väčšími kolesami.

(4home.sk)

Tlakomer

Ten by sa mal nachádzať v každej domácnosti. Vysoký krvný tlak je najčastejšou príčinou porúch cievneho systému. Pravidelné meranie tlaku v domácom prostredí nám ponúkne presnejšie výsledky. Riziko vysokého tlaku rastie práve vekom.

(benulekaren.sk)

Výživové doplnky

Už po tridsiatke ženy začnú trpieť nedostatkom kolagénu a časom aj železa a vápnika. Výživové doplnky sú teda vhodné pre ženy každého veku. Babke by mohli pomôcť s bolestivými kĺbmi. Na trhu je v ponuke množstvo takýchto produktov nielen na kĺby, ale aj na iné zdravotné problémy. Kúpou zásob na celý rok jej ušetríte starosti.

(drmax.sk)

Nevybrali ste si? Skúste pozrieť na nasledovných e-shopoch

(4,8*; zdroj: heureka.sk; 16 187 recenzií)

(4,8*; zdroj: heureka.sk; 35 428 recenzií)

(4,7*; zdroj: heureka.sk; 25 214 recenzií)

(4,8*; zdroj: heureka.sk; 7 363 recenzií)

Darček pre kamarátku

Hovorí sa, že rodinu si nevyberáme, ale kamarátov áno. Z toho dôvodu by ste si mali spolu rozumieť a vybrať darček pre kamarátku k narodeninám alebo na Vianoce by nemal byť zásadný problém. Je to podobné ako pri výbere darčeka pre sestru. Výhodou však je, že dary medzi kamarátkami nemusia byť veľké. Stačia drobnosti, keďže okruh kamarátov býva väčší a ide skôr o samotné gesto. Stále by to však mal byť dar, ktorý využije, prípadne poteší alebo bude symbolizovať vaše priateľstvo.

Tu je skôr vítaná kreativita a najmä humor, než pri vyberaní darčeka k narodeninám pre ženy, ku ktorým máte iný typ vzťahu. Tu máte teda pár tipov, ako na to:

Darčeková súprava

Dnes už dostať darčekové súpravy všetkého druhu. Nejde len o bežnú kozmetickú alebo čajovú súpravu, súpravu orechov a čokolád a iných darčekových košov s inými pochutinami. Nájdete aj súpravu obľúbeného alkoholu s pohárikmi, súpravu hrnčekov alebo dokonca súpravu obalov na knihu so záložkou či súpravu diára a pera, obalov na mobily. Všetko závisí od záujmov a preferencií kamarátky.

(notino.sk)

Prírodná kozmetika

Je teraz veľkým hitom a oprávnene, pretože menej dráždi pokožku a je ekologickejšia a často po jej dlhodobom používaní sa zlepší stav pleti a vlasov. Keď ju dáte ako darček na Vianoce pre kamarátku, ktorá sa k nej ešte neodhodlala, sama nenásilnou formou zistí, aké má výhody. Začať je predsa len najťažšie.

(zdravysvet.sk)

Oblečenie pre kamarátku

Tu sa môže prejaviť váš interný humor naplno. Zvoľte tričko s veselou alebo vlastnou potlačou, ktorá vám pripomenie spoločný zážitok, poprípade zvoľte vtipné ponožky a máte dokonalý darček pre kamarátku. Pre veľmi blízku kamarátku môžete vybrať dokonca spodnú bielizeň. Môže byť vtipná, ale aj sexi, aby ste jej pomohli s výberom, ku ktorému by sa sama neodhodlala.

(eobuv.sk)

Prívesok na retiazku

Tu platí opäť veta: šperkov nemá žiadna žena nikdy dosť. Stačí používať jednu retiazku a meniť prívesky, ktoré z toho urobia úplne iný kúsok. Keď kamarátka retiazku či náramok nosí, neváhajte jej do daru dokúpiť prívesok. Opäť môže byť aj s vloženým osobnejším motívom.

(sperky-eshop.sk)

Termohrnček

Je dobrá alternatíva bežného hrnčeka a hodí sa na darček hlavne v zimnom období. Hlavne ak kamarátka rada športuje alebo chodí na dlhšie prechádzky, tak určite ocení možnosť mať pri sebe teplý nápoj. Termohrnček je spratnejší a ľahší ako termoska.

(alza.sk)

Nevybrali ste si? Skúste pozrieť na nasledovných e-shopoch

(4,9*; zdroj: heureka.sk; 2 933 recenzií)

(4,8*; zdroj: heureka.sk; 12 470 recenzií)

(4,9*; zdroj: heureka.sk; 7 667 recenzií)

(4,3*; zdroj: google.com; 22 recenzií)

Darček pre svokru

Svokra je žena, čo priviedla na svet vašu milovanú polovičku. Mali by ste s ňou  vychádzať v dobrom a zaslúži si podobné zaobchádzanie ako vaša mama. Takže úsilie, ktoré vyvíjate, keď vyberáte darček pre mamu na narodeniny alebo darček pre mamu na Vianoce, vložte aj do výberu darčeka pre svokru.

Bez ohľadu na to, či je vašou svokrou krátko, alebo dlho, mali by ste jej ukázať, ako veľa pre vás znamená a že ju vítate v svojej rodine. Myslite pritom predovšetkým na jej pohodlie. S výberom darčeka, ktorý ju poteší, vám môže pomôcť práve váš partner, prípadne vsaďte na tieto tzv. tutovky:

Kniha s rodokmeňom / rodinný fotoalbum

Je presne ten darček pre svokru, ktorým ju privítate v rodine. Keď pre ňu zostavíte rodokmeň, v ktorom prepojíte svoju a jej rodinnú vetvu, ukážete jej tým, že sa zaujímate o jej minulosť a vzájomné rodinné vzťahy. Navyše rodinné fotografie uvíta určite kedykoľvek v akejkoľvek podobe.

(familium.sk)

Kozmetická súprava

Kúpte jej darčekové balenie kozmetiky s vecami, ktoré ju budú rozmaznávať. Napríklad všetko potrebné na uvoľňujúci voňavý kúpeľ, súpravu pleťových masiek či krémov a mydiel na hebké ruky, prípadne upokojujúce kúpele nôh. Nič odrážajúce  vek, len produkty, vďaka ktorým si sama vyrobí domáci wellness. Krásne luxusné balenie je pri tomto veľmi dôležité.

(vivantis.sk)

Vonné sviečky

Hlavne v pochmúrnych zimných večeroch dokážu vonné sviečky navodiť lepšiu náladu a pohodu. Je vedecky dokázané, že vôňa citrusov a mäty povzbudzuje a levanduľová vôňa zas upokojuje. Teplo plameňa zas zútulní svokrin domov, čo sviečky často dokážu aj svojím nevšedným dizajnom.

(mojalekaren.sk)

Aróma difuzér

Je nadstavba vonných sviečok. Funguje na podobnom princípe, prevonia, zútulní domov a ovplyvňuje náladu. Často sa predáva v jednej súprave. Jeho výhodou je, že si doň môže svokra primiešať vôňu, akú chce. Navyše pri nádche rozprašovanie eukalyptového oleja uvoľňuje dýchanie a celkovo zvlhčuje a prečisťuje vzduch. Difuzér má teda aj ozdravné účinky.

(alza.sk)

Súprava čajov

V zimných večeroch ocení tento darček aj ten, čo pije čaj nepravidelne. Je totiž na výber z rôznych druhov čajov – aj neutrálne ovocné príchute. Čajová fajnšmekerka ocení zelené čaje plné antioxidantov alebo čierne čaje, ktoré nahradia aj kávu. Navyše ich dostať v krásnych drevených škatuľkách, ktoré sa dajú využiť opakovane na uloženie mnohých drobností.

(martinus.sk)

Nevybrali ste si? Skúste pozrieť na nasledovných e-shopoch

(4,9*; zdroj: heureka.sk; 603 recenzií)

(4,8*; zdroj: heureka.sk; 10 648 recenzií)

(4,8*; zdroj: facebook.com; 1 666 recenzií)

(4,8*; zdroj: heureka.sk; 30 807 recenzií)

Veríme, že sa s výberom daru trafíte do jej vkusu

Vieme, že vyberať darčeky pre ženy môže byť výzva. Často sú vyberavé a je zložité odhadnúť, po čom momentálne túžia. Stačí ich počúvať. Často samy povedia, čo by chceli. Avšak naše tipy na darčeky by mali byť stávkou na istotu a snáď potešia. Sviatočné chvíle však nie sú iba o daroch, ale hlavne o spoločne strávenom čase. Prajeme vám veľa príjemných chvíľ v kruhu rodiny a úsmevov nad rozbalenými darčekmi.

Páčil sa vám článok? Dajte nám vedieť 

5/5 - (3 votes)
NakupnyKompas.sk

NakupnyKompas.sk

- Prinášame reálnu skúsenosť -

Hľadáme, prekladáme (české, nemecké a anglické zdroje), objasňujeme a pýtame sa na rady zo strany odborníkov. Tvoríme pre vás obsah na rôzne témy. Snažíme sa prinášať reálnu skúsenosť aj od vás, našich čitateľov.

Plánujete si v blízkej dobe niečo kúpiť? Podeľte sa s nami o skúsenosti a ma Vás za to odmeníme.

9
8